Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 76 от 144 ПърваПърва ... 2666747576777886126 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 751 до 760 от общо 1434
  1. #751
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Предполагам говори за работа с 2 майки защото беше споменал че работи така.
    Двусемейно прилагам само в определени моменти, както и трисемейно.

  2. #752
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Защо да бъркам като всяка година вадя най много мед от всички пчелари в района. Просто е такъв района.
    Защото и аз си мислех същото до 2013, вадих с по 5-10 кг отгоре. Ама след 2013 разбрах, колко съм грешал в тая приценка.

  3. #753
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Защото и аз си мислех същото до 2013, вадих с по 5-10 кг отгоре. Ама след 2013 разбрах, колко съм грешал в тая приценка.
    Но аз има със друго с което да се съобразявам. Имам и друга работа, имам и здравословни проблеми и за това съм се ориентирал към този метод, знам че винаги може повече, но на каква цена. Да определено правя грешки, никога не съм го отричал, но безгрешни хора няма. Даже като се замисля кави глупости съм правил се чудя може ли да съм бил толкова смотан.

    А между другото 2013 г. аз бях изцяло на корпуси и не вадех нищо, после смених системата и нещата се получиха. Тази система и метода със който работя е в следствие на много опити и много грешки.

  4. #754
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    216
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Манол, да си върне наградата ВЕДНАГА.
    Не цар на пчелите ами направо БОГ тоз Янчо бре.
    12-15 дб пити пило и няколко страници писанки без никой да се усети че това няма как да стане. 12-15 средно 13пити. 13 пити имат 13х8400 килийки = 109 200 / 21 дена
    5200 яйца на ден БОГ не ами БОГ.
    Ясно е че не всички килйки са с пило но за да постигнем максимално възможното яйцеснасяне трябва резултата да го намалим на половина и то става смешна работа. Освен това с 2500 яйца на ден снасят само някои майки (отличничките ) а те са процент от майките в пчелина. Така че Янчо ...... посмали малко.

    Абе усетихме се, че и във форума го има сметнато вече ама има ли смисъл. 100 000 пчели само ако рекът да се излюпят в кошера са 10 магазина покритие. Ти за украинците се кахъриш. От септември до декември 30 000 тона мед изнесоха, всеки месец годишното ни производство. Тука виждаш какво е нивото.
    Някой знае ли кой е измислил ханемановата решетка?
    Богохулство е да мислиш, че нещо е случайно.
    Да хапнем да пийнем, другото е лъжа.
    Живота свършва, парите не.

  5. #755
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Не е така, 3 магазина са около 40 кг. Работя с 9 рамки и не винаги са на 100% пълни.
    Щом на 9 пити в магазина не пълнят и не надграждат и издуват питите, слагай по 10 пити.

  6. #756
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Рости, аз съм стигал 12 пити пило. На двукорпусен ДБ десетак. Но до слънчогледа само го развивах. За това и написах, че за Една и Последна паша която е посред лятото е лесно.

  7. #757
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Щом на 9 пити в магазина не пълнят и не надграждат и издуват питите, слагай по 10 пити.
    Е как да не надграждат, няма такива пчели, винаги се стремят да запълнят всичкото празно пространство. Така хем работя предимно с ножа (лесно), хем изкарвам восък. Но не винаги всичко е на 100% пълно за това слагам 40кг.

  8. #758
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Рости, аз съм стигал 12 пити пило. На двукорпусен ДБ десетак. Но до слънчогледа само го развивах. За това и написах, че за Една и Последна паша която е посред лятото е лесно.
    Първо: говорим за средата на май.
    Второ:говорим за излюпване на 100 000 пчели без да им идва на ума да се роят.
    Трето: спомняте ли си от къде тръгна разговора? От изваждането на едни маломедни пити ЛР ПИТИ. Янчо е със фарар, а едва ли не заяви че е безсмислено и почнахме да спорим трима човека от три различни края на БГ с различни цели в пчеларството, с различни системи кошери и т.н. Спора беше безсмислен от самото начало и се закачах да става раздумка ама Янчо като ги почне тез приказки дето само навива младоците и те се множат вместо да намаляват и .......

  9. #759
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Е нали искаше да става дискусия, няма как да не си доволен

  10. #760
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Като се заговорихме за пило 2013г. когато бях изляло на ЛР на слънчогледа имах по 3 корпуса пило и никакъв мед за вадене, всичко бяха обърнали в пило. Разбира се не на 100% да не вземе някой пак да смята.

 

 
Страница 76 от 144 ПърваПърва ... 2666747576777886126 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •