Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще присъствате ли на протеста на 10.12.2018

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    27 42.19%
  • Ще си помисля

    4 6.25%
  • Не

    33 51.56%
Страница 14 от 87 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 864
  1. #131
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    Пчеларите все по трудно оцеляваме с всяка изминала година . Това , че се нуждаем от допълнително подпомагане не е защото сме направили шкембета от пчеларството и искаме да пълнеем още. Просто искаме занимавайки се с пчеларство да можем да си издържаме семействата , но на този етап това е почти невъзможно. Тъй че е нормално по форумите и извън тях пчеларите да искаме равностойно подпомагане и отношение съпоставимо с другите сектори в земеделието , а не да ни третират все едно не съществуваме.
    Хубаво. Така да е. Ама то всички искат да си издържат семействата. Що за едни да има, а за други да няма? Всички пчели гледаме, под едно небе сме и всички ни брули природата. Защо едни да са по - облагодетелствани от други? Е това, ако някой ми го обясни, ще съм първи на протеста и ще рева с пълно гърло.

  2. #132
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Защо биото взимат повече ? Ами стани био и взимай повече ! Защо за регистрираните земеделски производители да има , а за мен не ? Ами регистрирай се като земеделски производител , внасяй си допълнителни осигуровки и взимай , ако има какво да взимаш ! Като не искаш подпомагане и пари , ми не прави нищо и си ок. Или пък ела на протеста и развей бяйряк как искаш и ти да получаваш подпомагане без да си земедеслки производител . Или пък ела и развей бяйряк " не искаме пари , имаме ги с купища "

  3. #133
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    не че искам да се заяждам ма това ми звучи като искаме да се върне комунизма ....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  4. #134
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    Защо биото взимат повече ? Ами стани био и взимай повече ! Защо за регистрираните земеделски производители да има , а за мен не ? Ами регистрирай се като земеделски производител , внасяй си допълнителни осигуровки и взимай , ако има какво да взимаш ! Като не искаш подпомагане и пари , ми не прави нищо и си ок. Или пък ела на протеста и развей бяйряк как искаш и ти да получаваш подпомагане без да си земедеслки производител . Или пък ела и развей бяйряк " не искаме пари , имаме ги с купища "
    А не може ли обратното? Всички да произвеждаме и на който му е меда по БИО, защото има начини да се докаже, той взима парата. Ей богу, ще стана богаташ? Това ли е начина да си храним семействата? Като прецакваме другите? Аз ще работя, ще изкарвам качествен, балкански мед, те ще ми го изкупуват като конвенционален, а ще дават парите на друг. Защо трябва да ставам БИО, като аз съм си БИО? Гарантирам го с двете си ръце, че е тъй. Който иска да идва, да взема един буркан, една тенекия и да я носи където иска да я изследват. Гаранция - БИО. Докато не се получи този начин на работа постоянно ще си скубем перушината. Край няма да има.

  5. #135
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Аз пък искам да попитам нещо друго - всеки искал да си издържа семейството в това лошо няма - как успявахме да го издържаме при цена на меда от 0.80 лв./кг при 1 лв. при 1.20 при 1.80 при 2.20 , 3,50 . 4.00 без помощи без програми с квоти за износ и изведнъж не можем .... съпоставимо с всеки период като цени и т.н. цената на меда е била ниска или що годе нормална с цената на живота по него време ....

    и може да е много грубо от моя страна след като не можеш удряш кепенците и се насочваш към нещо което ще ви изхранва семейството....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  6. #136
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    През комунизма съм бил дете. Не го възприемам като заяждане , всеки си има право на виждане . Така или иначе истината не е еднаква за всички, както и виждането за събитията около нас. Никъде в исканията в протестната декларацията не пише , че искането за отпускане на деминимис е само за регистрирани земеделски производители, или пък парите за опрашване само за регистрирани земеделски производители . Или , че искането за създаване на акредитирана лаборатория за изследване и анализ на отровени пчели ще е в полза само на регистрирани земеделски производители ! Ако има някакво неравенство , то идва от управници и чиновници ! Ако нещо не ви харесва можете да го заявите където и към когото трябва . В предните постове беше написан какъв е редът.

  7. #137
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Аз пък искам да попитам нещо друго - всеки искал да си издържа семейството в това лошо няма - как успявахме да го издържаме при цена на меда от 0.80 лв./кг при 1 лв. при 1.20 при 1.80 при 2.20 , 3,50 . 4.00 без помощи без програми с квоти за износ и изведнъж не можем .... съпоставимо с всеки период като цени и т.н. цената на меда е била ниска или що годе нормална с цената на живота по него време ....

    и може да е много грубо от моя страна след като не можеш удряш кепенците и се насочваш към нещо което ще ви изхранва семейството....
    Така. Аз не съм от тези които си изхранват семейството от пчелите. Напротив, семейството дава в пъти за пчелите. Гледаме ги понякога за удоволствието само. Като няма приход - ми няма. Като има - има. А пчелина не е малък. Та и аз съм на мнението, че който не му се връзва работата, да ги зарязва и да си търси друго поприще. Явно това не е негово призвание.

  8. #138
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Затова и сме различни всеки си има своите разбирания и виждания за дадено нещо и при един нормален разговор може да се постигне разбирателство.... но нима 5 лв от де минимис ни е най-големия проблем ? или ако взема 300 лв от де минимис ще си разреша другите проблеми покрай пчелите и ще цъфна и вържа ????
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  9. #139
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Цената на меда от години си стои една и съща , а цените вървят нагоре. Не мисля , че сравнението с минали периоди е много уместно .
    Като ударя кепенците дали има алтернатива да си изхранвам семейството с друго. Едни може и да имат, други може да са в район в който няма алтернативи. При всеки положението е различно и не винаги толкова просто , колкото на думи.
    Защо , като моя мед е био защото аз тей си знам , трябва да се регистрирам като био. Ми защото всеки може да каже че глюкозата му е био( хора всякакви ) и да ти гарантира за това.
    Някой някъде е измъдрил правила , които предизвикват неравенство, и това не са пчеларите !

  10. #140
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Бре, бре . Пара да пада, ще дерем гърла. И да дерете, все тая, защото лесната пара е от ден до пладне, ама дерете си гърлата! Това няма да оправи сектора. Никой не го е еня, че някой си се издържа от пчеларство и няма с какво да си храни семейството. Много сте тънки, посредствени и...спирам, че Рости ме нахока. Рости, нищо лично към теб, но да ми разправят разни програмисти, как трябва да идем на площат Макединия в София и да се обозначаваме, щото малко ни било взимането, айде моля, няма да стане. Сбъркано е всичко в пчеларството. Заради тия пусти жълти стотинки. Научете се първо да гледате пчели, после да искате, ама каквото трябва, за да бъде във възход сектора.

 

 
Страница 14 от 87 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •