Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще присъствате ли на протеста на 10.12.2018

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    27 42.19%
  • Ще си помисля

    4 6.25%
  • Не

    33 51.56%
Страница 28 от 87 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 271 до 280 от общо 864
  1. #271
    Наблюдател
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    27
    Да, факт е, че определен сектор се облагодетелства с почти милиард за десет години , а на пчеларството се прави подаяние, което за същото време е около 40 милиона... Ами 900 млн. спрямо 40млн!?! След като няма за пчеларите , защо да има за други? Защо семействата на едни земеделци могат да се подпомагат , а на други не?Не е справедливо според мен.. Но старата поговорка я знаем "кучето си лае , каервана си върви"...
    мързела - основен двигател на прогреса !

  2. #272
    И на мен ми се струват невъзможни тия цифри от сорта на - 60 ЕВРО..... къде отиваш ти може би. Сигурен съм, че с това ще дойдат и изисквания които 1 на 100 човека ще може да ги покрие. Но все пак нека да видим.... може да се смилят над нас( което малко ме съмнява). Истина е, че всеки почна да прави протест(малко банално става)ама аз не виждам друг шанс.

  3. #273
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    След проведени консултации между председатели на пчеларски дружества, намерението за протест остава.

  4. #274
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    След проведени консултации между председатели на пчеларски дружества, намерението за протест остава.
    Рости малко съм озадачен - бутнаха ни едни 3,5 млн. лв. де минимис и от кои ще дойде на 10-ти стана на имаме намерение за протест... или не съм разбрал правилно
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #275
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Рости малко съм озадачен - бутнаха ни едни 3,5 млн. лв. де минимис и от кои ще дойде на 10-ти стана на имаме намерение за протест... или не съм разбрал правилно
    Не знам колко да повдигна завесата.
    Днес се опитах да бъда реалист и да опитам да се преброим. Бях обвинен в провокатор, разтурчик на протеста и т.н. и т.н. колегите бяха категорични " протест ще има" . Щял да бъде най-мощния до сега. Аз ще отида.

  6. #276
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Контактите през последните дни, тази тема, информацията която изчетох и много мисли минали през главата ми, ме водят до почти пълно отчаяние за сектора. Лайната са пълни. Не ми се коментира. Положонието е безкрайно отчайващо и завиждам на тези които не разбират това.

  7. #277
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    И на мен ми се струват невъзможни тия цифри от сорта на - 60 ЕВРО..... къде отиваш ти може би. Сигурен съм, че с това ще дойдат и изисквания които 1 на 100 човека ще може да ги покрие. Но все пак нека да видим.... може да се смилят над нас( което малко ме съмнява). Истина е, че всеки почна да прави протест(малко банално става)ама аз не виждам друг шанс.
    Кое му е многото? Братовчед ми за биологични орехи взема субсидия 150 лв на декър. Колко са му разходите?
    Орехите от първа необходимост ли са? Каква е ползата от орехите, че са толкова надути?
    Познат с биологични вишни взема същите пари. Миналата година ги оставиха да опадат от дърветата без да оберат нищо, защото парите от субсидията надхвърлят няколко пъти вложените разходи и няма нужда да търси хора да ги обират, после да ги продава и да чака пари от там. Тази година обраха малко, защото от фонда им искат документ за продадена продукция, за да им изплатят парите.
    Този пост е редактиран от malkia.sandanski; 05.12.2018 в 23:16.

  8. #278
    Цитат Първоначално публикувано от malkia.sandanski Виж публикацията
    Кое му е многото? Братовчед ми за биологични орехи взема субсидия 150 лв на декър. Колко са му разходите?
    Орехите от първа необходимост ли са? Каква е ползата от орехите, че са толкова надути?
    Познат с биологични вишни взема същите пари. Миналата година ги оставих да опадат от дърветата без да оберат нищо, защото парите от субсидията надхвърлят няколко пъти вложените разходи и няма нужда да търси хора да ги обират, после да ги продава и да чака пари от там. Тази година обраха малко, защото от фонда им искат документ за продадена продукция, за да им изплатят парите.
    Чакай, чакай колега не съм казал, че са много за нас.

  9. #279
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    Чакай, чакай колега не съм казал, че са много за нас. Сега ще се изразя малко по точно. До сега не ни даваха нищо, а сега да ни дават 20е. де минимис и 60е. опрашване.
    Във връзка с вашия спор мога да споделя един пример, който може и съм го давал тук.
    Мой познат, превозвач (камиони). Прави курс Бг -Гърция, обратен курс - няма. Решава да натовари камиона с дини. Спира пътьом до нива на един бостанджия (производител на дини). Гръка му казал, колкото иска да натовари без пари, защото тъй или иначе ще ги остави на нивата, защото държавата му е платила достатъчно. Моя човек му дал стотина евра за многото тона дини, които докарал и пласирал у нас, от което не само нафтата платил, а и горница вложил у джоба. Та такива ми ти работи, ама като гледам и Гърция цъфнала и вързала.

  10. #280
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Във връзка с вашия спор мога да споделя един пример, който може и съм го давал тук.
    Мой познат, превозвач (камиони). Прави курс Бг -Гърция, обратен курс - няма. Решава да натовари камиона с дини. Спира пътьом до нива на един бостанджия (производител на дини). Гръка му казал, колкото иска да натовари без пари, защото тъй или иначе ще ги остави на нивата, защото държавата му е платила достатъчно. Моя човек му дал стотина евра за многото тона дини, които докарал и пласирал у нас, от което не само нафтата платил, а и горница вложил у джоба. Та такива ми ти работи, ама като гледам и Гърция цъфнала и вързала.
    Някаде бях чел че безвъзмездните пари които ЕС отпуснал на Гърция се ревнявали на това все едно всеки един българин да получи 20 000лв. Незнам до колко е вярно.

 

 
Страница 28 от 87 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •