Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще присъствате ли на протеста на 10.12.2018

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    27 42.19%
  • Ще си помисля

    4 6.25%
  • Не

    33 51.56%
Страница 73 от 87 ПърваПърва ... 2363717273747583 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 721 до 730 от общо 864
  1. #721
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    ЛОШОооо. Е тука издиша работата. Шестдесетте еврака- -бегаха.

    (5) Цената на екосистемната услуга опрашване, за период от 20 календарни дни, не може да бъде по-малка от5% от минималната работна заплата за страната за всяко едно пчелно семейство.
    До колкото мога да го разтълкувам този член(5) опс алинея, 60-те еврака са си детска игра.

  2. #722
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Какво се чудиш, ходи на конфедеративните събрания. Даже помолих тук да се публикува туй-онуй от отчетно-изборното събрание този месец, ама няма нищо още. Ти къде го четеш това - някой ти даде разпечатания текст или вече е публикувано някъде творчеството на Евден?
    Аз да се чудя, май няма какво да ме учуди вече. Ще ти публикуват, кога получиш от умрял писмо.

  3. #723
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    До колкото мога да го разтълкувам този член(5) опс алинея, 60-те еврака са си детска игра.

    За някой.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #724
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Аз да се чудя, май няма какво да ме учуди вече. Ще ти публикуват, кога получиш от умрял писмо.


    Внимавай,какво си пожелаваш.То коледа мина,но идва велик ден.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #725
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    " Цената на екосистемната услуга опрашване, за период от 20 календарни дни, не може да бъде по-малка от5% от минималната работна заплата за страната за всяко едно пчелно семейство."
    Чакам да видя при това положение производителите на сирене какъв процент от МРЗ ще поискат за кило сирене. Или овчарите колко ще искат минимално по закон да им се плаща за пашуване на една овца? Брей, това писането на проектозакони лесна работа било. Навремето Партията ги пишеше и им туряше цените.
    Но не може да се отрече, че е вложен труд за това писане. Евалла му на Евден Николов за ентусиазма и положените усилия. Също така има рационални и полезни неща в написаното. Ама да го беше прегледал някой от професионалните автори на законодателство, щеше да е по-добре. Че има и откровени щуротии в текста.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #726
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    " Цената на екосистемната услуга опрашване, за период от 20 календарни дни, не може да бъде по-малка от5% от минималната работна заплата за страната за всяко едно пчелно семейство."
    Чакам да видя при това положение производителите на сирене какъв процент от МРЗ ще поискат за кило сирене. Или овчарите колко ще искат минимално по закон да им се плаща за пашуване на една овца? Брей, това писането на проектозакони лесна работа било. Навремето Партията ги пишеше и им туряше цените.
    Но не може да се отрече, че е вложен труд за това писане. Евалла му на Евден Николов за ентусиазма и положените усилия. Също така има рационални и полезни неща в написаното. Ама да го беше прегледал някой от професионалните автори на законодателство, щеше да е по-добре. Че има и откровени щуротии в текста.


    Какво се учудваш,той Софиянски бил почнал да пише нова Конституция.Ще трябва май революция скоро и те това е.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #727
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Новините, че за пореден път има спорове около кой да кара влака, не ме подминаха и мен. Ето и моите два цента:

    Докато главния мотив е - "СТАНИ ЗА ДА СЕДНА" - аз съм ПРОТИВ. Против трябва да бъдете и вие.

    Кой е достоен да кара влака?
    - Човек, който има твърди убеждения, мечта за утопия и план как да го постигне.

    Умението да комуникираш с ХОРА и умението да убеждаваш са също редки, но пък първостепенни способности - Това прави цялата разлика между един успешен бизнес, несбъднатите мечти и платената любов.
    Представете си изпълнителен директор/президент на компания. Или добър адвокат


    Имам и няколко забележки към НАЧИНЪТ, по който се отправят пчеларските искания:
    - "Дайте ни, защото искаме". Просякът винаги получава толкова и това, което му бъде дадено. И ПАК си остава просяк.
    - "Дайте ни, защото сте ни длъжни". Сигурен съм, че някои мъже прилагат тази тактика върху жените си. Дали работи?

    Единствената РАМКА, която по мое мнение, върши работа е:
    "ВЗЕМИ, защото ще спечелиш".
    НО пък единствено "Проблем + болка = пари"

    Всеки вид диалог има две страни - силна и подчинена. Този, който дава повече е от страната на силата. А не е ли това винаги обект на субективна преценка? Ако да - ето пак опираме че са нужни хора, които знаят какво правят.

    И вместо да се изпращат пчелари, които да "съветват" министерството, които от собствен джоб да се борят за справедливостта и благоденствието на всички, не е ли по-добре повечето от тези представители да бъдат юристи? Все пак само този, който си плаща е в правото си да изисква.


    И понеже всеки от нас има собствено мнение, какво да се иска от министерството, ето и моето:
    Трябва да има САМО ЕДНА ЕДИНСТВЕНА ЦЕЛ - устойчива и висока доходност от пчеларството. И нищо друго.... Няма място за половинчати мерки.

    А пък ако се раздроби на по-малки стъпки, те биха могли да бъдат:
    -повишаване на средните добиви от семейство...
    -намаляване на труда по обслужването на единица пчелно семейство (механизация, примерно)...
    -повишаване на имиджа на българския мед.....
    В Австралия също се произвежда мед от манука, но само Нова Зеландия го продава скъпо.
    ....

    Всеки иска по-висок стандарт на живот, ама тая страна има нужда от повече износ. За да може това да се случи. Колкото по-малко паразити има, по-добре..... Хайде да ги намалим.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  8. #728
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Докато има много АЛЧНОСТ и ЕГОИЗЪМ това което предлагаш няма как да стане.Това е мое мнение,а аз съм един прост тракторист така че може и да греша.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #729
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    И понеже всеки от нас има собствено мнение, какво да се иска от министерството, ето и моето:

    Трябва да има САМО ЕДНА ЕДИНСТВЕНА ЦЕЛ - устойчива и висока доходност от пчеларството. И нищо друго.... Няма място за половинчати мерки.

    Това и обигран политик не би го съчинил по-добре.

  10. #730
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Само че за да постигнем тази крайна цел трябва да извървим много път и то крачка по крачка. Няма как да заявим тази наша цел и та да се случи с магическа пръчка. Нужни са подходящите хора да положат, нужните усилия, насочени в правилна посока.

 

 
Страница 73 от 87 ПърваПърва ... 2363717273747583 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •