Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 19 от 144 ПърваПърва ... 917181920212969119 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 181 до 190 от общо 1434
  1. #181
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Както дават половината април да е подмокрен.....вероятно трябва да намеря дъждобрани за пчеличките

  2. #182
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Хайде стига ,много станахме песимистите.Развалихме времето.При мен вали в момента.

  3. #183
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Песимизъм - никога !

    Миналата година като валя , валя уж зле, но пък каква трева имаше , видях билки дето не знаех че ги има . Малко преди да стана билкар и трябваше да вадя мед дето не знам още от какво точно е

    Кой знае какво ни чака и тази година ! Но пък ако всичко е както го пише в "календарните справочници" тогава пчеларството ще е егати скучния занаят

  4. #184
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от iliew Виж публикацията
    Песимизъм - никога !

    Миналата година като валя , валя уж зле, но пък каква трева имаше , видях билки дето не знаех че ги има . Малко преди да стана билкар и трябваше да вадя мед дето не знам още от какво точно е

    Кой знае какво ни чака и тази година ! Но пък ако всичко е както го пише в "календарните справочници" тогава пчеларството ще е егати скучния занаят
    Миналата година косих в несвяст цяло лято и се проклинах ,че косачката няма самоход.Тази година ,покрай форума и аз ще ставам билкар.Никакво косене ,пълно оползвотворяване на билките.Ако при някой няма -да пише.

  5. #185
    Наблюдател
    Регистриран
    16.03.2015
    Мнения
    27
    Пчеларски район
    Елин Пелин , Ихтиман
    И ще изгрее едно слънце и ще потекат едни реки от нектар та няма да ни стигнат каците . Кво да кажем ние на 700м над морето .

  6. #186
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Миналата година косих в несвяст цяло лято и се проклинах
    Сакън !

    Няма да косиш !

    Само , ако имаш бабини зъби , тях ги скубеш , сушиш , и на пролет в сиропа , а целогодишно в чая

  7. #187
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Тези бабини зъби постоянно ги сънувам.Гледах снимки в нета ,виждал съм ги някъде ,ама пусто не помня къде.Голямо търсене ще пада .Ама вие да не милите ,че заради пчелите.

  8. #188
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Тези бабини зъби постоянно ги сънувам.Гледах снимки в нета ,виждал съм ги някъде ,ама пусто не помня къде.Голямо търсене ще пада.
    По бустаните.
    Лично мен ако питаш, не разчитай на чайове от събирана листна маса. По-добре си вземи екстракт,ако не български, то поне с произход на суровината от България.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  9. #189
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    То за мен е ясно ,ще прежаля там ,колко беше към-25 долара.Идеята е покрай мен да намажат и пчелите.

  10. #190
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от krasi_trendafilov Виж публикацията
    И ще изгрее едно слънце и ще потекат едни реки от нектар та няма да ни стигнат каците . Кво да кажем ние на 700м над морето .
    Тънкоста на пчеларския занаят е пчеларя да се справя с всяка една ситуация, която му предложи природата. Водещо за пчеларските операции трябва да е състоянието на семейството, а не коя дата сме днес и какво е написал Любен Радоев в календарния си справочник. Напоследък започнах да ги осъзнавам тези азбучни истини и нещата потръгнаха. Започнаха да се получават по-лесно, по предвидимо и с по-малко грешки. Сега вече осъзнавам, че един истински пчелар трябва ДА ЧУВСТВА семейството. Само с един бегъл поглед или кратък 30-секунден преглед трябва да може да разкаже какво се е случило в последните 30 дена и КАКВО ПРЕДСТОИ ДА СЕ СЛУЧИ в следващите 30 дена. Когато се достигне до такова състояние на познание, изведнъж пчеларството придобива смисъл и всичко започва да изглежда много по-лесно и по-ясно. Вече пчеларя не се чуди, а ЗНАЕ какво трябва да се направи. Природните условия са само един от многото фактори, с които пчеларя трябва да се съобразява, но те не са най-важните. Каквото и да предложи природата, винаги си има правилна стратегия какво действие трябва да се предприеме.

 

 
Страница 19 от 144 ПърваПърва ... 917181920212969119 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •