Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще присъствате ли на протеста на 10.12.2018

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    27 42.19%
  • Ще си помисля

    4 6.25%
  • Не

    33 51.56%
Страница 16 от 87 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 151 до 160 от общо 864
  1. #151
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Пълно съгласие по всички въпроси никога няма да има между пчеларите, както няма такова и в други сектори , парламент и т.н. Затова и членовете на общинските пчеларски организации гласуват всяко предложение и мнозинството решава , какво да бъде или какво не. Недоволни и мърморещи винаги е имало и ще има. Говоря по принцип , да не се обиди някой.

  2. #152
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Бре, бре . Пара да пада, ще дерем гърла. И да дерете, все тая, защото лесната пара е от ден до пладне, ама дерете си гърлата! Това няма да оправи сектора. Никой не го е еня, че някой си се издържа от пчеларство и няма с какво да си храни семейството. Много сте тънки, посредствени и...спирам, че Рости ме нахока. Рости, нищо лично към теб, но да ми разправят разни програмисти, как трябва да идем на площат Макединия в София и да се обозначаваме, щото малко ни било взимането, айде моля, няма да стане. Сбъркано е всичко в пчеларството. Заради тия пусти жълти стотинки. Научете се първо да гледате пчели, после да искате, ама каквото трябва, за да бъде във възход сектора.
    Защо дават пари за земеделие?-защото земеделците не знаят как се гледат ниви?
    А на животновъди?- защото и те не знаят как се гледат крави?
    Тук става въпрос че сектора изчезва! Тези с по 5-6-7 семейства може да са едни от най-добрите пчелари ама..... няма да вдигнат сектора. Трябва промишлено производство! Всички от вас давате пример как другите държави помагали......

  3. #153
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    ..... Има ПЧЕЛАРИ които искат да се развиват професионално в тази сфера. Тези субсидии ще са ни от голяма полза.
    Не е сигурно.

  4. #154
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Не е сигурно.
    Не мисля че някой ще може да се издържа само от субсидии, ако правилно те разбирам.

  5. #155
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А не може ли обратното? Всички да произвеждаме и на който му е меда по БИО, защото има начини да се докаже, той взима парата. Ей богу, ще стана богаташ? Това ли е начина да си храним семействата? Като прецакваме другите? Аз ще работя, ще изкарвам качествен, балкански мед, те ще ми го изкупуват като конвенционален, а ще дават парите на друг. Защо трябва да ставам БИО, като аз съм си БИО? Гарантирам го с двете си ръце, че е тъй. Който иска да идва, да взема един буркан, една тенекия и да я носи където иска да я изследват. Гаранция - БИО. Докато не се получи този начин на работа постоянно ще си скубем перушината. Край няма да има.
    И за всичко това кой ти е виновен. Или е по удобно да обвиняваш колега пчеларин, който си е направил труда да се сертифицира, да плаща едни пари за сертифициране, да е подложен на целогодишен контрол и т. н. Товоята работа все едно да караш без книжка и като те спрат да викаш че книжката ли кара колата, че и да обвиняваш изрядните шофьори в това че нямаш книжка. Поздрави.

  6. #156
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    Тук става въпрос че сектора изчезва! Тези с по 5-6-7 семейства може да са едни от най-добрите пчелари ама..... няма да вдигнат сектора. Трябва промишлено производство! .....
    Баси, сектора загивал, трябвало промишлено производство. Ами произвеждайте бре, кой ви пречи. Нямало цена, ами вие като ставахте пчелари, кой ви прави сметката, къде беше кръчмаря. Трябвали субсидии за да се развиват, ами печелете и се развивайте, що трябва да сте на гърба на данъкоплатеца.

    пп. Знам , че не ви става хубаво, но това е живота. Много отдавна съм писал ( цитирал ) до какво водят субсидиите. Ако ги нямаше, много от вас нямаше да са пчелари и всички щяхме да сме равни пред пазара. Нямаше да го има и този дебат.

  7. #157
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    Тези с по 5-6-7 семейства може да са едни от най-добрите пчелари ама..... няма да вдигнат сектора..
    И професионалистите със по 5,6 10000 няма да го вдигнат,Единствено и само ЦЕНАТА ,може да го вдигне.......ама много ни е рахитна държавата,без дотации не може....

  8. #158
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Баси, сектора загивал, трябвало промишлено производство. Ами произвеждайте бре, кой ви пречи. Нямало цена, ами вие като ставахте пчелари, кой ви прави сметката, къде беше кръчмаря. Трябвали субсидии за да се развиват, ами печелете и се развивайте, що трябва да сте на гърба на данъкоплатеца.

    пп. Знам , че не ви става хубаво, но това е живота. Много отдавна съм писал ( цитирал ) до какво водят субсидиите. Ако ги нямаше, много от вас нямаше да са пчелари и всички щяхме да сме равни пред пазара. Нямаше да го има и този дебат.
    Така и не се научихте да боравите с термините. Субсидии никога не е имало в пчеларството. Има подпомагане по програми и де минимис.
    Ти Атанасов доволен ли си от сегашното си положение като пчелар. Ако не къде ти беше кръчмаря? Ти като по-умен от повечето нас, защо не прозря на къде въврвят нещата и не взе мерки своевременно? Тъпа логика нали?

    Вече не сме равни пред пазара и тъгуването по старите времена не ни помага. Сега се иска нова идея, нов път.

  9. #159
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Баси, сектора загивал, трябвало промишлено производство. Ами произвеждайте бре, кой ви пречи. Нямало цена, ами вие като ставахте пчелари, кой ви прави сметката, къде беше кръчмаря. Трябвали субсидии за да се развиват, ами печелете и се развивайте, що трябва да сте на гърба на данъкоплатеца.

    пп. Знам , че не ви става хубаво, но това е живота. Много отдавна съм писал ( цитирал ) до какво водят субсидиите. Ако ги нямаше, много от вас нямаше да са пчелари и всички щяхме да сме равни пред пазара. Нямаше да го има и този дебат.
    Аз също съм данъкоплатец! Това може да го кажеш на някой циганин от кварталната кръчма, тук не му е мястото. Пчелар съм от доста време и не съм получил и 1лв. субсидия до сега. Разлика в цената има само при био (а аз не съм един от тях) за всички други пазара е 1. Много прекупвачи ама стоката ти отива на едно и също място. Цената е една и съща.

  10. #160
    Едно време и осигуровките не бяха толкова скъпи. Също така и дървения материал, лекарства, инвентар даже бих сложил и горивото заради подвижните пчелари всичко е скъпо! На дали цените ще спаднат. Остава само да искаме и ние нещо. Колегата преди мен е прав, трябва да се търси друг път за развитие. А без пари нищо не става. Без финансова помощ нещата стават твърде бавно и мудно.

 

 
Страница 16 от 87 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •