Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще присъствате ли на протеста на 10.12.2018

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    27 42.19%
  • Ще си помисля

    4 6.25%
  • Не

    33 51.56%
Страница 21 от 87 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 201 до 210 от общо 864
  1. #201
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    Ами точно там е проблема, видял си на практика как става. 100 човека по 100 дк. обработвали. Дават субсидии, единия скача на 10000 другите....аут. Предния ден 100 селяка с по една крава, на следващия един със 100 крави. Точно това видяхме и ние. Всичко това е благодарение на "справедливото" разпределение на субсидиите. От сърце пожелавам в този сектор да не е така.
    Да но да обработваш повече земя трябва да вземеш от някой друг тя еконстанта и няма как да стане повече. За това съм съгласен. Но за крави и кошери..... като имаш 5 крави и виждаш че се печели правиш ги на 10 същото и при нас. Тук идва въпроса дали ти имаш възможност да ги гледаш. Пример: Ако имам една поточна линия която струва 50 000лв. Ще овелича стопанството си с 50-60%, но аз няма как да извадя такива пари за това ще ми трябва финансова помощ. И от там следва че мога да осигуря 2-3 работни места на някой който вместо вечер да идва и да ми краде нафтата от трактора ще му дам заплата. Това е моето виждане колкото и глупаво да бъде. А и повечето хора си дадоха земята под рента или ги продадоха още когато цената беше 300лв./дк.

  2. #202
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    ...мога да осигуря 2-3 работни места...
    Работни места към момента вече има осигурени повече, отколкото са желаещите да ги заемат. Сега е въпроса кой дава повече за по-малко работа. Там не си конкурентно способен с взелите едни европари за фалшиви проекти.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #203
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Работни места към момента вече има осигурени повече, отколкото са желаещите да ги заемат. Сега е въпроса кой дава повече за по-малко работа. Там не си конкурентно способен с взелите едни европари за фалшиви проекти.
    Незнам за къде точни ми говориш. В моето село всеки ден идват и ме питат- бате или работа нещо кошери да носим. При нас работа няма. Няма работни места. Аз немога да проверя кошерите си на такива хора но могат нещо друго да правят.

  4. #204
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    ...повечето хора си дадоха земята под рента или ги продадоха още когато цената беше 300лв./дк.
    Искаш да кажеш, когато беше под 100 лв. А някой обясни ли им как стоят нещата? Разбираемо, така, че да вземат адекватното решение? Или избраха хляба днес пред перспективата да отгладуват в името на утре? Такава ни е всичката работа на нас!
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #205
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    Да но да обработваш повече земя трябва да вземеш от някой друг тя еконстанта и няма как да стане повече. За това съм съгласен. Но за крави и кошери..... като имаш 5 крави и виждаш че се печели правиш ги на 10 същото и при нас. Тук идва въпроса дали ти имаш възможност да ги гледаш. Пример: Ако имам една поточна линия която струва 50 000лв. Ще овелича стопанството си с 50-60%, но аз няма как да извадя такива пари за това ще ми трябва финансова помощ. И от там следва че мога да осигуря 2-3 работни места на някой който вместо вечер да идва и да ми краде нафтата от трактора ще му дам заплата. Това е моето виждане колкото и глупаво да бъде. А и повечето хора си дадоха земята под рента или ги продадоха още когато цената беше 300лв./дк.
    А ето - поточна линия - помощ? А никой не ми отговори за помощта за автосалона който искам аз. И аз ще създам работни места.

  6. #206
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    мога да кажа че пчеларството се развива и всеки да си търси мястото в стъпалото ,целта на всичкото което се случва е да няма дребни неконтролирани производители.успех на всички които искат да се развиват

  7. #207
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    ...Аз не мога да поверя кошерите си на такива хора но могат нещо друго да правят.
    Тия за работници ли ги броиш? Ако не можеш да им повериш да носят кошери, то, какво ще им повериш? Трактора, телетата или друго? Тях сме обречени да ги храним, без да работят. Така е по света, така е и у нас и в това всъщност няма нищо лошо, нарича се хуманно общество, въпреки че е движено от съвсем егоистични подбуди - да няма бунтове на гладните.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #208
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Искаш да кажеш, когато беше под 100 лв. А някой обясни ли им как стоят нещата? Разбираемо, така, че да вземат адекватното решение? Или избраха хляба днес пред перспективата да отгладуват в името на утре? Такава ни е всичката работа на нас!
    Разбирам те, но не може всички да гледаме кошери или да обработваме ниви. Всеки сам решава и сам мисли за бъдещето си. За това мисля, че трябва да има субсидии за да има пчеларство в бъдеще. Не говоря за любителско!

  9. #209
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А ето - поточна линия - помощ? А никой не ми отговори за помощта за автосалона който искам аз. И аз ще създам работни места.
    Производителите на долни гащи са преди тебе - стратегическа стока.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #210
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от сезгин Виж публикацията
    мога да кажа че пчеларството се развива и всеки да си търси мястото в стъпалото ,целта на всичкото което се случва е да няма дребни неконтролирани производители.успех на всички които искат да се развиват
    Развива се - да, но в каква посока? Възходяща или низходяща? Според теб де.
    Всеки трезво мислещ човек, било то и пчелар иска да се развива. Тук идва въпроса с какви сили да стане това. Свои или чужди. Няма лошо ни в едните, ни с другите, но нека са такива с които да не влияе на останалите мераклии за това. Да, резонна е приказката за закона на джунглата, но за туй сме стигнали до това дередже. Някой искал да развива промишлено пчеларство и видиш ли, защото бил с три мъди, трябвало да му се помага, а останалите кучета ги яли.

 

 
Страница 21 от 87 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •