Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще присъствате ли на протеста на 10.12.2018

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    27 42.19%
  • Ще си помисля

    4 6.25%
  • Не

    33 51.56%
Страница 35 от 87 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 341 до 350 от общо 864
  1. #341
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Не бях на протеста. И на следващия няма да бъда.

    Защото докато този се бърка в пчеларството оправия няма да има!
    И този и този . А и други има.



  2. #342
    Гледам затворил е магазина за мед и пчелни продукти, който имаше срещу старата поща в Бургас.
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  3. #343
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Здравейте,колеги гледам днес и не вярвам на ушите си прошка дошла.Малко се бях по загубил,но това се дължеше на едни 0,700гр и малко качване на нечия глава.
    Вече съм тук и веднага почвам с неудобните въпроси.
    Присъствах и аз на протеста и мога бомбе/шапка/ да сваля Рости добро изпънение.Евала.
    Протеста беше верно най голям,но пък беше най голямата подигравка за Био пчеларите.Аз не съм много силен на акъл и може би затова не разбирам някой неща.Може ли да се даде ДеСаМи по 5лв на пчелно семейство на БИО кошер?Е на ли са БИО как ще подхранват и кой ще им разреши?Ако им пък разрешат тогава не става ме ли равни с тях?Защо се дават ДеСаМи на пчелари над 200 броя?Една Фирма тук посна една извадка на един био пчеларин който и продавал мед с комофост.Тук пак се замислих.Продава БИО мед,продава прашец,продава,отводки,про ава майки и се нарежда за ПОМОЩ ДеСаМи 5лв за подхранване,че пчелите му умират от глад.Чудя и се мая пчеларили сме или печалбари.Остави ами и се наредил с Курника,а тая помощ се отпуска за Българската медоност пчела.Хубаво е казал мин за работната група която трябва да се направи.,,Искам да е от хора които разбират от пчели".
    п.п.Ако нещо съм излъгал ми сложете кръста спокойно.Да ме извините и за правописа такъв ми е говора.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #344
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Здравейте,колеги гледам днес и не вярвам на ушите си прошка дошла.Малко се бях по загубил,но това се дължеше на едни 0,700гр и малко качване на нечия глава.
    Вече съм тук и веднага почвам с неудобните въпроси.
    Присъствах и аз на протеста и мога бомбе/шапка/ да сваля Рости добро изпънение.Евала.
    Протеста беше верно най голям,но пък беше най голямата подигравка за Био пчеларите.Аз не съм много силен на акъл и може би затова не разбирам някой неща.Може ли да се даде ДеСаМи по 5лв на пчелно семейство на БИО кошер?Е на ли са БИО как ще подхранват и кой ще им разреши?Ако им пък разрешат тогава не става ме ли равни с тях?Защо се дават ДеСаМи на пчелари над 200 броя?Една Фирма тук посна една извадка на един био пчеларин който и продавал мед с комофост.Тук пак се замислих.Продава БИО мед,продава прашец,продава,отводки,про ава майки и се нарежда за ПОМОЩ ДеСаМи 5лв за подхранване,че пчелите му умират от глад.Чудя и се мая пчеларили сме или печалбари.Остави ами и се наредил с Курника,а тая помощ се отпуска за Българската медоност пчела.Хубаво е казал мин за работната група която трябва да се направи.,,Искам да е от хора които разбират от пчели".
    п.п.Ако нещо съм излъгал ми сложете кръста спокойно.Да ме извините и за правописа такъв ми е говора.
    Еленски, дано не ми е много тънка метафората...
    Ти нали си ловец?
    Карабина имаш ли?
    Ако нямаш, само за малко си представи, че имаш.
    Е... бива ли щото имаш карабина, да ти е разрешен само и единствено подборния лов?
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  5. #345
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Еленски, дано не ми е много тънка метафората...
    Ти нали си ловец?
    Карабина имаш ли?
    Ако нямаш, само за малко си представи, че имаш.
    Е... бива ли щото имаш карабина, да ти е разрешен само и единствено подборния лов?
    Да ама на подборен лов не дават да гърмим по гузен горски който се отдаличава бърже,а точно за определен дивеч.
    Чакай да те питам аз теб,че си с по гулемо айтикю от мен:
    При 26т мед да си извадил и продал справедливо ли е да кандидатстваш по ДеСаМи,че пчелитети умирали от глад?А на хората на които наистна умират от глад да немогат да кандидатстват.Ти били кандидатствал ако си продал 26т мед и то БИО?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #346
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Да ама на подборен лов не дават да гърмим по гузен горски който се отдаличава бърже,а точно за определен дивеч.
    Чакай да те питам аз теб,че си с по гулемо айтикю от мен:
    При 26т мед да си извадил и продал справедливо ли е да кандидатстваш по ДеСаМи,че пчелитети умирали от глад?А на хората на които наистна умират от глад да немогат да кандидатстват.Ти били кандидатствал ако си продал 26т мед и то БИО?
    Явно не ми е толкова големо Ай си Кю то... щото това за горскио не го разбрах...

    Ако съм изкарал по 23кг от кошер и той общо е 26т, Ако имам 11% смъртност от общия брой отглеждани семейства.... Платил съм 1000лв осигуровки и 3000лв данъци...
    Ако съм изкарал по 30кг от кошер и това е общо 1т, Ако имам 8% смъртност от общия брой (33 семейства)... Не ми е регистриран пчелина и си продавам меда от името на дядо си, и не плащам данъци...

    В кой от двата случая е по-справедливо да се кандидатства за каквото и да било?
    За това каква цена плащам за да отговарям на всички изисквания ли трябва да се чувствам неудобно?
    За умирането от глад, не ми говори. Аз за да се заминавам с пчели и да не умирам от глад, за 7 години от 5 кошера ги направих 150. Инвестирал съм ПАРИ "взети от децата ми" и време откраднато пак от семейството ми.

    И накрая. ДА! За всяка стотинка която честно мога да взема, бих кандидатствал!
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  7. #347
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Това не е честно Био пчеларите нямат право да подхранват.Тия пари се дават за подхранване,ако се дава за подпомагане съм съгласен с теб,но те се дават за подхранване което Био пчеларите нямат право.Никъде не съм срещал Мин. да е разрешавал да подхранват Био пчеларите пчелните си семейства.Затова съм против Био пчелари да кандидатстват по ДеСаМи.Така публично се потъпкват наредбите и законите в БГ.Това който го е измисли е мислил само как да лапне пари.Това е финансова ПОМОЩ пак припомням а не субсидия.Може и да греша, но как споменах малко ми е айтикюто демек съм слаб на акъл.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #348
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Виж ти. Около Коледа ставали чудеса. Друмев се върна. Добре дошъл.
    Виждам че почивката на Данчо му се отразила добре и въпреки отсъствието от страниците на форума е мислил по въпросите на пчеларството. А сега де като има забранено на биото да хранят, а в наредбата за де минимис се казва, цитирам "Финансовата подкрепа е част от годишния разход за подхранване на пчелно семейство" какво правим? Имат ли право да го получат или нямат?

  9. #349
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Е нямат Рости.По тоя начин те ще се наредят и за нашите пари.Те не делят тяхните с нас защо трябва да делим ние с тях.Едно око има сиромаха ,а те гледат и него да извадят.Според мен това е направено нарочно или от некомпетенст.Тук пак казвам не съм против да има ДеМиСа и за Био-то ,но нека да спазваме наредбите и законите.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #350
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Е нямат Рости.По тоя начин те ще се наредят и за нашите пари.Те не делят тяхните с нас защо трябва да делим ние с тях.Едно око има сиромаха ,а те гледат и него да извадят.Според мен това е направено нарочно или от некомпетенст.Тук пак казвам не съм против да има ДеМиСа и за Био-то ,но нека да спазваме наредбите и законите.
    Ако се спазваха рзпоредбите, нямаше да има толкова био пчелари в Бъргария.

 

 
Страница 35 от 87 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •