Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 138 от 144 ПърваПърва ... 3888128136137138139140 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,371 до 1,380 от общо 1434
  1. #1371
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    До сега положението е топла и суха зима. Дебита на сондажа/ 13 г. / ми никога не е бил толкова слаб през февруари. Пуснах поилката без сол и пчелите не я отразиха изобщо. Като им сложих сол я налазиха яко. Пчелата излиза на вън и няма какво да прави при тези високи температури, за това им давам брашно да се намират на работа.
    Отново на брашно 19.02.2022 г. - YouTube
    За слабото семейство пашата винаги е слаба, за силното винаги е обилна.

  2. #1372
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Имам въпрос и да ми дадете съвет - правих прегледи до преди малко. Имам 3 много силни семейства отсега на по 11-12 рамки ДБл, пълни са с пчели от рамка до рамка. Притеснявам се, че ще гръмнат и ще ги изтърва, чудя се какво да правя с тях? Няма още търтеево пило, да им отнема запечатано пило и да го дам на по-слабите ли или друго да направя??

  3. #1373
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Преди време се отричаше т.нар. изравняване по сила на пчелните семейства. Но сега тази практика търпи своеобразен ренесанс. Сиреч не е зле от по- силните семейства да се прехвърлят рамки със запечатано пило, на по- слабите.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #1374
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Преди време се отричаше т.нар. изравняване по сила на пчелните семейства. Но сега тази практика търпи своеобразен ренесанс. Сиреч не е зле от по- силните семейства да се прехвърлят рамки със запечатано пило, на по- слабите.
    Отнемане на пило, но еднократно. Отнемане и на пита- две, с прашец. Аз бих сложил и магазин с основи и подхранване с меден сироп...

  5. #1375
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Отнемане на пило, но еднократно. Отнемане и на пита- две, с прашец. Аз бих сложил и магазин с основи и подхранване с меден сироп...
    Зависи от целите. Аз например целя да ги докарам възможно най- бързо до самосмени.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #1376
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Зависи от целите. Аз например целя да ги докарам възможно най- бързо до самосмени.
    Не останах с впечатление, че това е целта на колегата, та затова...

  7. #1377
    Наблюдател
    Регистриран
    16.07.2015
    Мнения
    29
    Пчеларски район
    община Добричка
    Здравейте, в района на Добрич някой с кантар може ли да каже дневният принос?

  8. #1378
    Автор
    Регистриран
    07.10.2010
    Мнения
    104
    Пчеларски район
    ДОБРИЧКА
    Килограм на ден от 19.6

  9. #1379
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Днес, провокиран от писанията в разни групи, форуми и споделяния от познати за мора по пчелите напоследък, реших да навестя моите питомци, за да се ориентирам какво е положението.
    Ами няма нищо обезпокояващо - излизат, връщат се, сал един със зацапана прелка - нападнат. Това от 95 бр. Още преди месец като го накапвах с ОК разбрах, че е пътник. Тогава имах и още един такъв, който по всяка вероятност ще отпадне от сметките, но до първите питки има-няма 40 дена, та ще разбера. Не е болка за умиране. Рапицата на стотина метра по права линия - добре се развива, дано се запази и отчете. Работата не ме плаши.

  10. #1380
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Тая природа полудя - пролет ли е, зима ли е - пчелите не знаят, та и ние се чудим.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Screenshot_20221210-141157.jpg‎  

 

 
Страница 138 от 144 ПърваПърва ... 3888128136137138139140 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •