Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 144 ПърваПърва ... 9101112132161111 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 1434
  1. #101
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Освен стандартната паша за това време на годината, на места акацията започна пак да цъфти Скоро може да се очакват кестени, липи и .... май ще се повтаря пчеларският сезон.

  2. #102
    Наблюдател
    Регистриран
    28.06.2014
    Мнения
    29
    Пчеларски район
    gr.Tervel
    И при мен има още слънчогледова паша.Днес проверих плодниците на кошерите(бях изцентрофугирал по 3 пити от всеки плодник,за да освободя място на майката да снася)и тези които бяха изцентрофугирани,в някои маиката беше снесла яйца,но в други имаше само мед.Така,че пашата продължава макар и с по-слаби темпове.

  3. #103
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Тази люцерна е близо до пчелина, а до нея има по-млада и предполагам ще цъфне след седмица.
    Като се започна с кокичета(смешно, но факт), овощни, акация, детелина и треви, слънчоглед и сега за капак на детелината братовчеда.
    2014 я записвам перфектна.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	111111111.jpg
Прегледи:      658
Размер:	312.1 KB
ID:	1902Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	22222.jpg
Прегледи:      656
Размер:	173.2 KB
ID:	1903

    Поздрави на всички!
    Този пост е редактиран от Дамян Дамянов; 28.08.2014 в 17:24. Причина: Резолюция на снимките

  4. #104
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Препоръка към всички - преди да публикувате снимки във форума, предварително ги мащабирайте във формат 1024х768. Аз винаги правя така, защото има посетители на форума с малки дисплеи, при които снимката "разпъва" ширината на цялата страница, заедно с текстовете на постингите, и четенето им се превръща в мъчение.

  5. #105
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Последното вадене на мед за този сезон приключи. Друг път по това време на годината медът е главно от софора, но този сезон няма нищо нормално и не се учудвам на резултатите
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 1.jpg‎  

  6. #106
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Днес бях на пчелина да храня и хванах един кошер да буйства.
    Нямаше нападение и много от пчелите танцуваха на прелката.
    След малко всичко се нормализира и започнаха да носят тъмно жълт прашец.
    Имате ли идея какво намират по това време на годината, а и количеството не беше малко.

  7. #107
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    В момента цъфтят астрите(димитровчета).От тях събират жълт до оранжев на цвят прашец.Цъфти и бръшляна,дървовидна ружа(бял на цвят) и други.Зелените площи които са засяти с късноцъфтящи декоративни растения,са отличен източник на прашец(не съм ги изучил всичките още).След тези дъждове ще има и изненадващо късни цъфтежи на различни растения.До моя пчелин има една драка,която не е спряла да цъфти от юни месец-постоянно расте и открива нови цветове,дори и в момента.

  8. #108
    Наблюдател
    Регистриран
    30.09.2013
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    Северозападен
    На мен ми изглежда като да е облитане. Няма какво друго да е.

  9. #109
    Наблюдател
    Регистриран
    28.06.2014
    Мнения
    29
    Пчеларски район
    gr.Tervel
    Pavel_Bs, ако може да пишеш как е при теб положението със пилото.Защото при мен пилото е много малко,на 3-4 рамки и то само в долния край на питите колкото юмрук,повечето е запечатано,няма прясно пило.А в някои кошери въобще няма пило,само мед.Предполагам,че майките вече намалят снасянето,нормално ли е това?При теб как е?

  10. #110
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Цитат Първоначално публикувано от dragomir1966 Виж публикацията
    Pavel_Bs, ако може да пишеш как е при теб положението със пилото.Защото при мен пилото е много малко,на 3-4 рамки и то само в долния край на питите колкото юмрук,повечето е запечатано,няма прясно пило.А в някои кошери въобще няма пило,само мед.Предполагам,че майките вече намалят снасянето,нормално ли е това?При теб как е?
    Колега,ако искаш персонално информация по-добре ми пиши лично.Моят опит е скромен.Не съм ходил на пчелина от 10 дена поради други ангажименти свързани с лозя,грозде и вино .Смятам да ходя в четвъртък и ако имам информация ще споделя.Нека не забравяме и това,че регионите ни са различни.

 

 
Страница 11 от 144 ПърваПърва ... 9101112132161111 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •