Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще присъствате ли на протеста на 10.12.2018

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    27 42.19%
  • Ще си помисля

    4 6.25%
  • Не

    33 51.56%
Страница 7 от 87 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 864
  1. #61
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    Голямо разделение.
    Регистрираните са срещу нерегистрираните.Аматьори е са срещу професионалистите.Професо алистите са срещу "програмаджийте".Всички са срещу ДФЗ и Министерството на Земеделието.Всички са срещу Био-то.Производителите са срещу търговците.Малките пчелари са срещу майкопроизводителите, и пр.
    Всеки е вдигнал брадвата срещу всеки.
    И очаквате единна политика,единни искания?
    Протест???
    Та ние не можем да формулираме единни искания,камо ли да застанем рамо до рамо да ги извоюваме.
    Ама тези с 1000 кошера ще вземат много,а аз с 30 нищо.Може и аз да не взема,но и онзи печалбар ще остане на сухо.
    Никой няма визия за бъдещето,никой не мисли за ОСП 2020, да се заложи прием по мярка 11, да се плаща на кошер с единна ставка като в Европа.
    Да се заложат условия пчеларите с 100-150 бр. да се развиват и достигнат високо ниво на механизация и улесняване на труда.
    Да се популяризира меда като храна,а не като лекарство.
    За се облекчат условията за кандидатстване по програми като 6.3 и Млад фермер,да има прием по инвестиционни мерки без ограничения за района(сега участват само необлагодетелстваните райони).
    За съжаление няма да отида на протеста,защото се налага да ходя на работа,а отпуската замина за пчелите.
    Майки има - сандъци няма. Сандъци има - пчели няма. Пчели има - рамки няма, рамки има - пило няма, пило има - място няма, място има - средства няма, средства има - време няма.... Егати занаята
    Solaris60

  2. #62
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от piper Виж публикацията
    Та ние не можем да формулираме единни искания,камо ли да застанем рамо до рамо да ги извоюваме.
    Нормално следствие, когато в една гилдия се намъкне един значим процент от хора, които не им дреме за сектора, а само за лесната лапачка. Няма как да съм на едно мнение с човек, който до вчера не знаеше кое е търтей, кое майка, а от днес е майкопроизводител - хората с години учат занаят, в България за два дена пчелар ставаш и после какво: антибиотици, инверт и програми. Е как да съм на едно мнение с такива хора? А те въобще не са малко - никак даже.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  3. #63
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ами на теб какво ти направи впечатление, как 4000 фермера са фалирали? Дали са фалирали или са прекратили регистрация. Мирише от километри на БСП.

    пп. но да те чуем.
    Направиха ми впечатление доста неща. Всички тях си ги знаем и ги дъвчем редовно във форума но в тази статия са събрани на едно.
    Няколко хиляди човека са влезли в сивия сектор в резултат на провежданата политика. Това че са фалирали е малко преувеличено, пък може и да не е. И аз бях фалирах с тоя добив и ако не беше страничен доход от продажба на имот със сигурност или трябваше да разпродавам част или да търся заем.
    Политиката е изцяло към зърнарите и тяхното облагодетелстване. Неоспорим факт. Това влива мнооооооого пари в чужди компании за механизация, препарати, семена и т.н. Неоспорим факт. Сега да се запитаме за приоритет на пчеларството. Ми какви пари ще донесе това на световните концерни? Нищо. Борба със пръсканията с пестициди- кауза пердута. Ако не бяха толкова мега изнагляли с тея неоникотиноиди и там нямаше да има проблем.
    Силното намаляване на семейните ферми и тенденция към изчезването им. Неоспорим факт.
    Като изключим последния абзац статията ми харесва като цяло и смятам анализа който прави за доста точен.

    п.п. Ти Атанасов, голям привърженик на ГЕРБ ли си?

  4. #64
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Направиха ми впечатление доста неща. Всички тях си ги знаем и ги дъвчем редовно във форума но в тази статия са събрани на едно.
    Няколко хиляди човека са влезли в сивия сектор в резултат на провежданата политика. Това че са фалирали е малко преувеличено, пък може и да не е. И аз бях фалирах с тоя добив и ако не беше страничен доход от продажба на имот със сигурност или трябваше да разпродавам част или да търся заем.
    Политиката е изцяло към зърнарите и тяхното облагодетелстване. Неоспорим факт. Това влива мнооооооого пари в чужди компании за механизация, препарати, семена и т.н. Неоспорим факт. Сега да се запитаме за приоритет на пчеларството. Ми какви пари ще донесе това на световните концерни? Нищо. Борба със пръсканията с пестициди- кауза пердута. Ако не бяха толкова мега изнагляли с тея неоникотиноиди и там нямаше да има проблем.
    Силното намаляване на семейните ферми и тенденция към изчезването им. Неоспорим факт.
    Като изключим последния абзац статията ми харесва като цяло и смятам анализа който прави за доста точен.

    п.п. Ти Атанасов, голям привърженик на ГЕРБ ли си?

    Да, бръмнали са на струната ти. Харесва ти статията, защо ти предлагат виновник за твоите неудачи. Не ми се пише, че знам колко си обидчив, но БГ-то се натискаше за Европа, БГ-то избра пазарна икономика и капитализъм. Това е демокрацията, мнозинството решава. И при мен нещата не са цъфнали, но немога да ридая за соца. Който не е ефективен, сменя попрището. Така стана и със соца, неефективен- фалира и дойде капитализма. Не долюбвате неговата демокрация, но това е най-доброто измислено от човека.

    пп. Това за герб, пък как ти хрумна. Навярно си мислиш, че при БСП, ще валят пари за пчеларите.

  5. #65
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Виновен за моите неудачи съм предимно аз. Аз не направих добър разбор на сектора преди да се хвана с това и това е най-голямата ми вина. И тъй като съм вече нагазил в блатото сега трябва да видя какво ще правя. Как ще се опитвам да се измъкна. За в момента искам да ида на протест преди който да предложа протестна декларация в която да засегна и няколко важни въпроса с които да опитам да източа малко водата от блатото, че съм нагазил толкова дълбоко, че взех да гълтам вода.

    Въобще не съм привърженик на соца. И за тези сегашните самозабравели се идиоти съм гласувал няколко пъти.

  6. #66
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Мислех че ще има повече реакции, но съм се заблудил. Сега да ви пусна нещо друго.
    https://ec.europa.eu/agriculture/sit...hyGBs3c-tyq5fw

  7. #67
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Ми какви пари ще донесе това на световните концерни? Нищо. Борба със пръсканията с пестициди- кауза пердута.
    Деликатния момент е, че това съждение важи за България - на запад каузата хич не е пердута. А инак и още една подробност, която може би е несъществена за темата, която се разглежда в статията - много от фалиралите, отварят бизнеси на запад. Тука концентрацията на "акули" става все по- голяма, а малките рибки все повече изчезват - накрая ни акули, ни рибки, а просто "гетото на Европа". НО! - важното е да не мирише на БСП. Мда.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  8. #68
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    п.п. Ти Атанасов, голям привърженик на ГЕРБ ли си?
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    пп. Това за герб, пък как ти хрумна. Навярно си мислиш, че при БСП, ще валят пари за пчеларите.
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Въобще не съм привърженик на соца. И за тези сегашните самозабравели се идиоти съм гласувал няколко пъти.
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    НО! - важното е да не мирише на БСП. Мда.
    Може ли партиите да си ги гъделичкате на лични?

  9. #69
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Мислех че ще има повече реакции, но съм се заблудил.
    Ами тя малко и твоята реакция не стана ясна (:
    В статията акцента е относно политиката на ЕС, но нека си припомним какво беше преди това - гледам в статията, че САПАРД стартира '07г. Та преди 2007г. в какво състояние бе селското стопанство у нас? Какво направиха нашите политици през тези ~17 години за земеделието, за животновъдството, за пчеларството? Какво - освен да крадат и да разсипват, какво друго? Земеделците работеха земята с машини от соца, които бяха и амортизирани, и морално остарели, а изоставени, пустеещи земи, колкото ти душа сака. Споменават, че държави, като Франция и Германия са най- облагодетелствани от ОСП, само че земеделците в тези държави и без ОСП могат да я карат - даже подозирам, че ще им по- добре.

    Ако можем да говорим за някаква вина на ЕС, то тя е, че постъпиха лекомислено с това раздаване на готови пари - вероятно и нашите политици са си казали "теа па са егати лудите". Е наскоро бях попаднал на една статия - от британските медии, но беше публикувана и преведена из нашите. Имало и европрограми за реставриране на исторически обекти - те тези обекти бяха разгледани в статията: разни крепости и замъци възстановени със итонг. Да се смееш ли, да плачеш ли. Това беше и темата на статията - къде ни отиват парите от данъци, защото около 20-30% от парите по тези програми били всъщност от Великобритания. После що се стигнало до Брекзит - аз се чудя как не са ни изритали още от ЕС, тръгнали на ингилизите кусури да търсят.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  10. #70
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Може ли партиите да си ги гъделичкате на лични?
    Това принцип на форума ли е или верую , че пчеларството е извън партиите.

 

 
Страница 7 от 87 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •