Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще присъствате ли на протеста на 10.12.2018

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    27 42.19%
  • Ще си помисля

    4 6.25%
  • Не

    33 51.56%
Страница 12 от 87 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 864
  1. #111
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Много просто - как? В мангизи.
    Не е толкова просто, някои ги смятат в евро и може да объркат някоя нула.

  2. #112
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    723
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    .
    Рости, защо не обмислите точка свързана със смъртността на колонийте? Не е добре да се пропуска възможност при положение, че има толкова случаи. "Де минимис" е твърде общо подпомагане. Смъртност има, но не се знаят причините. Проби не се дават и мисля, че цената е причина. Ако се финансират допълнителни лабораторий и се субсидират пробите, ще има по-голяма яснота за масово измиране. Когато причината е доказана, мерките ще са по-адекватни. Натиска срещу използването на забранени препарати за растителна защита не трябва да отслабва. Документ от лабораторно доказано отравяне е сериозно основание за следващи стъпки. Без него няма нищо. Трудно ще стане, но трябва да има стъпки в посоката.

  3. #113
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    ....... Документ от лабораторно доказано отравяне е сериозно основание за следващи стъпки. Без него няма нищо. .....
    виждаш че пчелното семейство е на 100 % мъртво но ти пишат максимум 70-80 % смъртност защото така е наредбата след това трябва да заведеш оторизираните лица до нивата и да кажеш Ей т'ва е (рапицата) от която са натровени. След това арендатора трябва се съгласи да вземат проба - я даде, я не. Като минеш по целия канален ред (а първо са ти казали че е лесно понеже чукаш на компютъра и излиза чия е нивата) изведнъж след 5-6 месеца получаваш писмо от прокуратурата че следдствието се прекратява поради неизвестен извършител, защото междувременно се оказва че нивата не се обработва от този арендатор я дадена под наем на друг или е наел друг да я обработи, или че не си оцелил правилната нива ....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  4. #114
    По темата: да ще присъствам аз и още 4-ма колеги от Свищов.
    Имам и 1 въпрос. Ще се подпомагат всички регистрирани пчелари или всички регистрирани които членуват в дружество?
    Извинявам се за въпроса, ако на някой му се стори тъп.

  5. #115
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    ще присъствам ,но мисля че трябва да се премахне напълно ограничението от 200 кошера за деминимис или поне да се вдигне лимита на 500

  6. #116
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    723
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    виждаш че пчелното семейство е на 100 % мъртво но ти пишат максимум 70-80 % смъртност защото така е наредбата след това трябва да заведеш оторизираните лица до нивата и да кажеш Ей т'ва е (рапицата) от която са натровени. След това арендатора трябва се съгласи да вземат проба - я даде, я не. Като минеш по целия канален ред (а първо са ти казали че е лесно понеже чукаш на компютъра и излиза чия е нивата) изведнъж след 5-6 месеца получаваш писмо от прокуратурата че следдствието се прекратява поради неизвестен извършител, защото междувременно се оказва че нивата не се обработва от този арендатор я дадена под наем на друг или е наел друг да я обработи, или че не си оцелил правилната нива ....
    Не съм попадал в такова положение и дано не ми идва до главата! Разбирам, че е по-отвратителното от предположенията ми. Значи е належащо да се направят промени в тази посока. Може да се почне с промени свързани с уточняване на отговорността и съкращаване на процедурата. Ако не се промени нищо, написаното от теб ще го четем години, а пчелите ще мрат и де минимис ще стига за едно напиване от мъка. Очудвам се че пострадалите не са активни. Вероятно някои ще излязат, но е важно зад какви искания застават. Примерно, поставят се пет невъзможни и две възможни и важни. Преговорите/пазарлъка ще стигне до приемане на нещо. Обикновенно възможните. Очудва ме и безучастието на организацията, за чието създаване се изписаха маса страници в този форум. Гръмките приказки си свършиха работата и сега се потдържа удобна тишина? Ако бъркам, ще се извиня тук!!!

  7. #117
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    ......... Очудвам се че пострадалите не са активни. Вероятно някои ще излязат, но е важно зад какви искания застават. .................
    Аз съм от тези на пострадалите и то не веднъж а цели 5 пъти досега с отровени пчелини на 100 % и започване отново както се казва от нула... но гласувах с НЕ и няма да участвам в протеста. Аз подаяния и милостиня опс де миниминис не искам, тия 200-300 лв. ги преотстъпвам на някой друг пчелар които ще се радва че са му дали някой лев просто ей така....
    Ще използвам думи на друг пчелар - станахме за смях...

    относно исканията, за някой, може да са много важни, за мен са глупости - въпрос на гледна точка, приоритети и т.н. както и rumenggr е написал много е важно зад какви искания заставаш....

    а защо пък да не се добави и искане за пълно заличаване със закон на всички пчеларски съюзи, федерации, развъдни асоциации, био и т.н. организацийки и цялата нормативна уредба от 80-те години насам.... изграждане на само 1 пчеларски съюз, най-накрая да се приеме закона за браншовите организации и да започнем както се казва на чисто и от нула .... (всяка нормативна уредба и пчеларски закон да се приема само чрез референдум/масова анкета до всички пчелари) май малко се олях ....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #118
    borislav aleksandrov колко пчелни семейства отглеждаш?
    Защо смяташ че деминимис е милостиня? От думите ти разбирам че ако ти открадна колата ти няма да си търсиш правата. Смешното е, че пчеларството е единствения бранш който няма директни плащания, даже червеите и охлювите имат. Да аз бих се радвал на 200-300-400лв. все пак плащам над 1200лв. осигуровки, а даже не се знае дали за нас ще има пенсии. Защо пчеларите са толкова разпокъсани? Всички се борим за едно и също, здрави и силни пчелни семейства и евентуално някаква печалба.

  9. #119
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    Да ви представя моето виждане за това какви трябва да са в общи линии основните правила за плащане за опрашване. В едно населено място с обща площ...... са неоходими за опрашване........ брой пчелни кошери. Общата сума за опрашване е например 100000 лв. В този район има оптимален брой кошери 1000. И когато разделим парите на броя кошери се получават 100 лв. на кошер. Това да речем е оптималният вариант. Но в района ако кошерите са 2000 вече сумата на кошер пада на 50 лв. А какво става в обратният случай ако в района има например 500 кошера, тогава сумата също ще е 100 лв. защото в района няма да е извършено пълноценно опрашване. Това е в общи линии. Цифрите са примерни.
    Този начин за подпомагане може да работи най справедливо, ако се прибави и доказано производство на определено количество мед. Примерно 20 кг. и ако за 100 кошера имаш през годината добити 2000 кг. мед значи тези 100 кошера са извършили и опрашителната дейност за която ще се субсидират.

  10. #120
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    а защо пък да не се добави и искане за пълно заличаване със закон на всички пчеларски съюзи, федерации, развъдни асоциации, био и т.н. организацийки и цялата нормативна уредба от 80-те години насам.... изграждане на само 1 пчеларски съюз, най-накрая да се приеме закона за браншовите организации и да започнем както се казва на чисто и от нула ....
    Малиииий, аз го предлагах. То беше голямо писане и след това разводи по италиански.

 

 
Страница 12 от 87 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •