Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 86 от 144 ПърваПърва ... 3676848586878896136 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 851 до 860 от общо 1434
  1. #851
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Вальо , стара истина - всички маломедни пити запечатките ги надрасквам и им ги давам за есенно подхранване .
    А не се ли нападат есента?Мен ме достраша тази есен и маломедните ги свалих под сем.,но така и си остана за пролетното.2016та есента бях започнал тази операция,но уважаван от мен опитен пчелар ме нарече,,твърде смел...,и прекратих немедленно.

  2. #852
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    А не се ли нападат есента?Мен ме достраша тази есен и маломедните ги свалих под сем.,но така и си остана за пролетното.2016та есента бях започнал тази операция,но уважаван от мен опитен пчелар ме нарече,,твърде смел...,и прекратих немедленно.
    Аз го направих Август. Тогава вероятността за нападения е малка. А има и един период когато летящите са малко (заради изтощението от последната паша). А пък Септември и по-късно не виждам смисъл да разпечатвам, подхранвам и други подобни. Тогава всичко трябва да е подредено за зимуване. Поне за мен е така.

  3. #853
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    И на неопитен като мен,стана ясно,че меда е за предпочитане.Не разполагам с такъв,а се притеснявам и да закупя.Нямам избор,а трябва да подхранвам.Има добър принос на прашец(от наблюдения на аджамия),с изключение на последните 3дни.Какви да бъдат готовите храни,които ще ми препоръчате?
    Не ползвам готови храни.

  4. #854
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    А не се ли нападат есента?Мен ме достраша тази есен и маломедните ги свалих под сем.,но така и си остана за пролетното.2016та есента бях започнал тази операция,но уважаван от мен опитен пчелар ме нарече,,твърде смел...,и прекратих немедленно.
    Правилно ти е казал, вслушвай се в това което ти казва. Той познава района по добре от теб. Лудост е да разпечатваш пити по време на безпашие при няколко случая. В момента се сещам предимно за пренаселени села с кошери. Ако някой направи нещо такова до моя пчелин, жална му майка, ще вдигнат кошера във въздуха и ще го докарат на моя пчелин.

  5. #855
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Правилно ти е казал, вслушвай се в това което ти казва. Той познава района по добре от теб. Лудост е да разпечатваш пити по време на безпашие при няколко случая. В момента се сещам предимно за пренаселени села с кошери. Ако някой направи нещо такова до моя пчелин, жална му майка, ще вдигнат кошера във въздуха и ще го докарат на моя пчелин.
    Никога няма да рискувам да правя това. Познавам пчелари запалили цялия пчелин от такава манипулация. И за мен това е лудост, ако пък си и с изцяло мрежа като мен гаранция ще стане чудо.

  6. #856
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    През август само като отворя кошер, колкото за погледна има ли пило, веднага пристигат крадци. После го обикалят с часове под мрежата на дъното и около прелката. Няколко пъти, като видя, че станат много, ги пръскам с вода, да ги разгоня, но пак се връщат. Какво ли ще е, ако разпечатам пити?!
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #857
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Какво ли ще е, ако разпечатам пити?!
    Ще настане бойно поле.
    Може да останеш без пчели или да се сдобиеш с доста коварни болести, което е равносилно на първото. Аз имам познат, който скоропостижно приключи с пчеларството, заради такова подхранване.

  8. #858
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    После местене на целия пчелин иначе приключваш. На мен са ми обяснявали какво е едновременно нападение на 30 кошера но не мога да си го представя. Говоря за цял пчелин, а не за отделен кошер.

  9. #859
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Тъй наречената СЕЧ. Това е рядко явление и предполагам, че тук от форума няма човек който да го е виждал. Та не се вкарвайте във филми на ужаса.

  10. #860
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Тъй наречената СЕЧ. Това е рядко явление и предполагам, че тук от форума няма човек който да го е виждал. Та не се вкарвайте във филми на ужаса.
    Дали?! Може и да не му се иска да си признае. Ни артисти ще ставаме, ни сценаристи, още по-малко главни герои, виж приказката за попа в селото е точно на място.

 

 
Страница 86 от 144 ПърваПърва ... 3676848586878896136 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •