Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще присъствате ли на протеста на 10.12.2018

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    27 42.19%
  • Ще си помисля

    4 6.25%
  • Не

    33 51.56%
Страница 5 от 87 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 864
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Членството в дружеството трябва да носи някакво удовлетворение. Ако не е така няма смисъл. Разбирам те.

  2. #42
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    От посочените искания 3-тата точка ме интересува най-много, а другите никак, че ги намирам и за вредни. И аз, както и всеки винаги може да намери кусур, я в огранизация, човек, искане или други и да не дойде. Ама до сега така я карахме и като гледам до къде сме я докарали си мисля, че каквото и по-различно да се направи все ще е надграждане. И на мен ми дремеше за протести, болести, пръскания и т.н. ама дойде пожара и до моята ограда и осъзнах, че съм бил в грешка. Та след 10-ти може би няма да цъфнем и да вържем, само че ако не ни чуят със сигурност затъването продължава.
    Медец

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    ..... Аз също съм против двойното осигуряване. . .
    Хайде споко. Мислете за мама и тате.

    Осигурителният праг за фермерите става 400 лв.
    Както Фермер.БГ писа, Бюджетната комисия на парламента предлага минималният осигурителен доход, върху който регистрираните земеделски стопани се самоосигуряват, да бъде повишен от 350 лв. на 400 лв. на месец. Така комисията отхвърли първоначалното предложение на Националния осигурителен институт (НОИ) и на правителството за рязко вдигане на прага с 60% до 560 лв., колкото ще бъде новата минимална работна заплата за страната.

  4. #44
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Хубавото на членството в дружество е , че ако имаш добри идеи или мнение по даден въпрос винаги можеш да ги кажеш и да се гласуват , в последствие пък председателите на дадената организация да ги поставят на масата при срещи с властимащите. Ако не си съгласен с нещо пътя е съшият. Когато казах , че със стоене пред клавиатурите и мрънкане нищо не се постига , имах предвид точно това , което Рости каза , че дадената идея или несъгласие с нещо , трябва да бъде правилно адресирана до когото трябва . Политиците не се интересуват от приказки , идеи или недоволства по форумите , те се информират изключително от лидерите на организации в даден сектор. Вероятно и тези лидери си имат косури , но за това пък има общи събрания , където като не си съгласен с нещо може да се гласува , или да се повдигне въпроса за смяна на даден председател, друг е въпросът , дали въобще има желаещи за подобен пост. В шуменската пчеларска организация където членувам масата са хора над 50 години , като тук таме има и по някой по млад колега, но това , което ми прави впечатление е , че никой не се натиска за председателското място , няколко човека на въздраст 65-70 години се занимават с писането на протестни писма , които се обсъждат на събрания с всички. Мисълта ми е , че няма млади хора , които да искат да се включат активно в дейността на една такава организация . Защо ? Защото това е свързано с отделяне на много лично време , заплата няма , тичане по институции ,пътуване между градове , писане на писма и документация , водене на отчети , често даване на пари за общата кауза от собствения ти джоб , популяризиране на пчелният мед и продукти в читалища , училища и т.н и често накрая вместо едно благодаря получаваш плюене и обиди. Забравих да спомена , че между тези задължения трябва да си гледаш и собствените пчели.
    И аз искам да се трудя и да получавам нещо за продукцията си и то не даром .Това и правя . Въпросът е когато си се трудил цяла година и накрая нямаш продукция или имаш такава наполовина от това , което ти трябва за оцеляване. Какво правим тогава.

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    . Въпросът е когато си се трудил цяла година и накрая нямаш продукция или имаш такава наполовина от това , което ти трябва за оцеляване. Какво правим тогава.
    Сменяш продукцията.

    пп. без да ми се обиждаш.

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Е, някой го написа това, но не ми се търси кой - разделението на пчеларите на любители и професионалисти никак не е маловажно. От първите държавното устройство не се интересува - те не се регистрират като ЗП, не плащат осигуровки, не отчитат икономическа дейност и не са потенциални данъкоплатци от тази си дейност. По тази причина управлението на сектора се интересува от тях дотолкова, че да знае къде и колко кошера има при една епидемия и за статистически данни. А на всички техни искания ще отговори резонно - вие сте любители и хоби пчелари, какво искате да ви се даде?
    Протеста трябва да е от останалите, които по един или друг начин внасят пари в бюджета и искат нещо да получат насреща. Ето, аз съм отделил пчеларството в отделна фирма- ЗП, водя счетоводство, осигурявам се като управител, декларирам кошери, продажби и евентуално печалба /ако някой ден се случи/. Няма да отида на протеста защото: 1. Поради отчайваща липса на време; 2. Не смятам, че държава трябва да се управлява с протести; 3. Не мисля, че субсидирането решава проблема; 4. Исканията няма да бъдат разбрани от тези, които трябва да дават парите. Защото утре субсидии ще поискат и производителите на долни гащи. Продукта им е стратегически - всеки без тези с памперсите има нужда от долни гащи. Ако внезапно фалират, ще се наложи внос на долни гащи от Китай или Виетнам. На важния аргумент за опрашването земеделците ще ви отговорят, че не ги интересува, имало било достатъчно диви опрашители. Дали е вярно или не, те не знаят, но ще го разберат само ако пчеларите почти изчезнат. Това обаче няма да се случи, както не се е случило и досега и управляващите много добре го знаят. Горе-долу същото е като с въглеродните емисии - има доказателства, че ще предизвикат съдбоносно глобално затопляне, но никой няма да пожертва комфорта си в името на предотвратяването му. Не е задължително да съм прав в разсъжденията си, но така ги виждам нещата.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    Хубавото на членството в дружество е , че ако имаш добри идеи или мнение по даден въпрос винаги можеш да ги кажеш и да се гласуват , в последствие пък председателите на дадената организация да ги поставят на масата при срещи с властимащите. Ако не си съгласен с нещо пътя е съшият. Когато казах , че със стоене пред клавиатурите и мрънкане нищо не се постига , имах предвид точно това , което Рости каза , че дадената идея или несъгласие с нещо , трябва да бъде правилно адресирана до когото трябва . Политиците не се интересуват от приказки , идеи или недоволства по форумите , те се информират изключително от лидерите на организации в даден сектор. Вероятно и тези лидери си имат косури , но за това пък има общи събрания , където като не си съгласен с нещо може да се гласува , или да се повдигне въпроса за смяна на даден председател, друг е въпросът , дали въобще има желаещи за подобен пост. В шуменската пчеларска организация където членувам масата са хора над 50 години , като тук таме има и по някой по млад колега, но това , което ми прави впечатление е , че никой не се натиска за председателското място , няколко човека на въздраст 65-70 години се занимават с писането на протестни писма , които се обсъждат на събрания с всички. Мисълта ми е , че няма млади хора , които да искат да се включат активно в дейността на една такава организация . Защо ? Защото това е свързано с отделяне на много лично време , заплата няма , тичане по институции ,пътуване между градове , писане на писма и документация , водене на отчети , често даване на пари за общата кауза от собствения ти джоб , популяризиране на пчелният мед и продукти в читалища , училища и т.н и често накрая вместо едно благодаря получаваш плюене и обиди. Забравих да спомена , че между тези задължения трябва да си гледаш и собствените пчели.
    И аз искам да се трудя и да получавам нещо за продукцията си и то не даром .Това и правя . Въпросът е когато си се трудил цяла година и накрая нямаш продукция или имаш такава наполовина от това , което ти трябва за оцеляване. Какво правим тогава.
    Във връзка с първия ти абзац, ако ми позволиш бих направил аналогия с председателя на управителен съвет на етажна собственост, т.н. домоуправител. Бил съм такъв и много добре знам за какво иде реч, но да не влизам в подробности.
    По втория абзац от поста ти мога да кажа следното: всеки си прави сметка на възможностите, способностите и непредвидените форсмажорни обстоятелства. За това в България, тъй като няма нищо сигурно и не можеш да разчиташ на утрешния ден, би следвало човек да заложи запас от варианти, такива, които да му дават сигурност. Не намирам обаче това да са евросредствата, тъй като това е от ден до пладне.

  8. #48
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Уважавам мнението ти. Просто запас от варианти е нещо , което не всеки може да си позволи. Земеделският сектор не е равнопоставен на другите сектори , като доходи и сигурност , затова в цяла европа той се подпомага за да могат земеделските производители да съществуват.

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    ...той се подпомага за да могат земеделските производители да съществуват.
    Подпомага се, за да може: 1. манджата да е по-евтина и достъпна за всеки, като така се избягват размирици от гладни хора 2. стратегическа независимост от внос на храни при евентуална война.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #50
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    Уважавам мнението ти. Просто запас от варианти е нещо , което не всеки може да си позволи. Земеделският сектор не е равнопоставен на другите сектори , като доходи и сигурност , затова в цяла европа той се подпомага за да могат земеделските производители да съществуват.
    Подпомагат, защото имат свободни парици за даване. Ще ги видим до къде ще го докарат с това даване.
    И си много прав, че земеделския сектор не е равнопоставен. Тук сигурност няма и това си е хилядолетен факт. Или си заложил нещо в запас, че като дойде проблем да можеш да се облегнеш, или падаш и приключваш. Това са фактите. Който не му изнася или му е трудно може да се насочи към друго. Пчеларите ще сме по-добре от чистачи, продавачи или други обикновени работници, както и по-зле от програмисти, лекари, инженери и т.н. Ако искаш нещо повече, пък си си набил тавана в пчеларството, захвани се с нещо друго, което да ти даде възможности. Преглеждаш фактите, преценяваш и действаш.
    Има смисъл от такъв протест, защото има смисъл от сектор "Пчеларство" и рано или късно ще се осъзнае и от управляващи, и от обикновените хора. За мен това няма да е протест, защото няма да крещя и да се пенявя или пък да издигам плакати. Приемам го като спокойно заявление на позиция.
    Колеги, елате да я започнем тази работа, че да се свършва.
    Медец

 

 
Страница 5 от 87 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •