Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще присъствате ли на протеста на 10.12.2018

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    27 42.19%
  • Ще си помисля

    4 6.25%
  • Не

    33 51.56%
Страница 26 от 87 ПърваПърва ... 1624252627283676 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 251 до 260 от общо 864
  1. #251
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Осъзнаването на ситуацията и разбирането на последствията изисква време, а такова може и да нямаме. Само че според мен търсения резултат ще дойде и си заслужава да се повтарят нещата докато се разберат..
    Много ми е интересно така ли ще действат, ако избухне примерно - примерно казвам - холера? А наистина нямаме време и това ще се разбере само при една по - сурова зима. Сега с тези лигави зими само се протакат симптомите във времето, което е добре, че да се вземат мерки, но те така и не се вземат. Аз, знам каква им е мисълта, но и на мен ми омръзна да се разправям повече и наистина спирам. На мен нищо не ми трябва. Да се оправят кой как знае.

  2. #252
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    Въпроса е към Александър
    Може ли да разясниш малко, за твоя метод на промишлено производство.
    https://www.bnt.bg/bg/a/promishlenot...tvo-v-blgariya Дамо не ме питаш втори път. Ето субсидии ето промишлено пчеларство

  3. #253
    Виждам хора които са против субсидирането, а в една друга тема пак за деминимис обесняват как трябвало да си искаме. Но както и да е. Светът се променя и тези които живеят в миналото или чакат да се върне..... "горят". Виждам хора от една и съща свера с толкова различни мисли и искания, че как очакваме да сме единни. Казвате на тези със субсидиите как ще съжеляват, а ако стане обратното. С право ще въжи законат на джунглата (по-силният оцелява). Искате с малко усилия да се издържаме. Колегата даваше пример как ако Бай Хей видел че комшията вземал субсидии и той щял да иска ама само зарази щяло да има защото няма да можеш да си гледа пчелите. Ами той като те види че се издържаш и без субсидии пак ще иска..... Аз спирам да пиша!

  4. #254
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    https://www.bnt.bg/bg/a/promishlenot...tvo-v-blgariya Дамо не ме питаш втори път. Ето субсидии ето промишлено пчеларство
    Бре, аз това не съм го знаел. Останах да гледам втрещен. Защо ли?

  5. #255
    Наблюдател
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    27
    Да има ли субсидии или не – това е само разтягане на локуми, субсидирането го има е целия ЕС и не ние (българските пчелари ) ще решим това.Знам , че даването на субсидии е в разрез с пазарните принципи , но това е положението.... Ако имам възможност ще отида на протеста. ДА, смятам , че след като сектор БОЛЕСТИ (тютюн) получава ежегодно коло 90 милиона (справка архивите на ДФЗ) е редно сектор ЗДРАВЕ (пчеларство) да получава повече! Подхвърлят на пчеларският сектор 25 пъти по-малко! ЗАЩО?!? Някой ще кажат , че тютюнджийството е поминък за много хора ,.. ха, ами за семействата издържащи се от пчеларството не е ли? Всички знаем какво даряват на хората и единият и другият сектор... За мен това е крайно несправедливо.. Уважавам хората с разллично мнение , просто изказвам доводите за моето.
    П.с.: и не е само сектор тютюн благопомазан, а пчеларският сектор е все смазан..
    мързела - основен двигател на прогреса !

  6. #256
    Потребител
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    70
    Пчеларски район
    Елхово
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    Виждам хора които са против субсидирането, а в една друга тема пак за деминимис обесняват как трябвало да си искаме. Но както и да е. Светът се променя и тези които живеят в миналото или чакат да се върне..... "горят". Виждам хора от една и съща свера с толкова различни мисли и искания, че как очакваме да сме единни. Казвате на тези със субсидиите как ще съжеляват, а ако стане обратното. С право ще въжи законат на джунглата (по-силният оцелява). Искате с малко усилия да се издържаме. Колегата даваше пример как ако Бай Хей видел че комшията вземал субсидии и той щял да иска ама само зарази щяло да има защото няма да можеш да си гледа пчелите. Ами той като те види че се издържаш и без субсидии пак ще иска..... Аз спирам да пиша!
    Ами, по-добре спри наистина. А най-добре, цялата клика лаеща и лапаща парички от никъде също да спре. Все някога ще осъзнаете, че или те бива в даден бизнес, отрасъл, занаят и т.н., или не ставаш за него и трябва да насочиш усилия в друга посока. Така е било, а и така ще бъде - цялата ситуация със субсидиите е временна, създадена за облага на определен кръг от хора и, макар и да се намират знаещи и можещи сред тях - остава порочна в същността си.

  7. #257
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски

  8. #258
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    https://www.bnt.bg/bg/a/promishlenot...tvo-v-blgariya Дано не ме питаш втори път. Ето субсидии ето промишлено пчеларство
    Въпроса беше за твоя начин... всеки си има глава на раменете и може да мисли (макар че мозъкът е чувстивтелен орган и заради това много хора го използват рядко - източник интернет) та има написана стратегия на МЗХ за сектора където е написано че трябва да се наблегне в това число и подпомагат само промишлени пчелини и да се направи окрупняване на сектора... малко след това беше въведено изикването за мин. 8 000 евро / 125 пчелни семейства... по ЕС критерии от 100 броя нагоре се причислява в категория полу-професионалисти (по БГ стандарт за професионалист) според теб това справедливо ли е? например ако съм с 60-70-90 пчелни семейства и имам сериозни амбиции едно подпомагане по някоя мярка би ме изтреляло напред но ми удариха балтията... или може би ще кажеш че ми остава Пчеларската програма ? а къде остана "всички сме равни", еднакви възможности за всички и т.н. накрая излиза че все пак не сме равни ти с твойте 230 семейства с улеснен достъп до финансиране а аз с мойте 50-60-80 семейства го духам и не съм атрактивен.... та доколкото схващам с моя ограничен интелект ти си за промишленото, едрите пчелари а малките да го духат и мрът...
    Аз пък съм повече за едните и другите с равен шанс за подпомагане а после които оцелее все пак е конкуренция, пазарна икономика ...
    Тука някой беше написал че все сме контра и заради такива като нас няма обединение и т.н. - аз пък казвам че има различни виждания и гледни точки и че е по-лесно да обидиш или да се обидиш отколкото да се опиташ да приемеш че колегата насреща не мисли еднакво с теб и евентуално да се поставиш на негово място и да се опиташ да разбереш защо .... бе както и да е жив и здрав дано си направиш промишленото пчеларство...

    Цитат Първоначално публикувано от bai-pe6o Виж публикацията
    .... ДА, смятам , че след като сектор БОЛЕСТИ (тютюн) получава ежегодно коло 90 милиона (справка архивите на ДФЗ) е редно сектор ЗДРАВЕ (пчеларство) да получава повече! Подхвърлят на пчеларският сектор 25 пъти по-малко! ЗАЩО?!? Някой ще кажат , че тютюнджийството е поминък за много хора ,.. ха, ами за семействата издържащи се от пчеларството не е ли? .....
    само едно-две от нещата ЗАЩО - Не сме икономически интересни - пчеларството се оценява на 21-25 милиона лева като приход в бюджета - това ни прави нещо от рода ниско приходен отрасъл срещу примерно акциза на цигарите. Нещо за което е говорено и преди - нямаме ЛОБИ никъде във властта за разлика например от тютюнопроизводителите (имат си цяла партия зад тях) или зърнопроизводителите...
    Може да е малко пресилено от моя страна но последните години де минимис за пчеларството е повече на принципа ако останат някакви пари... причините са много и донякъде ние пчеларите сме виновни за това...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  9. #259
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Ето малко по въпроса за протестите:https://offnews.bg/politika/georgi-l...te-693196.html"

    "Вместо оста да е
    протестиращи-власт, то тя стана протестиращи-протестиращи и протестиращи-антипротестиращи. Това е защото има една нова криза - кризата на доверие към елитите вече стана криза на доверие към други интереси. Вече не само елитите са обект на недоверие, а всички други групи са обект на недоверие - към протестиращите в съседство, както и дори към бедните."
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #260
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Въпроса беше за твоя начин... всеки си има глава на раменете и може да мисли (макар че мозъкът е чувстивтелен орган и заради това много хора го използват рядко - източник интернет) та има написана стратегия на МЗХ за сектора където е написано че трябва да се наблегне в това число и подпомагат само промишлени пчелини и да се направи окрупняване на сектора... малко след това беше въведено изикването за мин. 8 000 евро / 125 пчелни семейства... по ЕС критерии от 100 броя нагоре се причислява в категория полу-професионалисти (по БГ стандарт за професионалист) според теб това справедливо ли е? например ако съм с 60-70-90 пчелни семейства и имам сериозни амбиции едно подпомагане по някоя мярка би ме изтреляло напред но ми удариха балтията... или може би ще кажеш че ми остава Пчеларската програма ? а къде остана "всички сме равни", еднакви възможности за всички и т.н. накрая излиза че все пак не сме равни ти с твойте 230 семейства с улеснен достъп до финансиране а аз с мойте 50-60-80 семейства го духам и не съм атрактивен.... та доколкото схващам с моя ограничен интелект ти си за промишленото, едрите пчелари а малките да го духат и мрът...
    Аз пък съм повече за едните и другите с равен шанс за подпомагане а после които оцелее все пак е конкуренция, пазарна икономика ...
    Тука някой беше написал че все сме контра и заради такива като нас няма обединение и т.н. - аз пък казвам че има различни виждания и гледни точки и че е по-лесно да обидиш или да се обидиш отколкото да се опиташ да приемеш че колегата насреща не мисли еднакво с теб и евентуално да се поставиш на негово място и да се опиташ да разбереш защо .... бе както и да е жив и здрав дано си направиш промишленото пчеларство...


    Кандидатствал съм по мярка 6.1 (млад фермер) НЕ бях одобрен с моите 32 точки защото: нямам сертификат за био и немога, и да имам покрай мен всичко е ниви до където ти стига погледа ( аз немога ама другите могат) нямам нужното образование, нито съм ветеринар, нито агроном. Подвижно пчеларство, да ама мен това не ме устройва нямам нито инвентар нито опита за това. И сега какво дай да седна и да рева.... защото тия не са помислили за мен. Еми като ти трябват 126бр. и искаш да кандидатстват правиш 126бр. кой ти е виновен? Ако кандидатстваш с 20бр. А аз имам 80бр. и приемат теб ..... при условие че имам разходи 4 пъти повече от теб и труд 4 пъти повече от теб.... Аз говоря равни на пазара. Ако дават 10лв. Деминимис на пчелно с-во 10 ще е за мен 10 за теб фифти-фифти. Не смесвали нещата онова за което говориш е ПОДПОМАГАНЕ а не директни плащания!!! Друг е въпроса че има колеги които казват аз на тая държава пари няма да дам осигуровки- друг път, данъци- друг път, пари за регистрация, ходене от кабинет на кабинет..... няма. Еми.... Няма и да вземете.

 

 
Страница 26 от 87 ПърваПърва ... 1624252627283676 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •