Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 143 от 144 ПърваПърва ... 4393133141142143144 ПоследнаПоследна
Резултати от 1,421 до 1,430 от общо 1434
  1. #1421
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Много рано за основи според мен, март сме още, но всеки както си реши все пак. Аз преди да налегне тоя студ ги отворих и им разпечатах с валячето по две пити, да имат да папкат. Сега като се постопли мисля да ги наръся с ОК, че есента ноември само един път ги третирах.

  2. #1422
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    От няколко години насам, при повечето култури, предсеидбено, полетата се пръскат с препарати на основата на глифозат. Отделно семената също се третират... И ако не се намират, или се намират минимални остатъци в меда, това не значи, че не се отразяват на самите пчели. Сеитбообращенията отдавна не се спазват, набляга се на химия и ГМО-култури...
    https://youtu.be/RJAgFf1G1Tg

  3. #1423
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Много рано за основи според мен, март сме още, но всеки както си реши все пак. Аз преди да налегне тоя студ ги отворих и им разпечатах с валячето по две пити, да имат да папкат. Сега като се постопли мисля да ги наръся с ОК, че есента ноември само един път ги третирах.
    В книгите пише, че като цъфнат джанките и вече може да се поставят основи и това подвежда колегите, но там пише нещо и за температурите, но тях никой не ги гледа. Започва се със сиропа и очакваме градеж. Да, но вместо да помогнем им объркваме цялата работа, което може да доведе и до лош сезон за пчеларя. Няма да обяснявам, вие си го знаете.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  4. #1424
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    В книгите пише, че като цъфнат джанките и вече може да се поставят основи и това подвежда колегите, но там пише нещо и за температурите, но тях никой не ги гледа. Започва се със сиропа и очакваме градеж. Да, но вместо да помогнем им объркваме цялата работа, което може да доведе и до лош сезон за пчеларя. Няма да обяснявам, вие си го знаете.

    След тази неделя дават постоянни температури за моя регион около 20 градуса постоянни до края на Март. Колко ще излезе прогнозата не е ясно, но според мен шанса е голям. Нощните ще са между 8-10 градуса. Последния по хладен ден ще е утре . A вече от понеделник стават градусите около 20.
    Аз каквото и да правя го съобразявам с прогнозата двуседмичната. Тя е точна до 5-6 дни, но според сезона и тн ... мога да вярвам и на 14 дневната.

  5. #1425
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    За да има градеж, трябва да има сериозен приток на нектар или на Димитър Благоев, както казват старите пчелари. Аз не храня със шекерен сироп отдавна, вече ме мързи и ми мина мерака, каквото си съберат и да се оправят сами общо взето....давам им питки с мед зимата/напролет и това е!

  6. #1426
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    За да има градеж, трябва да има сериозен приток на нектар или на Димитър Благоев, както казват старите пчелари. Аз не храня със шекерен сироп отдавна, вече ме мързи и ми мина мерака, каквото си съберат и да се оправят сами общо взето....давам им питки с мед зимата/напролет и това е!
    Сиропа може да замести притока, макар че много колеги го използват направо за приток или "акациев" мед. Питките са добри за януари, февруари и донякъде март. От март е необходимо малко сироп до десетина дни преди акацията. Малко за отскок.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  7. #1427
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Мерсаж боку!!!

  8. #1428
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    За да има градеж, трябва да има сериозен приток на нектар или на Димитър Благоев, както казват старите пчелари. Аз не храня със шекерен сироп отдавна, вече ме мързи и ми мина мерака, каквото си съберат и да се оправят сами общо взето....давам им питки с мед зимата/напролет и това е!
    Все се сещам за оня лаф на Дончев, за жената.
    Та, моята я "глася" по това време така:
    Слагам им под носа хубаво изградена, празна, или маломедна пита. След като, по нея се появи запечатано пило, следва основа и изградена С.Р.
    Сроп- колкото да ги почерпя с някои завтове.

  9. #1429
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    шекер основи по една две и т.н. краставици на търкул

  10. #1430
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Незна за вас,но аз другата седмица ще режа първите далаци и ще слагам вторите во за изграждане...
    По -горе се пропуска да се спомене,че за изграждане на во,е важна и силата на сем...не само околната среда..

 

 
Страница 143 от 144 ПърваПърва ... 4393133141142143144 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •