Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 137 от 144 ПърваПърва ... 3787127135136137138139 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,361 до 1,370 от общо 1434
  1. #1361
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Кога не съм казвал истината?А всички тия семейства съм ги затрил с научна цел.
    Еееее, гУлем си!!!

  2. #1362
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    А всички тия семейства съм ги затрил с научна цел.
    То добре, че е с научна цел, но лошото е, че нищо не ти влиза в кошницата и жалко за семействата.

  3. #1363
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Друмев - българският Кашковски!!!

  4. #1364
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    То добре, че е с научна цел, но лошото е, че нищо не ти влиза в кошницата и жалко за семействата.

    Те на тия с пълната кошница не им измряха изобщо.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #1365
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    А всички тия семейства съм ги затрил с научна цел.
    И то само когато беше В БАН нали, така между другото да не скучаеш.

  6. #1366
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    И то само когато беше В БАН нали, така между другото да не скучаеш.

    А надничах тука редовно като лалугер из дупка,но като съм обещал да не пиша аз съм си виновен.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #1367
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Тази година много ройлива ще излезе!! Не стига, че нямам пчели, ами и два роя изтървах, но си ги прибрах де, и два големи роя чужди хванах. Единия в гората, на земята беше, един съсед, който ходи за трюфели, ми го показа, обаче не съм успял да му пренеса майката. Вчера сутринта, пренесох 10 личинки в мои чашки от восък, вечерта проверих - само една захранили, пак пренесох 9 личинки, днес привечер ще видя колко захранени има. Акацията вече прецъфтява при нас, но докато цъфтеше, нямаше много пчели по нея гледах, някъде другаде фъркаха, иначе понапълнили питите с мед, магазини не съм слагал, няма смисъл.

  8. #1368
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    При мен магазините са все още празни, сушата е голяма, по поляните има много детелина, но е позасъхнала. Дават го следващите дни да има дъжд, рояци така и не мога да хвана, само стършели се ловят, после се чудя как да се справям с тях.

  9. #1369
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Ако говорим за моментно състояние в центъра на североизтока,хм... Рапица извадих средно по един магазин, частично по два. В момента яко ми наливат магазините с акация и скоро пак ще вадя.

    Доста семейства ми влязоха в роево, но отървах само един рой. На другия ден сутринта валя яко и гледах роя под дъжда, как се бяха обърнали с гръб и криле към капките и водата се стичаше по крилата им. В десет напече и в единайсет го вкарахме в преносния сандък, но... Но, докато го тръскахме от клона, който беше на два метра и половина, половината рой падна върху мене!И тогава разбрах, колко тежи всяка една пчела пълна с мед!

    В момента тече яко акацията и роевия инстинкт явно доста се потисна. Махах майки за отводки и разменях силни с много маточници и слаби. В условията на силна паша, нямаше абсолютно никакво нападение и ефекта се оказа доста благоприятен и за двата вида семейства. Силнтите отидоха към смяна на майки, а слабите вече пълнят магазините.

    Калине, при теб как е?

  10. #1370
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Ако говорим за моментно състояние в центъра на североизтока,хм... Рапица извадих средно по един магазин, частично по два. В момента яко ми наливат магазините с акация и скоро пак ще вадя.

    Доста семейства ми влязоха в роево, но отървах само един рой. На другия ден сутринта валя яко и гледах роя под дъжда, как се бяха обърнали с гръб и криле към капките и водата се стичаше по крилата им. В десет напече и в единайсет го вкарахме в преносния сандък, но... Но, докато го тръскахме от клона, който беше на два метра и половина, половината рой падна върху мене!И тогава разбрах, колко тежи всяка една пчела пълна с мед!

    В момента тече яко акацията и роевия инстинкт явно доста се потисна. Махах майки за отводки и разменях силни с много маточници и слаби. В условията на силна паша, нямаше абсолютно никакво нападение и ефекта се оказа доста благоприятен и за двата вида семейства. Силнтите отидоха към смяна на майки, а слабите вече пълнят магазините.

    Калине, при теб как е?
    Да не кажа същото, но подобно като при теб. Акацията тръгна в събота. Установих го, тъй като вадех рапицата и до 10 часа всичко нормално. След този час забелязах как тръскайки рамки, капки мед посипват плодника. За два дена магазините отново натежаха. Лошото е че утре времето се разваля, а в акцията има още хляб, наблюдения от тази вечер. Здраве да е и на това съм доволен.

 

 
Страница 137 от 144 ПърваПърва ... 3787127135136137138139 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •