Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 57 от 144 ПърваПърва ... 747555657585967107 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 561 до 570 от общо 1434
  1. #561
    Наблюдател
    Регистриран
    04.08.2015
    Мнения
    7
    Пчеларски район
    обл Шумен
    благодаря,
    Моите и те имат мрежест отвор 15х20 см / в профила ми има качена снимка на дъната, с които работя и точно на нея още го няма отвора/, но за свое успокоение и неопитност м. декември поставих вестник. Преди студовете на 3 от кошерите уплътних вестника за още по - голяма сигурност и в тях се вижда на вестника петната с влага. Другите също имат конденз в хранилката, но не забелязах влага по вестника да е текла. Сега пак оставих вестниците, но ги разбутах да влиза въздух от долу.

  2. #562
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от freddie46 Виж публикацията
    Илийчо,мойте кашери са почти всичките са с отвор на дъното 15х15см. който са постоянно отворени и зиме и лете.Досега зимата не съм забелязвал влага по дъното или по горната табла.Става много добра вентилация и зиме и лете.
    поздрав:Цветан Димитров
    И моите така, ама някои семейства ги заклейват плътно, други отчасти, а други изобщо не. Пролетта мисля да обгоря мрежата /неръждаема/ , за да я отпуша. Има ли такива наблюдения и при други съфорумци?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #563
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    И моите така, ама някои семейства ги заклейват плътно, други отчасти, а други изобщо не. Пролетта мисля да обгоря мрежата /неръждаема/ , за да я отпуша. Има ли такива наблюдения и при други съфорумци?
    Заклейването е зависимо и от размера на отворите в мрежата.

  4. #564
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Не съм я мерил, но е сравнително едра, поне 3 мм светло, твърда и с дебели телове.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #565
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Колкото е по-голям светлия отвор, толкова по-добре.

  6. #566
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    И моите така, ама някои семейства ги заклейват плътно, други отчасти, а други изобщо не. Пролетта мисля да обгоря мрежата /неръждаема/ , за да я отпуша. Има ли такива наблюдения и при други съфорумци?
    За да не ги заклейват аз затварям през есента като започне да застудява и ги отварям като се свият на кълбо.Около началото на декември според времето.

  7. #567
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Не съм я мерил, но е сравнително едра, поне 3 мм светло, твърда и с дебели телове.
    Ако на това казваш едро!Ситняка заклейват и слабаци и средняци и силоваци.Карам на ''ци'' защото така тръгна.Природен нагон при пчелите.А нормалния отвор заклейват само слабаците,защото им духа и им става студено.Среднаците заклейват 1/3 от мрежата/дори и по–малко/и интересното е следното–заклейват не от страната на кълбото,а от празните пити.Защо ли? Това,че е твърда и с дебели телове е +.Ще издържи поне 20 години–обгаряне,киселини, лага,външна намеса.Успех в избора на светлия отвор.

  8. #568
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Ъ...................
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  9. #569
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Днес тихо, слънчево време, но -3 градуса. Никакъв шанс за облитане. Снега така стой, само се е слегнал. Няма бела от кълвач, мрежите върху полистиролните кошери решават този проблем на 100 %. Пчелите са налични, при почукване се обаждат. Очаквам до края на седмицата облитане.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри WP_20170131_09_51_19_Pro.jpg‎  

  10. #570
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    При мен едно фибранено сандъче се е облитало в събота. Не съм го усетил. Ама вчера като минах оттам и снега пред сандъчето нацвъкан на жълти петна. Дървените кротуват.

 

 
Страница 57 от 144 ПърваПърва ... 747555657585967107 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •