Цитат Първоначално публикувано от peter11_82 Виж публикацията
Изобщо няма такова нещо. Написах, че пиша рядко, защото в повечето случаи нямам какво да напиша от скромния си опит или не влизам със седмици. Изтъкнах какво съм инвестирал, за да стане ясно, че давам всичко да се развивам и да не се гледа с пренебрежение на скромния ми брой постове.
Ясно, може би погрешно сме те разбрали, но вероятно, защото така си изложил мнението си. А що касае чисто пчеларски мнения и опит, те са споделяни във времето. До колко са правилни е въпрос на гледна точка. И както писах в предишен пост, активността във форума е по някакъв повод, който почти винаги е свързан с някакви интереси. В последно време стигнах до този извод. Хора, колеги, набират популярност тук в последно време, защото щели да им затворят крана на паричния поток. Защо ли? Защото са свикнали да разчитат на него, а не на собствени сили. Ето аз съм пчелар с почти 100 семейства, пчеларството не ми е основен доход, защото съм достатъчно прозорлив, обаче това не ме прави по-малко пчелар от този с 1000 семейства. Аз не разчитам на чужда финансова помощ, въпреки че си плащам чинно всички финансови задължения на държавата. А сега се, къде е равнопоставеността? Той защо трябва да е превилегирован? Защото се бил усетил и станал биологичен или защото има безсънни нощи пред вратата на фонд земеделие, или защото се подвел по примамливите оферти на държавата, или защото станал пчелар по "Млад фермер" или.. или.. На мен тогава кой ще ми признае лишенията на детето ми от сладолед, почивка, и т.н. Че работното ми време започвава сутрин в осем и приключва в десет вечерта, без значение делник ли е, празник ли е. Хайде стига толкова, че някой пак ще помисли че му завиждам, а аз просто излагам факти.