Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще присъствате ли на протеста на 10.12.2018

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    27 42.19%
  • Ще си помисля

    4 6.25%
  • Не

    33 51.56%
Страница 82 от 87 ПърваПърва ... 32728081828384 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 811 до 820 от общо 864
  1. #811
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Нищо не си прочел. В сегашният има ограничение- брой кошери на кв. м. Сега ще има ограничение на кг. нектар. Ти си на далавера, щото нови около теб няма да има. Викаш --нема паша и закона ги гони. Кеф--и аз съм на далавера.
    Не знам как ги четете тези текстове. По горе си го копирал и там пише 1 семейство на хектар (Калине това никога не го е имало) а ти ми говориш за ограничение на кг. нектар?

  2. #812
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    А стига ве. Сам ли ме оставяш в отбора на лошите мрънкачи.


    Няма да се плашункаш.Не сме решили не сме заключили темата.Ама ти си пиши сега не ни пречиш.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #813
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    А колко могат да дойдат с ремаркетата.Ебати далаверата глинеца в кърпа ти е вързан върви бонус.
    И това го пише ама няма кой да чете. Друмев и аз те моля да сопреш мало. Искам да видия някакъв сериозен коментар ако е възможно.

  4. #814
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Много ми е интересно как ще коментирате последното? Трябва ли да има ограничение? Как да се реши колко да са кошерите? Ползи и вреди от такова ограничение? и т.н.
    Аз пък умирам за твоето мнение. Смили се.

  5. #815
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Не знам как ги четете тези текстове. По горе си го копирал и там пише 1 семейство на хектар (Калине това никога не го е имало) а ти ми говориш за ограничение на кг. нектар?


    Рости комшията ако има 100% смъртност аз ще мога ли да си увелича капацитета?Щото докато възтанови нектара ще се лее.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #816
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Аз пък умирам за твоето мнение. Смили се.
    Аз все още не съм сигурен кое е по-добре. Имам аргументи, за и аргументи, против. Търся допълнителни аргументи и за това питам.
    Иначе съм на мнение, че ако се прави нещо подобно то трябва да отговаря на 4 условия. Широка дискусия, да не променя статуквото много, а да гледа към бъдещето, да е честно, да е научно обосновано.

  7. #817
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Не знам как ги четете тези текстове. По горе си го копирал и там пише 1 семейство на хектар (Калине това никога не го е имало) а ти ми говориш за ограничение на кг. нектар?
    Сигурно ще прочета мнението ти, но до като чакам да кажеш : каква е идеята за ограничение на хектар. 12 500 дк. са равни на 1250 хектара = на 1250 семейства. Има ли село с толкова .

  8. #818
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Рости комшията ако има 100% смъртност аз ще мога ли да си увелича капацитета?Щото докато възтанови нектара ще се лее.
    Питай Евден, или подхвърли на депутата. Аз от къде да знам?

  9. #819
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Сигурно ще прочета мнението ти, но до като чакам да кажеш : каква е идеята за ограничение на хектар. 12 500 дк. са равни на 1250 хектара = на 1250 семейства. Има ли село с толкова .
    Има дори и при нас. В Средец има около 2000 семейства. В Добруджа има много семейства едно до друго, но и там землищата са големи. Нямам сериозен анализ на сегашното положение, само си спомням, че някой си учен беше изчислявал, че имаме потенциал в България за 1 000 000 семейства, а те са вече поне 3 000 000. Милион са само регистрираните. Явно тоя учен не може да смята, но нещата май излизат от контрол. От друга страна кризата сега ще охлади доста "страсти". Един корав студ февруари ще реши част от проблема. В тази ситуация много хора няма да си възстановят смъртността а други направо ще разпродават.

  10. #820
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Има дори и при нас. В Средец има около 2000 семейства. В Добруджа има много семейства едно до друго, но и там землищата са големи. Нямам сериозен анализ на сегашното положение, само си спомням, че някой си учен беше изчислявал, че имаме потенциал в България за 1 000 000 семейства, а те са вече поне 3 000 000. Милион са само регистрираните. Явно тоя учен не може да смята, но нещата май излизат от контрол. От друга страна кризата сега ще охлади доста "страсти". Един корав студ февруари ще реши част от проблема. В тази ситуация много хора няма да си възстановят смъртността а други направо ще разпродават.
    Това Средец , да не е нашето Грудово. Там в едно село има цели квартали без хора ( незнам имат ли пчели ) но имат 27 000 дк. обработваема земя , което е 2 700 кошера.
    пп. тоя учен е в грешка, ама и законотворците са на същия хал.

 

 
Страница 82 от 87 ПърваПърва ... 32728081828384 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •