Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 130 от 144 ПърваПърва ... 3080120128129130131132140 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,291 до 1,300 от общо 1434
  1. #1291
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Това му е хубаво на 12ка,че можеш да въртиш как си искаш магазина...Присвили го тоя или нямаш бърза работа?

    Ако знаеш, каква смъртност има в района ни, хич няма да питаш дали съм го присвил. Пак се благодари, че няма да те съдя за тоз майтап! Пък аз, обикновено, като заведа съдебно дело, майките им разплаквам!

  2. #1292
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Ако знаеш, каква смъртност има в района ни, хич няма да питаш дали съм го присвил. Пак се благодари, че няма да те съдя за тоз майтап!
    Има,но тоя не изглежда никак умрял.Аз бих направил една серия майки от него.И не се майтапя бях сериозен.Аз бих го пресвил на 7 рамки.Извиниме ако съм те засегнал,но това съм аз и така си пиша.
    п.п.Бърза работа мой да се чете като ранна паша.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #1293
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Има,но тоя не изглежда никак умрял.Аз бих направил една серия майки от него.И не се майтапя бях сериозен.Аз бих го пресвил на 7 рамки.Извиниме ако съм те засегнал,но това съм аз и така си пиша.
    п.п.Бърза работа мой да се чете като ранна паша.
    Това, че тъй си пишеш, го знаем шепа хора. Ако мислиш тази вечер да я караш втора смяна, след снощната - няма да стане! Не ме принуждавай да обърна палачинката!

  4. #1294
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Смъртността в Русенско по мои наблюдения и сведения е около 80% - съвсем сериозно!!!

  5. #1295
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Има,но тоя не изглежда никак умрял.Аз бих направил една серия майки от него.И не се майтапя бях сериозен.Аз бих го пресвил на 7 рамки.Извиниме ако съм те засегнал,но това съм аз и така си пиша.
    п.п.Бърза работа мой да се чете като ранна паша.

    Друмев, повечето ми семейства са почти като този, е, ако не на 10 са на 7-8 междурамия, но в процентно съотношение силните като този са 80-85%. А кажи ми сега, от кой от всичките да използвам гена, че да правя майки? Аз предпочитам да правя майки от всяко семейство, защото предпочитам голямото генетично разнообразие. Защо го предпочитам, ами защото за двайсет години са ми се роили само четири кошера.

  6. #1296
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Смъртността в Русенско по мои наблюдения и сведения е около 80% - съвсем сериозно!!!

    Ами аз тъкмо за това говоря. И не е само в русенско ами и по-южно от Русе. Поне от колеги чувам, че има доста голяма смъртност около района, където ми е пчелина. Ноземата и акарите не прощават, когато са в комбинация. Поне при мен ги няма, нали им намерих цаката и ги махам без скъпи химикали.

  7. #1297
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Смъртността в Русенско по мои наблюдения и сведения е около 80% - съвсем сериозно!!!
    И не само в русенско е така, а в цялата страна. Чини ми се, че и още ще има. Дано не съм прав, но...

  8. #1298
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Друмев, повечето ми семейства са почти като този, е, ако не на 10 са на 7-8 междурамия, но в процентно съотношение силните като този са 80-85%. А кажи ми сега, от кой от всичките да използвам гена, че да правя майки? Аз предпочитам да правя майки от всяко семейство, защото предпочитам голямото генетично разнообразие. Защо го предпочитам, ами защото за двайсет години са ми се роили само четири кошера.

    Аз не работя с такива силни семейства зимата,че много ядат,но ако искаш ще звънна на Муисей да ми припомни как се характеризираха тия работи и ще ти ги напиша.Това,че не се роят може и да не е от гена.Моите също не са се роили от 4 години....
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #1299
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз не работя с такива силни семейства зимата,че много ядат,но ако искаш ще звънна на Муисей да ми припомни как се характеризираха тия работи и ще ти ги напиша.Това,че не се роят може и да не е от гена.Моите също не са се роили от 4 години....
    Кажи, да знаят всички, защо не се роят.

  10. #1300
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Кажи, да знаят всички, защо не се роят.

    Заради възрастовия баланс в кошера...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 130 от 144 ПърваПърва ... 3080120128129130131132140 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •