Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще присъствате ли на протеста на 10.12.2018

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    27 42.19%
  • Ще си помисля

    4 6.25%
  • Не

    33 51.56%
Страница 24 от 87 ПърваПърва ... 1422232425263474 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 231 до 240 от общо 864
  1. #231
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    Аз през цялото време това искам да кажа - да бъдем равни. Както с другите земеделски производители така и м/у нас.
    Кога, къде, как? Това е утопия.

  2. #232
    Потребител
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    70
    Пчеларски район
    Елхово
    ГоУем смех...
    Единение в сектора, а?
    Кога?
    Значи, бай хЕй ще цоца субсидийки, щото е чул /видял/, че комшията или дружката му взема някакви пари от пчеларство. Естествено, решава да задмине комшията. Прави жалки съкращения на семейния бюджет, закупува кошери втора, трета, или 18та ръка, бута две шепи пчели вътре(най-вероятно хванати от гората, или съвестно купени псевдо-рояци от някой циганин), и създава пчелин. До тук всичко изглежда добре. Харно, ама прави една сметка: Комшията изкара по 250лв. от кошер, та аз ако ги напрая 100 сандъка - взимам 25 бона... Да, ама поради високото ниво на знания в пчеларството, след година, най-много 2, Бай Хей се занулява, или пада под 50% откъм семейства. Ето момента, в който почва да реве за помощ - било то деминимис, било Млад фермер, все тая... Да речем, че ги получава. Продължава същата практика - на другата година - същия резултат. Пак реве, пак му дават.
    Дотук добре.
    АМА!
    Аз не съм ревал за помощ, субсидия и прочие, пък видиш ли, дали щото съм 3то поколение пчелар - моите не мрат.
    ОБАЧЕ, бай хЕй е направил огнище на всички заболявания във военните си сандъци, а те отстоят на няма и 500 метра от пчелина ми?
    Същевременно е станал член на местното дружество (ако е само едно, де), та се ползва с разбиране и протекция.
    И в крайна сметка, Бай Хей ми носи зарази, има се за пчелар, реве за субсидии... и, МОЛЯ ви се - иска да протестирам срещу системата?????
    Хайде, холан...
    Кога мен са ме жилили пчелите, такива са скачали от ръба на килима.
    Пари трябвали... Ами трябват, ми - ако правиш сервиз за автомобили, кой ще ти даде пари за машини и консумативи?
    Е, щом не успяваш в бизнеса си - има едно понятие ФАЛИТ! И после, или ставаш пазач, или си резервираш контейнер от НеоТитан...
    Те така.

  3. #233
    Цитат Първоначално публикувано от morriddin Виж публикацията
    ГоУем смех...
    Единение в сектора, а?
    Кога?
    Значи, бай хЕй ще цоца субсидийки, щото е чул /видял/, че комшията или дружката му взема някакви пари от пчеларство. Естествено, решава да задмине комшията. Прави жалки съкращения на семейния бюджет, закупува кошери втора, трета, или 18та ръка, бута две шепи пчели вътре(най-вероятно хванати от гората, или съвестно купени псевдо-рояци от някой циганин), и създава пчелин. До тук всичко изглежда добре. Харно, ама прави една сметка: Комшията изкара по 250лв. от кошер, та аз ако ги напрая 100 сандъка - взимам 25 бона... Да, ама поради високото ниво на знания в пчеларството, след година, най-много 2, Бай Хей се занулява, или пада под 50% откъм семейства. Ето момента, в който почва да реве за помощ - било то деминимис, било Млад фермер, все тая... Да речем, че ги получава. Продължава същата практика - на другата година - същия резултат. Пак реве, пак му дават.
    Дотук добре.
    АМА!
    Аз не съм ревал за помощ, субсидия и прочие, пък видиш ли, дали щото съм 3то поколение пчелар - моите не мрат.
    ОБАЧЕ, бай хЕй е направил огнище на всички заболявания във военните си сандъци, а те отстоят на няма и 500 метра от пчелина ми?
    Същевременно е станал член на местното дружество (ако е само едно, де), та се ползва с разбиране и протекция.
    И в крайна сметка, Бай Хей ми носи зарази, има се за пчелар, реве за субсидии... и, МОЛЯ ви се - иска да протестирам срещу системата?????
    Хайде, холан...
    Кога мен са ме жилили пчелите, такива са скачали от ръба на килима.
    Пари трябвали... Ами трябват, ми - ако правиш сервиз за автомобили, кой ще ти даде пари за машини и консумативи?
    Е, щом не успяваш в бизнеса си - има едно понятие ФАЛИТ! И после, или ставаш пазач, или си резервираш контейнер от НеоТитан...
    Те така.
    Ти цял филм написа. Както сам каза не всеки разбира от пчели! Не всеки би се захванал защото имало субсидии, това не са ти червеи. Ако нямаш познания и първата зима няма да издържи. А не може ли някой Бай Хей прото да се пробва като любител, да си купи 7-8 семейства да види че нищо не става, семействата да заболеят и от там да зарази и твоите.

  4. #234
    Потребител
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    70
    Пчеларски район
    Елхово
    Може, Сашо и имам такъв, обаче идва и моли за съвет, помощ и т.н.
    Този ми е петия, и те уверявам, че са понаучили нещо.
    А, и никой от тях не реве за парички от държавата.

  5. #235
    Цитат Първоначално публикувано от morriddin Виж публикацията
    Може, Сашо и имам такъв, обаче идва и моли за съвет, помощ и т.н.
    Този ми е петия, и те уверявам, че са понаучили нещо.
    А, и никой от тях не реве за парички от държавата.
    Всеки ще почне да реве едни сега други по късно.

  6. #236
    Потребител
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    70
    Пчеларски район
    Елхово
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    Всеки ще почне да реве едни сега други по късно.
    Със сигурност - при 110 страници в "Инврертиран сироп".
    Обаче ще ревете вие, които не сте си осигурили пазар за продукцията. Аз - едва ли...

  7. #237
    Цитат Първоначално публикувано от morriddin Виж публикацията
    Със сигурност - при 110 страници в "Инврертиран сироп".
    Обаче ще ревете вие, които не сте си осигурили пазар за продукцията. Аз - едва ли...
    Дано винаги да имаш пазар не мисля на никого лошото. Но не бъди така сигурен за "нас" . Не знаеш на къде ще се завърти колелото.

  8. #238
    Потребител
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    70
    Пчеларски район
    Елхово
    Е, ще вземете по 60 еврака за опрашване + 20 BGN деминимис, + очаквания добив по Био....
    И пак няма да си гледате пчеличките както трябва, и ще сте от "комшиите".
    Интересното е, дали ще продължавате да зарибявате "будалите" да скачат по вашите протести?
    А и, колко зарази ще разпространите - аз съм се нагледал, но : Да сте живи и здрави!

  9. #239
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от morriddin Виж публикацията
    Е, ще вземете по 60 еврака за опрашване + 20 BGN деминимис, + очаквания добив по Био....
    Тати ми обеща, че ще ми купи колело, ама друг път.

  10. #240
    Цитат Първоначално публикувано от morriddin Виж публикацията
    Е, ще вземете по 60 еврака за опрашване + 20 BGN деминимис, + очаквания добив по Био....
    И пак няма да си гледате пчеличките както трябва, и ще сте от "комшиите".
    Интересното е, дали ще продължавате да зарибявате "будалите" да скачат по вашите протести?
    А и, колко зарази ще разпространите - аз съм се нагледал, но : Да сте живи и здрави!
    Кой ти каза че не си гледаме пчелите. Заповядай в общ.Свищов. Ела на пролет да ти отворя които кошери искаш. Може да има в бъдеще пчелари които само с отворена уста да ги гледаме. Нека да не мислим, че сме най-добрите.

 

 
Страница 24 от 87 ПърваПърва ... 1422232425263474 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •