Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 144 ПърваПърва ... 567891757107 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 1434
  1. #61
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Поздрави колега Kuline,добро дело си сторил.Жив и здрав.

  2. #62
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Поздрави колега Kuline,добро дело си сторил.Жив и здрав.
    Благодаря ти!
    Притеснявам се само, да не ме обвини собственика в неправилни действия, за това документирах със снимки.

  3. #63
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Притесненията ти според мен са напълно необосновани,при условие, че си извършил правилното действие.Хора всякакви,важното е какво ти говори съвестта.

  4. #64
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Поздравления колега Kuline за добрата ти постъпка, която трябва да послужи на повечето хора, като пример за подражание и възхищение. Дано добрината да е "заразна" и повече човешки твари се "разболеят" от нея.

    Успех.

  5. #65
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    kuline във случая пчелите са по важни,от това какво ще си помисли собственика.Трябва да ти благодари но колегата по горе го е казал хора всякакви.За мен от цялата история беше важно дали пчелите ще оцелеят.

  6. #66
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Днес, една седмица, след като видях обърнатите сандъци, си стояха по същия начин. Незнам дали моя човек не е предупредил собственика или собственика не му пука, но ми дожаля за пчеличките и оправих сандъците. На едните бяха се отворили дъната, а другите само разместени и гледам пчеличките вътре живи на кълбо, което затвърждава тезата, че пчелите не умират от студ, а от глад, при условие, че са стояли поне една седмица отворени при измерени минимални температури през седмицата -10 градуса за района.
    Във кой район са кошерите?При нас във Врачанско отдавна се стопи снега.

  7. #67
    Автор
    Регистриран
    19.02.2013
    Мнения
    182
    Пчеларски район
    Петрич
    Много-добро дело си направил колега, дано повече хора да мислят и постъпват като теб.

  8. #68
    Наблюдател
    Регистриран
    08.10.2010
    Мнения
    27
    Благодаря на колегата Kuline! Възвърна ми вярата, че доброто все още съществува по нашите места.

  9. #69
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    В отговор на Петър84!
    Ами за сега са живи пчелите, както писах и в предишен пост. Дано и напролет са все така живи, в което не се съмнявам, стига да не съм ги разбутал много при наместването, че гнездото да се е развалило. Както казват руснаците поживьом - увидем, т.е. напролет ще е ясно,колко са живи и тяхното състояние.

    В предишен пост написах, че това се случва в района на Разград.

  10. #70
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Днес температурата бе 19 градуса. Пчелите волно летяха, че и прашец носеха, предполагам от дрян или минзухар.
    Що се отнася до обърнатите сандъци при първия и единствен сняг, споменати в предишни постове, също се облитаха - т.е. за сега са живи.

 

 
Страница 7 от 144 ПърваПърва ... 567891757107 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •