Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 116 от 144 ПърваПърва ... 1666106114115116117118126 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,151 до 1,160 от общо 1434
  1. #1151
    Потребител
    Регистриран
    22.02.2017
    Мнения
    52
    Пчеларски район
    Русе
    Днес видях нещо за първи път 2 майки да работят на една рамка на сантиметри една от друга. Имаше и еднодневни яйца. Слабите са нападнати от оси... доста жерви още преди зимата - това отново за пръв път... кошерите МАСОВО нямат мед и това за пръв път... дайте идея как да им помогна да презимуват. Как да допълня най удачно медните запаси?!

  2. #1152
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от symp Виж публикацията
    Днес видях нещо за първи път 2 майки да работят на една рамка на сантиметри една от друга. Имаше и еднодневни яйца. Слабите са нападнати от оси... доста жерви още преди зимата - това отново за пръв път... кошерите МАСОВО нямат мед и това за пръв път... дайте идея как да им помогна да презимуват. Как да допълня най удачно медните запаси?!
    С големи количества инверт докато все още е топло.

  3. #1153
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Слагай инвертиран сироп,ако можеш всеки ден.Отначало по помалко и ако го вземат за един ден увеличи количеството.Според моят опит би трябвало да се запасят достатъчно.
    Поздрави!

  4. #1154
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    В землищата около мен тази година земеделците не засяха рапица, мислех че е така само при мен. Минах около 100 км. в посока Варна и не забелязах никъде около пътя нива с рапица. Явно това е навсякъде в североизтока..
    За слабото семейство пашата винаги е слаба, за силното винаги е обилна.

  5. #1155
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    277
    Пчеларски район
    с. Черни осъм, общ. Троян
    Ако е спряно субсидирането, няма и да видим рапица.

  6. #1156
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    В югоизток,и по-точно в Ямболският район е обратното.Има блокове колкото искаш.

  7. #1157
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Субсидиите не са спрени, смяна на културата. При мен вместо рапица ще сеят слънчоглед. Ще вадим мед чак юли месец. Другите паши от сега са отписани.
    За слабото семейство пашата винаги е слаба, за силното винаги е обилна.

  8. #1158
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Субсидиите не са спрени, смяна на културата. При мен вместо рапица ще сеят слънчоглед. Ще вадим мед чак юли месец. Другите паши от сега са отписани.
    Площите с рапица, при мен са същите, поне по моя преценка. Дъждовете предразположиха избуяването и' и дано, ама всичко е в ръцете на "шефа"
    Този пост е редактиран от kuline; 10.11.2020 в 22:49.

  9. #1159
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Рапицата се сее през септември, или началото на октомври, ако има влага. А влага нямаше.

  10. #1160
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от iliew Виж публикацията
    Рапицата се сее през септември, или началото на октомври, ако има влага. А влага нямаше.
    Аа Илийка, недей тъй. Дъждовете при сеитба, са да кълни, а после имаше достатъчно влага, която подтикна към избуяване. Да, тия листа зимата ще се замислят, но растението ще е силно и послес ще "избухне". Утре ако имам възможност, ще ви снимам как изглежда. Апропо, земеделците са задължени от ДФЗ да засяват площи с различни култури с ниска сеитбена норма за обогатяване на почвата, след което площите се дисковат и засяват с продуктивна сеитба. Много от малките земеделци, не сеят рапица, тъй като не им е изгодно.

 

 
Страница 116 от 144 ПърваПърва ... 1666106114115116117118126 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •