Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще присъствате ли на протеста на 10.12.2018

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    27 42.19%
  • Ще си помисля

    4 6.25%
  • Не

    33 51.56%
Страница 22 от 87 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 211 до 220 от общо 864
  1. #211
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А ето - поточна линия - помощ? А никой не ми отговори за помощта за автосалона който искам аз. И аз ще създам работни места.
    Това което казваш няма нищо общо със земеделието ка моли с пчеларството. Търсиш повод да се заяждаш!

  2. #212
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Тия за работници ли ги броиш? Ако не можеш да им повериш да носят кошери, то, какво ще им повериш? Трактора, телетата или друго? Тях сме обречени да ги храним, без да работят. Така е по света, така е и у нас и в това всъщност няма нищо лошо, нарича се хуманно общество, въпреки че е движено от съвсем егоистични подбуди - да няма бунтове на гладните.
    Искам да кажа да гледат кошерите ми. За обща работа стават

  3. #213
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Едвали ще дойдат. Знаш какво ще стане на 10-ти.
    Знам как да не знам. През 2011 нали беше същото сега кое ще му е по-различното... 20-30 дружества подкрепили а къде са членовете им та само тукашните които са подкрепили са едно 500 души, щом са подкрепили що не дойдат в София на 10.12???? в най-добрия случай 10-20 души или само с гласуване "ЗА" и един подпис на декларацията.... Или като предният път ще протестираме ама пред областна управа че да не се харчим до София и сме заети и резултат пред областна около 20 от 500....

    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    С 50 семейства.... Браво! Незнам как го правиш и то без никаква финансова помощ. Само не разбирам защо ще фалираш заради субсидирането. Ако в предишните коментари си го написал се извинявам и няма нужда да ми отговаряш.
    Никога не съм казвал че ще фалирам заради подпомагането, дори се радвам ако някой каже че благодарение на това е направил наистина нещо ... А как се оправям е това е говерено и преди като почнеш от добиви, себестойност на меда, пазар....

    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    Незнам за къде точни ми говориш. В моето село всеки ден идват и ме питат- бате или работа нещо кошери да носим. При нас работа няма. Няма работни места. Аз немога да проверя кошерите си на такива хора но могат нещо друго да правят.
    и друг път съм го писал - преди когато бях с няколкостотин семейства ходих из селото и предлагах по 50 лв надник на ден дори за половин ден и никой не искаше, но това не ги спираше на другия ден да дойдат и да ми казват дай ми 5 лв. за хляб ще ти ги върна като бабата вземе пенсия...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  4. #214
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    Разбирам те, но не може всички да гледаме кошери или да обработваме ниви. Всеки сам решава и сам мисли за бъдещето си. За това мисля, че трябва да има субсидии за да има пчеларство в бъдеще. Не говоря за любителско!
    Мислим едно и също, казано с различни думи. Ще се повторя , но няма как. Не е възможно хоби пчеларите и професионалните такива да мислят по един и същ начин. Те имат малко общи интереси. Аз нямам намерение да ставам професионален пчелар, който с това да си вади хляба. Затова и няма да ида на протеста. Това не значи, че отричам субсидирането под някаква форма на опрашването като услуга, по-скоро обратното. Лошото е, че стойността на опрашването няма да се оцени, докато не изчезнат кошерите на пчеларите. Преди това никой няма да повярва на такива приказки. А понеже, със субсидии или без, кошерите няма да изчезнат, няма и как това да се провери.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #215
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Знам как да не знам. През 2011 нали беше същото сега кое ще му е по-различното... 20-30 дружества подкрепили а къде са членовете им та само тукашните които са подкрепили са едно 500 души, щом са подкрепили що не дойдат в София на 10.12???? в най-добрия случай 10-20 души или само с гласуване "ЗА" и един подпис на декларацията.... Или като предният път ще протестираме ама пред областна управа че да не се харчим до София и сме заети и резултат пред областна около 20 от 500....



    Никога не съм казвал че ще фалирам заради подпомагането, дори се радвам ако някой каже че благодарение на това е направил наистина нещо ... А как се оправям е това е говерено и преди като понеш от добиви, себестойност на меда, пазар....



    и друг път съм го писал - преди когато бях с няколкостотин семейства ходих из селото и предлагах по 50 лв надник на ден дори за половин ден и никой не искаше, но това не ги спираше на другия ден да дойдат и да ми казват дай ми 5 лв. за хляб ще ти ги върна като бабата вземе пенсия...
    Е и при нас има такива , но има и такива на които им се работи

  6. #216
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Мислим едно и също, казано с различни думи. Ще се повторя , но няма как. Не е възможно хоби пчеларите и професионалните такива да мислят по един и същ начин. Те имат малко общи интереси. Аз нямам намерение да ставам професионален пчелар, който с това да си вади хляба. Затова и няма да ида на протеста. Това не значи, че отричам субсидирането под някаква форма на опрашването като услуга, по-скоро обратното. Лошото е, че стойността на опрашването няма да се оцени, докато не изчезнат кошерите на пчеларите. Преди това никой няма да повярва на такива приказки. А понеже, със субсидии или без, кошерите няма да изчезнат, няма и как това да се провери.
    Разбрах те напълно.

  7. #217
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от сезгин Виж публикацията
    мога да кажа че пчеларството се развива и всеки да си търси мястото в стъпалото ,целта на всичкото което се случва е да няма дребни неконтролирани производители.успех на всички които искат да се развиват
    Дребните, неконтролирани пчелари, са единствените които могат да спасят пчелите, в това вече съм убеден. А другите, неконтролируеми "пчелари" със сигурност ще го разсипят, така мисля аз.

  8. #218
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    Това което казваш няма нищо общо със земеделието ка моли с пчеларството. Търсиш повод да се заяждаш!
    Не търся повод да се заяждам, а търся пример да ви го кажа с по - малко думи, че ми омръзна да повтарям, а и на Борислав Александров, Калин и, и ..също. Всеки един отрасъл би искал субсидии, и ако може да са повече и повече. Само им кажи, че ще има и ела ме виж.

  9. #219
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    Дребните, неконтролирани пчелари, са единствените които могат да спасят пчелите, в това вече съм убеден. А другите, неконтролируеми "пчелари" със сигурност ще го разсипят, така мисля аз.
    В това съм напълно съгласен, че дребните са тия които спасяват сектора. И сега в момента го правят. Помислете и ще дойдете на едни мои думи.

  10. #220
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Мислим едно и също, казано с различни думи. Ще се повторя , но няма как. Не е възможно хоби пчеларите и професионалните такива да мислят по един и същ начин. Те имат малко общи интереси. Аз нямам намерение да ставам професионален пчелар, който с това да си вади хляба. Затова и няма да ида на протеста. Това не значи, че отричам субсидирането под някаква форма на опрашването като услуга, по-скоро обратното. Лошото е, че стойността на опрашването няма да се оцени, докато не изчезнат кошерите на пчеларите. Преди това никой няма да повярва на такива приказки. А понеже, със субсидии или без, кошерите няма да изчезнат, няма и как това да се провери.
    ,,Те имат малко общи интереси".
    Мисля по скоро че са конкуренция.

 

 
Страница 22 от 87 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •