Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 144 ПърваПърва ... 891011122060110 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 1434
  1. #91
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Май бъркаш април с август........

    Магазините се държат докато свърши пашата и докато пчелите запечатат килийките с мед поне на 90%. Когато извадиш пита с мед, от нея не трябва да капе рядък мед/сироп/нектар. Обикновенно 3 дена след края на пашата всички килийки с мед вече са запечатани и всичкия рядък нектар/сироп е преработен в мед.

  2. #92
    Наблюдател
    Регистриран
    28.06.2014
    Мнения
    29
    Пчеларски район
    gr.Tervel
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Май бъркаш април с август........

    Магазините се държат докато свърши пашата и докато пчелите запечатат килийките с мед поне на 90%. Когато извадиш пита с мед, от нея не трябва да капе рядък мед/сироп/нектар. Обикновенно 3 дена след края на пашата всички килийки с мед вече са запечатани и всичкия рядък нектар/сироп е преработен в мед.
    Август,грешка.Благодаря Матеев!

  3. #93
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от dragomir1966 Виж публикацията
    Здравейте колеги,при мен пашата от слънчоглед продължава,пишете как е при вас.По принцип до кога трябва да се държат магазините?Около средата на август или по-рано?
    От известно време(от преди ти да серегистрираш във форума) липсва едно поле под имената на потребителите -"неаделено място", повечето "активни и редовни" потребители се знаем долу-горе кой от къде е, и извинявай ако някога някъде си го споменавал, но не съм го запомнил, тъй че кажи първо къде е това "при теб"?!? При мен в Русенско все още има слънчоглед и се надявам да откара поне още десеттина дни(в няколко теми съм обяснявал, че го пресяваха заради поражения от градушки). Имайки в предвид колко много билки и треви са нацъфтели навсякъде в следствие на обилните дъждове(и за август прогнозата е да има дъждове), тъй че магазините не виждам какъв е проблема да си седят и до по-късно.

  4. #94
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    драгомир1966, видях че си от добричко, ако имаш цъфтяща растителност след слънчогледа, то означава че ще имаш вякаква поддържаща паша, която няма да е така бурна като слънчогледовата, но се предполага че ще има приток на нектар, следователно може да оставиш магазините, а може и да центрофугираш пити със слънчогледов мед от плодника и евентуално да ги запълнят с мед от билки, всичко се определя от това което искаш да постигниш(желаният резултат и обстоятелствата определят методите и действията).

  5. #95
    Автор
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    135
    Вярно е, всичко зависи от флоропокритието и времето.Вадил съм мед и през септември!Точно август е месеца, през който се добива един от най-хубавите медове.Още по хубаво е, че всеки път е различен.Само дето идея си нямам какво има вътре .Ето например миналата година, прекупвача ме изненада с информацията, че меда ми е с доста голямо съдържание на трън.
    Как да махна магазините, когато продължават да носят и в плодниците има достатъчно мед.
    Дори не се налага да подхранвам.Всъщност, май не помня да съм подхранвал есенно време .
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество – винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава."
    Атанас Буров

  6. #96
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Още е рано да се свалят магазините.Аз ги свалям през втората половина на август.

  7. #97
    Наблюдател
    Регистриран
    02.10.2013
    Мнения
    29
    аз въобще не ги свалям.Просто по късно ги разделям от плодника с найлон като оставям около 2 см разстояние за дамогат да се качват горе и оберат питите до последно дори оставям по някоя непълна пита в магазинчето.

  8. #98
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    А зимата как подхранваш?Минават ли през магазина за да стигнат до питката?

  9. #99
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Миналата година и аз зазимих с магазините отгоре, като имах по парче плат с дупка между магазина и плодника. Питките ги слагах под магазините, все пак са плоски по 2 см и едвам надигат магазинните рамки. Няма никакъв проблем!

  10. #100
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Миналата зима не е критерий за зима,беше по-скоро изключение.Ще ми е интересно при истинска зима какво ще стане.

 

 
Страница 10 от 144 ПърваПърва ... 891011122060110 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •