Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
Добра вечер. 5-6 страници за една вечер, напрегнахте ме хеля след тез ракйки.
Споделям: Да не участваш в програми и всички начини на финансиране в които участват конкурентите ти е голяма грешка, а не повод за гордост.
Отговарям: Как да разделим хобито от профито в сектора е огромен проблем. Принципно бих казал, хоби- за задоволяване нуждите от мед на 3-4 семейства ( на пчеларя, а брат му на родителите му и родителите на съпругата) това са 10-12 човека - 15 да са, по 4 кг 60 кг. делено на 20 кг/кошер (статистика от МЗХГ) 3 бр. ама нека хайде нека са 10 бр.
Профи: (трябва с това да се издържаш) 45 семейства за осигуровки и още 200 за да вземеш 1000 лв. на месец (толкова взимат сервитьорките в нашия град) и какво стана 10 са хоби, а над 250 са профи. По средата какво правим? А мнозинството са там, по-средата.
И деята ми харесва,но има един малък фактор добив.Аз с 50 кошера мога да имам по голям добив от колегата с 250бр. Това по твоята теория не ме прави профи.За да отглеждаш 250 семейства ти трябва поне един помощник.Според мен малко са тия колеги които назначават работници.За мен профи трябва да са хора които това им е бизнеса/демек откриват работни места/,а не с 250 семейства.Може и аз да бъркам,но още не съм си изпил гулемото яйрянче.