Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще присъствате ли на протеста на 10.12.2018

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    27 42.19%
  • Ще си помисля

    4 6.25%
  • Не

    33 51.56%
Страница 48 от 87 ПърваПърва ... 38464748495058 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 471 до 480 от общо 864
  1. #471
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    Според мен искането на някакво заплащане за опрашване е съвсем оправдано . Постоянно се пише и говори , че основната дейност на пчелите е опрашителната , като меда и другите пчелни продукти са вторичен продукт . 60 евро може да е нереалистична сума , но дори и 10 лв да извоюваме , ще е някакво постижение в тази насока.
    Ако държавата допълва цената на меда с някакви стотинки дали пък прекупвачите няма да се изхитрят , както винаги , и цената на меда да падне с толкова стотинки колкото държавата ще допълва.
    И аз да кажа , че се занимавам с пчеларство от над 20 години , като през последните десет се издържам основно от тази дейност. Когато нямаше подпомагане , не съм получавал такова, но спрямо тогавашната цена на меда , и цените на живота човек се справяше сравнително добре, за разлика от сега , когато цената на меда си стои същата , а цената на основните стоки и услуги се е утроила. Сега , когато има някакво подпомагане се възползвам от него , и не мисля , че това е неправилно. За каква конкуренция между пчеларите в България говорим след като почти цялото количество произведен мед се изнася , и то на цена , която не се определя от това колко мед сме произвели в страната ни , и дали този мед е произведен от пчелари с новосъздадени пчелини, такива със стари пчелини , такива които взимат или не взимат пари от държавата или ЕС .
    Невярвам някой да даде пари за опрашване, след като така или иначе пчелните семействата през последните години се множат. Пари или иначе речено подпомагане се дава, тогава, когато има нужда от такова. Демек ако намалеят семействата, тогава биха се замислили властимащите, че е необходимо такова финансиране. Да, ние казваме, че пчелите ни измират, но черно на бяло никъде не се вижда. За това споменах за стотинките в цената на меда, като по-реалистично достижимо искане. Отделно от това държавата или работната група, която предстои да се сформира е редно да мисли в насока пазарите, а не къде, как и по колко пари да се раздадат. Ако имаме пазари, ще се наредят нещата. Всичко това едва ли ще се случи, защото къщата ни е разхвърляна, неподредена. Питам аз, дали ще има някой в тая работна група, да зададе въпроса. Какво правим с неправомерно раздадените сертификати? Знаете за същността на това сертифициране, а то е да се подпомогнат, тия производители, които нямат насаждения и разчитат на ограничени паши, А то....Ето това е неравнопоставеност. Как аз да съм конкурентен, на този който продава стоката си на по-висока цена и взема от държавата подпомагане за това?

  2. #472
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Не знам какво разбираш Атанасов под нулева.Такава животно няма.Може ли да ми разясниш какво е нулева година.Извинявай, но малко съм слаб на акъль.
    Не нулева, а минусова. Хем не изкарваш, хем и семействата поддържаш. Ама от къде да го знаеш? Той брат ти гледа пчелите, а тук майсторите за да не се изложат, не са ти казали, че са на нула, а ти само плямпаш глупости на килограм.

  3. #473
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Протест е израз на недоволство. А да кажеш, че така не ти харесва и да си аргументиран и готов с предложения за промяна не е реване, а достойна позиция която всеки достоен човек трябва да заеме.
    Дааааа, но както се прави си е живо реване. Исканията смешни, хората неподготвени и само свиркане и викане, все едно гоните диви прасета в златаришките гори.

  4. #474
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Не нулева, а минусова. Хем не изкарваш, хем и семействата поддържаш. Ама от къде да го знаеш? Той брат ти гледа пчелите, а тук майсторите за да не се изложат, не са ти казали, че са на нула, а ти само плямпаш глупости на килограм.


    Ще замълча като никога.Мисля да изчакам Ататанасов да си каже мнението и чак тогава да ви отговоря.Да но да не отговори като теб,че малко е аматьорско.И ще ви уборя и двамата.С един куршум два заека.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #475
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ще замълча като никога.Мисля да изчакам Ататанасов да си каже мнението и чак тогава да ви отговоря.Да но да не отговори като теб,че малко е аматьорско.И ще ви уборя и двамата.С един куршум два заека.
    Нали ти казах да се съобразяваш? Не помниш ли? Ще изчакаме и Атанасов да се изкаже, и ако изтърсиш пак поредната глупост - нали знаеш?

    Затуй, че хубаво си обмисли отговора с който да удариш два заека, които са на ТИ с пчелите за разлика от теб. Вероятността отговора ти да ми хареса е като нулева пчеларска година.

  6. #476
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Нали ти казах да се съобразяваш? Не помниш ли? Ще изчакаме и Атанасов да се изкаже, и ако изтърсиш пак поредната глупост - нали знаеш?

    Сега ти ме убиждаш.Аз да съм писал глупости някъде.Просто не ме разбирате.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #477
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Сега ти ме убиждаш.Аз да съм писал глупости някъде.Просто не ме разбирате.
    Просто не си спрял. И да има тук там нещо, то поднесено по начина, по който го правиш си е отново пълна глупост.

  8. #478
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Просто не си спрял. И да има тук там нещо, то поднесено по начина, по който го правиш си е отново пълна глупост.
    Ей това му е чара на Дачето в неговите постове, пълна глупост на пръв поглед, но всъщност много истина и изживяна мъка.
    П. П. Друмев, знаеш, че няма да те оставя да те мачкат в калта. Хфърлил съм ти една шепа

  9. #479
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Хфърлил съм ти една шепа
    В очите ли?

  10. #480
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Невярвам някой да даде пари за опрашване, след като така или иначе пчелните семействата през последните години се множат. Пари или иначе речено подпомагане се дава, тогава, когато има нужда от такова. Демек ако намалеят семействата, тогава биха се замислили властимащите, че е необходимо такова финансиране. Да, ние казваме, че пчелите ни измират, но черно на бяло никъде не се вижда. За това споменах за стотинките в цената на меда, като по-реалистично достижимо искане. Отделно от това държавата или работната група, която предстои да се сформира е редно да мисли в насока пазарите, а не къде, как и по колко пари да се раздадат. Ако имаме пазари, ще се наредят нещата. Всичко това едва ли ще се случи, защото къщата ни е разхвърляна, неподредена. Питам аз, дали ще има някой в тая работна група, да зададе въпроса. Какво правим с неправомерно раздадените сертификати? Знаете за същността на това сертифициране, а то е да се подпомогнат, тия производители, които нямат насаждения и разчитат на ограничени паши, А то....Ето това е неравнопоставеност. Как аз да съм конкурентен, на този който продава стоката си на по-висока цена и взема от държавата подпомагане за това?
    Аз пък вярвам , че е възможно да се постигне някакво заплащане за опрашителна дейност , стига да сме достатъчно упорити и настоятелни. Ако мълчим и не вярваме със сигурност нищо няма да се случи.
    Аз не мога да бъда биопроизводител защото нямам условията за това. Друг има "подходящите условия" взел си е сертификат и си продава меда по скъпо, взима си и подпомагането за дейността си, защото има право да го вземе. Защо трябва да го възприемам като конкуренция , след като самият аз така или иначе не мога да бъда биологичен производител и няма как да си продавам меда на неговата цена. Ако пък бях био , защо трябва да го възприемам като конкурент след като цената на меда ни е една и съща и взимаме еднакво подпомагане . Ако пък бях неземеделски производител , защо трябва да имам за конкурент земеделския производител , който освен , че му изкупуват меда на същата ниска цена , като мен , та трябва да плаща и хиляди левове осигуровки , и дори да взема някакво мижаво подпомагане то не може да му покрие осигуровките. Ако все пак вземе , че си покрие осигуровките от помощите пак не ми е конкурент , щото и аз не плащам осигуровки за това , че пчеларствам .
    Съгласен съм , че сертификати са раздадени наляво , надясно , и че има хора дето вземат едни пари , които не би трябвало да взимат.

 

 
Страница 48 от 87 ПърваПърва ... 38464748495058 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •