Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще присъствате ли на протеста на 10.12.2018

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    27 42.19%
  • Ще си помисля

    4 6.25%
  • Не

    33 51.56%
Страница 49 от 87 ПърваПърва ... 39474849505159 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 481 до 490 от общо 864
  1. #481
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Всичко, което се искаше на протеста, ще бъде взето под внимание и вероятно ще се случи в следващата 1-2 години. Новото ръководство на МЗХ е добронамерено към пчелавите и е готово да изпълни всички техни искания, които са логични и законни.

    Имаше няколко проведени срещи със Зам. Министъра още преди протеста да бъде обявен, и на тези срещи бяха разгледани всички пчеларски проблеми. На последната среща дори присъства и Мишо Михайлов, и въпреки че Зам. Министъра се съгласи с нашите искания, Мишо Михайлов пак го обяви този протест най-вече за да си излъска имиджа. Така че според мене пчеларите бяха УПОТРЕБЕНИ от Мишо Михайлов за собствени цели, въпреки че МЗХ предварително се бяха съгласни с исканията на очаквания протест.

    Както и да е - протеста мина, но представителите на протеста, които бяха приети вътре в МЗХ направиха много лошо впечатление на Зам. Министъра. Аз не съм присъствал на тази среща, но след нея имаше нова среща със представителите на КБП и БПРА, на която Зам. Министъра сподели следното:
    1. На срещата по време на протеста са присъствали некомпетентни хора, които не са били наясно със съществуващото законодателство
    2. Самата внесена декларация е имала много правиписни и семантични грешки, което е недопустимо за официален документ, и което говори много лошо за този, който го е писал.
    3. Присъстващите на срещата не са знаели какво искат и едва ли не са се изпокарали помежду си.
    4. Културата на държание и изказванията са били на много ниско ниво.

    За бъдещите срещи на печалрския борд Зам. Министъра иска ИНТЕЛИГЕНТНИ представители на пчеларския бранш, които да са запознати със законодателството, и които предварително да са съгласували помежду си исканията за промяна.

  2. #482
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Относно заплащането на екосистемната услуга ОПРАШВАНЕ нещата вече са стигнали на много високо ниво. Не трябва да забравяме, че инициативата на тази идея беше на КПБ още преди 4 години в лицето на Зам. Председателя Илия Цонев, който направи разработката. През годините КБП много пъти е внасяла в МЗХ една дебела папка с предложения в тази насока, и постепенно идеята достигаше до все по-високо и по-високо ниво.

    Към днешна дата идеята е стигнала чак до ниво Евросъюз и е дискутирана по различни заседания. На WWF България е възложена разработката на подробни условия по прилагането на една такава мярка. Разработката е завършена и е изпратена в Евросъюза за одобряване. Документа е много сериозен и аз съм виждал негово копие, но засега е секретен и ще се въздържа от неговото публикуване.

    Едно обаче е ясно още от сега - вероятноста да започне да се заплаща екосистемтата услуга ОПРАШВАНЕ вече е много висока и според мене е само въпрос на време да се случи. Съдбата на идеята вече е извън ръцете и извън контрола на КБП, но все пак да не забравяме, че КБП беше инициатора на всичко това. И ако в един момент се случи, едно скромно Благодаря на КБП и най-вече на Илия Цонев няма да е излишно.

  3. #483
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    Аз пък вярвам , че е възможно да се постигне някакво заплащане за опрашителна дейност , стига да сме достатъчно упорити и настоятелни. Ако мълчим и не вярваме със сигурност нищо няма да се случи.
    Аз не мога да бъда биопроизводител защото нямам условията за това. Друг има "подходящите условия" взел си е сертификат и си продава меда по скъпо, взима си и подпомагането за дейността си, защото има право да го вземе. Защо трябва да го възприемам като конкуренция , след като самият аз така или иначе не мога да бъда биологичен производител и няма как да си продавам меда на неговата цена. Ако пък бях био , защо трябва да го възприемам като конкурент след като цената на меда ни е една и съща и взимаме еднакво подпомагане . Ако пък бях неземеделски производител , защо трябва да имам за конкурент земеделския производител , който освен , че му изкупуват меда на същата ниска цена , като мен , та трябва да плаща и хиляди левове осигуровки , и дори да взема някакво мижаво подпомагане то не може да му покрие осигуровките. Ако все пак вземе , че си покрие осигуровките от помощите пак не ми е конкурент , щото и аз не плащам осигуровки за това , че пчеларствам .
    Съгласен съм , че сертификати са раздадени наляво , надясно , и че има хора дето вземат едни пари , които не би трябвало да взимат.
    Така мисля и аз.
    Още в началото ( в началните страници) споделих моето мнение, което едно и също с твоето, но много от колегите казаха - това е невъзможно, няма как конвенционалните=био=любит ели!
    Разделение има и винаги ще има.
    Така и не разбрах защо?

  4. #484
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Кръстев Виж публикацията
    ТОЧНО поради тази причина с мааалко повече уважение към тези " лудите" люде къде не разчитат на друга работа, ПОЕЛИ СА ОГРОМЕН РИСК. Заложили са си гъза и бачкат в една насока. Без коледен бонус, без 13 заплата, без пенсия на 50... капиш ? Знам че има много работни хора, и се гърбят на 2 работи, но айде моля.. за мен бонус няма.. Представи си сега че всички пчелари искат да станат полицаи пожарникари и военни. просто си помисли... А

    Не само сте луди, но и нахални. Не виждам причина да те уважавам за това, което си изредил, това си е твой личен избор. Никой не ти е длъжен за нищо.

    Твоята теория е всички да са изрядни, да са регистрирани и да няма хобита да ви мътят водата. Хобито да нямало право да продава мед на едро и на дребно. Да произеждали мед само за родата. ( тук може да омесих и идеите на Рости ). По вашите стандарти аз понеже се храня не само с пчеларство , съм--хоби. Да ми кажете тогава, моите 2-4 тона мед какво да ги правя. Сигурно трябва да си продам кошерите ...А. Нищо, че съм изряден и към БАБХ и към НОИ.
    пп. да питам ти в коя развъдна асоциация си и от кога.

  5. #485
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Кръстев Виж публикацията
    ТОЧНО поради тази причина с мааалко повече уважение към тези " лудите" люде къде не разчитат на друга работа, ПОЕЛИ СА ОГРОМЕН РИСК. Заложили са си гъза и бачкат в една насока. Без коледен бонус, без 13 заплата, без пенсия на 50... капиш ? Знам че има много работни хора, и се гърбят на 2 работи, но айде моля.. за мен бонус няма.. Представи си сега че всички пчелари искат да станат полицаи пожарникари и военни. просто си помисли... А
    Казаното си важи за всички останали стопански дейности, които човек се е наел да върши на собствен риск и за собствена сметка. По прочетените постове в темата имам чувството, че повечето участници във форума възприемат пчеларството като нещо по-особено, различно от останалите бизнеси. Еми, не е. Всяка работа си носи своите ядове, проблеми и загуби, печалбата е предполагаема и не винаги постижима. Не говоря за "бизнеси" в кавички, свързани с харченето на пари от бюджета /нашия или европейския/. Не мисля, че един шивач, фризьор, овощар или стругар имат по-малки проблеми от един пчелар в борбата да си изхранват семейството.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #486
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Относно заплащането на екосистемната услуга ОПРАШВАНЕ нещата вече са стигнали на много високо ниво. Не трябва да забравяме, че инициативата на тази идея беше на КПБ още преди 4 години в лицето на Зам. Председателя Илия Цонев, който направи разработката. През годините КБП много пъти е внасяла в МЗХ една дебела папка с предложения в тази насока, и постепенно идеята достигаше до все по-високо и по-високо ниво.

    Към днешна дата идеята е стигнала чак до ниво Евросъюз и е дискутирана по различни заседания. На WWF България е възложена разработката на подробни условия по прилагането на една такава мярка. Разработката е завършена и е изпратена в Евросъюза за одобряване. Документа е много сериозен и аз съм виждал негово копие, но засега е секретен и ще се въздържа от неговото публикуване.

    Едно обаче е ясно още от сега - вероятноста да започне да се заплаща екосистемтата услуга ОПРАШВАНЕ вече е много висока и според мене е само въпрос на време да се случи. Съдбата на идеята вече е извън ръцете и извън контрола на КБП, но все пак да не забравяме, че КБП беше инициатора на всичко това. И ако в един момент се случи, едно скромно Благодаря на КБП и най-вече на Илия Цонев няма да е излишно.
    Все си мисля, че за по лесно да прокарате такъв закон е добре да започнете да си кореспондирате с дружествата от другите страни членки и взаимно да го предложите като проект. В европейските страни в момента пчеларските дружества напъват техните министерства да наложат на етикетите на бурканите точно какъв мед има в буркана и от коя страна е произведен. Хубаво е да помислите над това, защото на вас ви е ясно, че всичко се решава в Брюксел и колкото повече подръжници има от.отделните страни, толкова по лесно ще се приеме.

  7. #487
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Не знам какво разбираш Атанасов под нулева.Такава животно няма.Може ли да ми разясниш какво е нулева година.Извинявай, но малко съм слаб на акъль.
    Не си слаб на акъл, ти си един възкръснал или прероден Андрешко , селски хитрец.

    Нулева година не е когато си изкарал 0 кг. мед, а толкова, колкото за чая и филийката. Та и затова плачат профитата, челядта -гладна.

  8. #488
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Да те уважа и теб.

    Направете кръжок на изстрадалия професионален пчелар. Следващото ви искане да бъде : признателния БГ-народ да ви направи паметници.
    Аз само съм питал, ами ти започни да отговаряш понякога. И да ти кажа, питам заради такива, като тези, които са ти гласували доверие в Ст.Загора. Утре ще си новото лице в Борда ( или някой с такива фикс идеи ) , та е редно да зная ( най-вече младите ) какво да очакват.

    Според мен има някаква нова мода в пчеларството.Едни свещи палят други паметници слагат
    п.п.Мен май не ме уважаваш много много ми се чине.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #489
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Не си слаб на акъл, ти си един възкръснал или прероден Андрешко , селски хитрец.

    Нулева година не е когато си изкарал 0 кг. мед, а толкова, колкото за чая и филийката. Та и затова плачат профитата, челядта -гладна.


    Извинявай първо ,че писах за не уважение към мен. За вас пчеларството ми се струва,че е само добив.Я се по-замислете малко тия с 0-те години от колко неща в пчеларството може да се докарат прилични доходи?Не бързай да ми отговаряш защото може доста неща да не се сетиш.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #490
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Както и да е - протеста мина, но представителите на протеста, които бяха приети вътре в МЗХ направиха много лошо впечатление на Зам. Министъра. Аз не съм присъствал на тази среща, но след нея имаше нова среща със представителите на КБП и БПРА, на която Зам. Министъра сподели следното:
    1. На срещата по време на протеста са присъствали некомпетентни хора, които не са били наясно със съществуващото законодателство
    2. Самата внесена декларация е имала много правиписни и семантични грешки, което е недопустимо за официален документ, и което говори много лошо за този, който го е писал.
    3. Присъстващите на срещата не са знаели какво искат и едва ли не са се изпокарали помежду си.
    4. Културата на държание и изказванията са били на много ниско ниво.

    За бъдещите срещи на печалрския борд Зам. Министъра иска ИНТЕЛИГЕНТНИ представители на пчеларския бранш, които да са запознати със законодателството, и които предварително да са съгласували помежду си исканията за промяна.
    тук версиите са различни - според някой които са били "вътре" направо са го.... зам.министъра и благодарение на тях ще има борд и разните други глупости....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

 

 
Страница 49 от 87 ПърваПърва ... 39474849505159 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •