Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще присъствате ли на протеста на 10.12.2018

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    27 42.19%
  • Ще си помисля

    4 6.25%
  • Не

    33 51.56%
Страница 4 от 87 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 864
  1. #31
    Рости аз имам малко по друго мнение по темата. Ако повечето хора биха имали избор кои осигуровки да внасят повечето биха предпочели да са ЗП, защото в повечето случай осигуровките който внасят на основната си работа надвишават тези на ЗП. Това е единствения проблем хората да не плащат осигуровки като ЗП, не виждат смисъл в това двойно осигуряване, защото знаят че като отидат в една болница пак си плащат а пък не вярват и да се пенсионират. Малко се преекспонира с това че хоби пчеларите не плащали осигуровки и данъци, плащат но не го афишират по форумите. Няма как да се сърдим за разединението на пчеларите като самите ние пчеларите допринесохме за това. Едните викат нашия мед е най ние сме Био, мани ги тези от полето с този чорбалак който вадят (това е Странджански лаф, който постоянно чувам като ходя да помагам да се вади мед в Странджа), други се бият в гърдите ние сме професионалисти мани ги тези аматьори, трети стават и сядат на маса и пак на аз плащам пък те не плащат ама дали не плащат повече от колкото този който твърди че плаща... Пак питам кой е виновен за разединението на пчелари и за това че не са единни? Аз мисля че сме си виновни самите ние! Иначе пчеларския протест е картинка на действителността в държавата. Едните хора протестират искат нещо да мръдне а другите само си барат макарите и викат тези какво пак ми мрънкат под прозореца. Но пък в кафето са силни и на висок глас коментират няма такава държава. Кой е прави държавата ако не хората. Лошото че вече 30 години демокрация народа е мачкан и постоянно му се втълпява от телевизиите, че водим в всички негативни класации и сме загубили и малкото ни останало самочувствие! Иначе мисля да ходя на протеста!
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  2. #32
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Да ви представя моето виждане за това какви трябва да са в общи линии основните правила за плащане за опрашване. В едно населено място с обща площ...... са неоходими за опрашване........ брой пчелни кошери. Общата сума за опрашване е например 100000 лв. В този район има оптимален брой кошери 1000. И когато разделим парите на броя кошери се получават 100 лв. на кошер. Това да речем е оптималният вариант. Но в района ако кошерите са 2000 вече сумата на кошер пада на 50 лв. А какво става в обратният случай ако в района има например 500 кошера, тогава сумата също ще е 100 лв. защото в района няма да е извършено пълноценно опрашване. Това е в общи линии. Цифрите са примерни.

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Благодарение на "клавиатурите" и форума се раждат предложения, които могат да бъдат обобщени, систематизирани и реализирани, от някой, който има повечко "багаж" от нас. Знаем, че основният продукт, който получаваме в следствие на пчеларското ни занимание е меда. В тази връзка е следното ми предложение - да се помисли как и по-какъв начин може да се подобри реализацията на продукцията. Аз предпочитам, трудейки се да си изкарам заслужени приходи, от колкото да чакам да ми паднат от горе, `ей тъй. Предполагам доста песимистично настроени колеги имат какво да кажат, но си мълчат, а точно в такъв момент могат да се родят предложения и след селектиране и преценка да се поставят на масата където трябва. А не просто да се дерат гърла, провиквайки се искаме пари (ами то всеки това иска, ясно е) или надуват свирки на площад "Македония".
    Що се касае това, някой, някъде да стане председател или ръководител на ентата пчеларска органицация, кому е нужно поредната такава?

  4. #34
    Всички сме съгласни че една от причините за ниската изкупна цена на меда е вноса от Украйна, Китай и незнам си още от къде. Но за да стане нещо по този въпрос трябва да се вземе решение на ниво ЕС, колко и да си ги разтягаме ние сами като държава незнам дали може да вземем такова решение. За съжаление всичко е интереси и политика, никой не му пука за обикновения земеделец (пчелар). Но това не пречи поне да ревем пред ЕС какво се случва с продукцията добита в страна от ЕС, но доколкото съм запознат ни едно дружество, асоциация не го прави. Ако беше го направила щеше най малкото да започне едно хвалене за пред масите а до момента няма такова. Дежурните Габриелката и Наков само отчитат дейност, тези неща се решават на най високо ниво а не на ниво портиери! Другата причина е че колкото и да не искаме да си го признаем Българския мед загуби някогашните си позиции и то не по вина на пчеларите! И трудно ще си ги върнем!
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ..... Докато не се намерят сериозни хора, които да застанат на върха на организациите ще е все тъй. .
    Ха- че кой е несериозен ? Матеев ли, Ганчев ли, Михайлов ли, Куменов ли ? - да не ги изреждам нататък.

  6. #36
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ха- че кой е несериозен ? Матеев ли, Ганчев ли, Михайлов ли, Куменов ли ? - да не ги изреждам нататък.
    Кои бяха те, че отколе/отдавна/ не са се появявали и съм забравил за кои хора става реч? Аааааа, тези дето им е през оная работа за пчеларите и техните неволи. Аха. Ясно.

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Кои бяха те, че отколе/отдавна/ не са се появявали и съм забравил за кои хора става реч? Аааааа, тези дето им е през оная работа за пчеларите и техните неволи. Аха. Ясно.
    Изработват стратегия за протеста, заети са, затова не ги виждаш.

  8. #38
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Да се криминилизира смесването на български мед с мед от други страни - знаят се фирмите според мен, които внасят мед от Украйна основно и го каращисват с българския мед, обаче на кой му стиска да каже коя е фирмата, която внася с Тировете мед от Украйна до нейните складове??..изобщо не е проблем да се проследят тировете с мед, като прекосят границата, накъде поемат .

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Виждам че не съм бил разбран. Аз също съм против двойното осигуряване. Аз не искам да се делим на осигуряващи се като ЗС и други. Просто исках да кажа, че исканията са такива, че ако се изпълнят исканията ще има ефект само за тези които се осигуряват като ЗС. За това пък другите няма да идат на протест, защото нямат интерес.

    Искам да ви кажа че в европейския парламент са мнооооооого наясно със всичките ни проблеми. Тези проблеми са общи за всички пчелари от ЕС. Четох един доклад който прекрасно обхваща абсолютно всички проблеми в сектора. В него имаше и чудесни предложения за справяне с проблемите. Само нашите управляващи не ги интересува.

    Питахте къде са лидерите и ви казвам до колкото знам. Михайлов оглавява протеста на 10,12. Конфедерацията на Матеев е внесла " Стратегия за развитие на пчеларството", много общински дружества работят постоянно. Естествено има и такива които нищо не ги интересува.

    Хубаво е да има предложения, но е хубаво и да са адресирани където трябва. Мястото им според мен е в местните организации в които е редно да се членува. Организаторите на протеста са поставели своите искания, няма проблем да се поставят и допълнителни, но техния път е през местните организации.

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Виждам че не съм бил разбран. Аз също съм против двойното осигуряване. Аз не искам да се делим на осигуряващи се като ЗС и други. Просто исках да кажа, че исканията са такива, че ако се изпълнят исканията ще има ефект само за тези които се осигуряват като ЗС. За това пък другите няма да идат на протест, защото нямат интерес.

    Искам да ви кажа че в европейския парламент са мнооооооого наясно със всичките ни проблеми. Тези проблеми са общи за всички пчелари от ЕС. Четох един доклад който прекрасно обхваща абсолютно всички проблеми в сектора. В него имаше и чудесни предложения за справяне с проблемите. Само нашите управляващи не ги интересува.

    Питахте къде са лидерите и ви казвам до колкото знам. Михайлов оглавява протеста на 10,12. Конфедерацията на Матеев е внесла " Стратегия за развитие на пчеларството", много общински дружества работят постоянно. Естествено има и такива които нищо не ги интересува.

    Хубаво е да има предложения, но е хубаво и да са адресирани където трябва. Мястото им според мен е в местните организации в които е редно да се членува. Организаторите на протеста са поставели своите искания, няма проблем да се поставят и допълнителни, но техния път е през местните организации.
    Рости, сигурно си прав. Отдавна ме поканиха да членувам в местната организация, но като знам какво ще се случи, не ми се ходи на сбирките. Просто защото познавам преобладаващата част от членовете, които са убеждавани с годините в нещо, което са го възприели като мантра. Европата дава пари, трябва да се харчат. Извинявам се, но ще го споделя. Все едно, че съм в пенсионерски клуб, в който полицаят им обяснява да не дават пари на ало измамници, а те въпреки всичко го правят. Защо? Ами защото са лековерни или знам ли.

 

 
Страница 4 от 87 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •