Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще присъствате ли на протеста на 10.12.2018

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    27 42.19%
  • Ще си помисля

    4 6.25%
  • Не

    33 51.56%
Страница 27 от 87 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 261 до 270 от общо 864
  1. #261
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    Кандидатствал съм по мярка 6.1 (млад фермер) НЕ бях одобрен с моите 32 точки защото: нямам сертификат за био и немога, и да имам покрай мен всичко е ниви до където ти стига погледа ( аз немога ама другите могат) нямам нужното образование, нито съм ветеринар, нито агроном. Подвижно пчеларство, да ама мен това не ме устройва нямам нито инвентар нито опита за това. И сега какво дай да седна и да рева.... защото тия не са помислили за мен. Еми като ти трябват 126бр. и искаш да кандидатстват правиш 126бр. кой ти е виновен? Ако кандидатстваш с 20бр. А аз имам 80бр. и приемат теб ..... при условие че имам разходи 4 пъти повече от теб и труд 4 пъти повече от теб.... Аз говоря равни на пазара. Ако дават 10лв. Деминимис на пчелно с-во 10 ще е за мен 10 за теб фифти-фифти. Не смесвали нещата онова за което говориш е ПОДПОМАГАНЕ а не дефектни плащания!!! Друг е въпроса че има колеги които казват аз на тая държава пари няма да дам осигуровки- друг път, данъци- друг път, пари за регистрация, ходене от кабинет на кабинет..... няма. Еми.... Няма и да вземете.
    Александър, ти от кога се познаваш с пчелите от близо? Ако искаш сподели, твое право.

  2. #262
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Александър, ти от кога се познаваш с пчелите от близо? Ако искаш сподели, твое право.
    Сега трябва да почнем- ама сега аз има по-голям опит ти защо коментираш .... и т.н. Бас ловя, че това ти се върти в главата.

  3. #263
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    Сега трябва да почнем- ама сега аз има по-голям опит ти защо коментираш .... и т.н. Бас ловя, че това ти се върти в главата.
    Не, тази информация ми е необходима, да преценя, от кога следиш проблемите в пчеларството, а не за да си мерим гегите.

  4. #264
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Не, тази информация ми е необходима, да преценя, от кога следиш проблемите в пчеларството, а не за да си мерим гегите.
    Проблеми е имало, проблеми има, проблеми и ще има със или без субсидии. Това казах и преди, трябва да се нагаждаме според ситуацията. А на въпроса ти по малко от 10г. Не искам да кажа точна година за да не те излъжа.

  5. #265
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    Не е ли по добре да обсъждаме толкова разгорещено нещо свързано с пчелите например: днес забелязах на 2 от кошерите си голям подмор. Отколкото евентуално какво ще стане с със или без субсидии при условие че никои не знае а гадаем.
    Даа, може би си прав. Може да възобновим споровете след десети декември. А що касае състоянието на пчелите, би било удачно да е в подходящата тема. Прави впечатление обаче, че там е мъртвило, защото там липсва интерес, а интереса клати феса.

  6. #266
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    Кандидатствал съм по мярка 6.1 ......
    грешно съм се изразил и се е получило леко неразбирателство за което се извинявам...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  7. #267
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    грешно съм се изразил и се е получило леко неразбирателство за което се извинявам...
    Нищо. Но все пак разбра ли какво исках да кажа. Може да греша. Това е моето виждане.

  8. #268
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    Нищо. Но все пак разбра ли какво исках да кажа. Може да греша. Това е моето виждане.
    Още първият път - всеки си има право на свое мнение и виждане... и ако се "изслушваме" нищо чудно и до разбирателство да стигнем по някое време...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  9. #269
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от bai-pe6o Виж публикацията
    Да има ли субсидии или не – това е само разтягане на локуми, субсидирането го има е целия ЕС и не ние (българските пчелари ) ще решим това.Знам , че даването на субсидии е в разрез с пазарните принципи , но това е положението.... Ако имам възможност ще отида на протеста. ДА, смятам , че след като сектор БОЛЕСТИ (тютюн) получава ежегодно коло 90 милиона (справка архивите на ДФЗ) е редно сектор ЗДРАВЕ (пчеларство) да получава повече! Подхвърлят на пчеларският сектор 25 пъти по-малко! ЗАЩО?!? Някой ще кажат , че тютюнджийството е поминък за много хора ,.. ха, ами за семействата издържащи се от пчеларството не е ли? Всички знаем какво даряват на хората и единият и другият сектор... За мен това е крайно несправедливо.. Уважавам хората с разллично мнение , просто изказвам доводите за моето.
    П.с.: и не е само сектор тютюн благопомазан, а пчеларският сектор е все смазан..
    bai-pe6o, 90 те милиона са факт. Може да се направи справка и за милионите в животновъдството и земеделието. Това е много добре и никой не е против субсидирането. В цял свят се субсидират отделни отрасли и това не пречи никак на пазарните принципи. Принципа е да се подпомагат непривлекателни и нискодоходни а необходими дейности и целта е работещите да подържат някакъв стандарт в сравнение с другите отрасли. Е да, ама при нас не е така. Понеже визираш тютюна, пък аз съм точно от такъв район, да ти кажа какво стана. Основен поминък от поколения тютюна. Между 5 и 10 декара и добиви около тон за семейство като обикновенно се води на един член от семейството. В цялата околия само двама, единият търговец другият също напред с материала, изведнъж се сещат да отглеждат десетки декари тютюн. Сещат се също така да " подпомагат" закъсалите, а те винаги си закъсват, като им изкупуват готови низи тютюн. Така 3 години , като и трите години се води на различни имена. Нито един от останалите не се е сетил да регистрира на друг член от семейството, освен случайно. Точно тези три години избират за референтни. Реалния производител за трите години произвел три тона, получава референтни за един тон. Другия през трите години продавал по 10 тона и понеже ги водил на различни имена, сега получава референтни за 30 тона. Това е факт и такива факти има по всички региони само не и в статистиките на ДФЗ. Факт е и това, че тютюн все още се произвежда. Произвежда се точно от " субсидираните" редови тютюнджии само дето сега го продават с два три лева по-евтино от преди.
    Малко по-добро е разпределението в животновъдството но естествено и там има куп " вратички" през които влизат само определени хора. За земеделието не ми се говори. 40 години земеделие. При комунистите се оправях, при демокрацията също. Мечтаех за модерно механизирано зеленчукопроизводство. Постигнах го със собствен труд и средства и сега го зарязвам. Зарязвам го точно заради начина на разпределение на субсидиите. Утре някой ще се изтъпани на някоя трибуна и ще каже бавно и убедително " благодарение на нашите усилия..на нашето правителство...на нашите искания....Европа ни отпусна 100 милиона..."европейски" пари..които ние даваме на пчеларите и т.н. " Мнозина от нас ще се чудят "абе само аз ли виждам, че царят е гол".
    Набутани сме в "чакмак сокак" улица без изход. Предварително сме прецакани каквото и да направим. Всички да се вдигнем на протест, ще сменим батето с каката и...полза йок. Аз мисля, че въздуха ли, водата ли ама има нещо в тази наша държава, което действа на управляващите, та всички стават еднакви. Може да ме обвините пак в " овчеглавие" /правилния израз е " овчедушие"/ ама живота ни направи такива, вината не е в нас. И ние сме имали и мечти и надежди, вярвали сме на приказки и обещания, сега вярваме само на това, което виждаме и правим това което ни помага да оцеляваме. Не съм регистриран пчелар, пенсионер съм а и фирма имам и няма да плащам нищо ако се регистрирам. Не искам. Няма да дойда на протеста не защото съм против а защото съм на близо 500 км.
    Много желаещи няма да дойдат поради същите причини. Убеден съм, че субсидии ще има, убеден съм също, че точно професионалистите които се изхранват от това, ще загубят най много. Парите ще отидат основно при хора, не мога да ги нарека пчелари а по-скоро бизнесмени, на които най-вероятно не им пука нито за пчелите нито за опрашването а само за парите. Казах си го най-сетне.
    " Един бие тъпана, друг обира парсата" знаете смисъла.

  10. #270
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    bai-pe6o,
    Много желаещи няма да дойдат поради същите причини. Убеден съм, че субсидии ще има, убеден съм също, че точно професионалистите които се изхранват от това, ще загубят най много. Парите ще отидат основно при хора, не мога да ги нарека пчелари а по-скоро бизнесмени, на които най-вероятно не им пука нито за пчелите нито за опрашването а само за парите. Казах си го най-сетне.
    " Един бие тъпана, друг обира парсата" знаете смисъла.
    Какво ще загубят точно тези,които се изхранват с това? Деминимис? Или за опрашването? Закон за внос на мед от трети страни? Криминализирането? Че то и сега ги нямаше.

 

 
Страница 27 от 87 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •