Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 85 от 144 ПърваПърва ... 3575838485868795135 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 841 до 850 от общо 1434
  1. #841
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Да се запиша .
    Моите , засега са добре .
    Не съм правил еквалибристики от средата на септември .
    В началото на януари получиха за пръв път по една пица .

  2. #842
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Хм...
    На повечето от семействата, които са с по 1см наставка под възглавницата, вече слагам трета питка. На другите, които нямат наставка, щото кошерите са стари и няма как да им сложа такава, и бях подхранвал преди около месец в хранилката, днес добавих само на три семейства, останалите не са пипнали манджата. Всички са живи на 100%, за разлика от миналата година, когато основно измираха по това време. Влага няма никъде, даже и на онези семейства в ДБ, които са силни на 8 междурамия и в момента съм сигурен, че имат пило, защото ядат като за световно. Все още има около 30% семейства, които не се качват до горната част на рамките, имат мед бол и бол.
    Между другото, в питките съм слагал прашец.

  3. #843
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Аз на Дадан-блатите преди 2 седмици за пръв път им дадох по половин питка Апифонда(около 1,25кг), а на многокорпусните нищо - нарочно, да ги видя как ще се справят до началото на март без питки - зазимил съм ги с цял ЛР корпус с мед, би трябвало да им стигне до 10 март поне...преди 2-3 дни отворих ДБл да ги видя дали ги хапват - не са ги бутнали изобщо, явно си хапват от техния си мед.

  4. #844
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Аз на Дадан-блатите преди 2 седмици за пръв път им дадох по половин питка Апифонда(около 1,25кг), а на многокорпусните нищо - нарочно, да ги видя как ще се справят до началото на март без питки - зазимил съм ги с цял ЛР корпус с мед, би трябвало да им стигне до 10 март поне...преди 2-3 дни отворих ДБл да ги видя дали ги хапват - не са ги бутнали изобщо, явно си хапват от техния си мед.
    Адаш, цял корпус с мед ще им стигне, но на акацията още ще вадиш от него кристализирал. Освен, ако след 10 март не разпечатваш от него, вместо да храниш със сироп.

  5. #845
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Миналата пролет разпечатах всичкия стар мед по питите, с които разширявах, и тези, които бяха в кошера също, но бях само с 30 кошера, сироп изобщо не съм им давал напролет, понеже ги зазимявам с плат, и нямах време тази пролет да им сложа "дървените" възглавници с хранилките за сироп, и пролетта изкараха само на питки и разпечатани рамки с мед, много съм доволен от развитието на семействата....вече при 100 и повече семейства, не знам как ще бъде технологията - при ЛР( определено там съм се ориентирал)....може би ще ги отсичам с ХР за акацията на един или два корпуса, в зависимост от силата на семейството, и ако намеря Майката да я "арестувам" в най-долния корпус, а над ХР корпуси с празни изгр. рамки и ВО, за да извадя чиста акация.

  6. #846
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    И моето мнение, е че разпечатването на пити дава повече развитие на семейството отколкото сиропа.

  7. #847
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    И моето мнение, е че разпечатването на пити дава повече развитие на семейството отколкото сиропа.

    А защо е така бат Вальо? Аз също съм съгласен с теб, но ако е само пролет.

  8. #848
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Тая година си направих експеримент, действа и есента. Началото на Август, или края на Юли, не помня точно.

  9. #849
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Вальо , стара истина - всички маломедни пити запечатките ги надрасквам и им ги давам за есенно подхранване .

  10. #850
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    И моето мнение, е че разпечатването на пити дава повече развитие на семейството отколкото сиропа.
    И на неопитен като мен,стана ясно,че меда е за предпочитане.Не разполагам с такъв,а се притеснявам и да закупя.Нямам избор,а трябва да подхранвам.Има добър принос на прашец(от наблюдения на аджамия),с изключение на последните 3дни.Какви да бъдат готовите храни,които ще ми препоръчате?

 

 
Страница 85 от 144 ПърваПърва ... 3575838485868795135 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •