Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 70 от 144 ПърваПърва ... 2060686970717280120 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 691 до 700 от общо 1434
  1. #691
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Не е ли измислен начин вместо сироп или питки да се забърка нещо, максимално приличащо на мед? Ако има такова, бих напълнил един лр корпус с пити, потопени в такава подхранка и бих го сложил директно върху плодника. Нека ядат и се плодят на воля - хем храна, хем място. Не се смейте!
    Инверт.

  2. #692
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Може би гледаш по друг начин, защото породата пчели е различна. Мойте както на Юри ако имат малко мед забавят развитието си, не си барат медените венци, а ако имат под 6-8 кг направо спират с пилото. Пчелите веднъж намалили храненето на майката намалят и нейната способност за снасяне, започва да снася по бавно. Колко време ще е нужно на майката да си достигне същия капацитет на снасяне преди намалянето на храната и? Не си ми отговорил на предния въпрос?
    Пропуснал съм въпроса, че то малко като чат се развиват нещата.
    Предполагам в крайните пити.
    Явно или има огромна разлика разлика в гена. При колега два пъти се случва да е с по 12+ пити пило без килйка мед към 15 май. Последния му принос от череши. Пчелин 80 семейства.

  3. #693
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Инверт.
    Не отговаря по водно съдържание.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #694
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Нищо не се опитвам да те убеждавам, но кошерите няма да ти се роят.
    ААААААААААААА добре.

    Знаете че експериментирам във всички посоки. Не си мислете, че не съм пробвал.
    Крайни рамки с мед ограничаване на мястото -роене.
    Корпус с допълнителен мед - лош температурен режим
    Други варианти - недупустими поради прекалената им трудност.

    Пак ви казвам - всеки си е намерил начин. Аз не ви търся кусур, напротив опитвам се да разбера защо правите нещо така и както се вижда познах за късния приток и той оправдава до някъде повечето мед.

    Освен това имам едно на ум, че дискусията е публична и всеки може да се опитва да въведе поне малдите кибици в заблуждение.

  5. #695
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Пропуснал съм въпроса, че то малко като чат се развиват нещата.
    Предполагам в крайните пити.
    Явно или има огромна разлика разлика в гена. При колега два пъти се случва да е с по 12+ пити пило без килйка мед към 15 май. Последния му принос от череши. Пчелин 80 семейства.
    Все едно говориш за мен, само че съм с 50 кошера. 14 рамки пило 500 грама мед в кошер който иззимява със над 10 кг. мед.

  6. #696
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Все едно говориш за мен, само че съм с 50 кошера. 14 рамки пило 500 грама мед в кошер който иззимява със над 10 кг. мед.
    Еми тогава дали "теглят" колко запас имат за да знаят колко пило да гледат?

  7. #697
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията

    Освен това имам едно на ум, че дискусията е публична и всеки може да се опитва да въведе поне малдите кибици в заблуждение.
    И на тоя терен сме конкуренция. Прав си.
    Аз одавна го мисля това, като гледам някои разминавания.

  8. #698
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Пропуснал съм въпроса, че то малко като чат се развиват нещата.
    Предполагам в крайните пити.
    Явно или има огромна разлика разлика в гена. При колега два пъти се случва да е с по 12+ пити пило без килйка мед към 15 май. Последния му принос от череши. Пчелин 80 семейства.
    Има разлика, досега на пчелина ми съм закарал 5 майки от Дони(за сравнение) и за малко да ги изтърва в края на април да умрат от глад. Със тия 12+ пити пило на ли се сещаш как вече ти се смеят . Точно така в крайните, пилото е на средните 6 бр в началото и май достигат до 8 бр в магазин.Имаш 4 магазина от тях първия по принцип в момента е празен, всичко са качили на горе. В трите магазина имаш по 4 рамки с мед и прашец= 12 рамки х 1 кг = 12 кг мед и прашец резерв, който пчелите не докосват до май месец, а и не им и трябва. Каквото ще да е времето тях не ги бърка, в останалите рамки има достатъчно за развитието им. Помисли сега в един ДБ корпус или 1 Лр корпус колко мед и прашец ще имат събрани за развитие, ако ти си им оставил общо 12 кг, според мен ще задържат развитието си на по късен етап, когато усетят приток на прашец или нектар(сироп).

  9. #699
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    , ако ти си им оставил общо 12 кг, според мен ще задържат развитието си на по късен етап, когато усетят приток на прашец или нектар(сироп).
    Явно много ми се спи и това не го разбрах.
    Лека нощ от мен продължавайте че е първата яка дискусия от много време аз ще се включа утре пак .

  10. #700
    Рости за 20 години пчеларстване съм забелязал огромно разлика в пролетното развитие на кошери с много мед и такива с малко. Освен това, аз не съм там за да им "подавам" захар.
    По темата само си дискутирам с теб, на никого не налагам мнение и "технологии". Всеки да си пчеларства както намери за добре. Моя мед е със себестойност под 2 лв. На цена от 4 лв., колко ми е печалбата и дали ме устройва. Да не говорим че произвеждам малко и го продавам само на "дребно" и мога да го продавам на каквато цена си поискам.

 

 
Страница 70 от 144 ПърваПърва ... 2060686970717280120 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •