Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще присъствате ли на протеста на 10.12.2018

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    27 42.19%
  • Ще си помисля

    4 6.25%
  • Не

    33 51.56%
Страница 6 от 87 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 864
  1. #51
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Подпомага се, за да може: 1. манджата да е по-евтина и достъпна за всеки, като така се избягват размирици от гладни хора 2. стратегическа независимост от внос на храни при евентуална война.
    Сигурно трябва да е така, само дето при нас е точно обратното. Не видяхме да се увеличава количество нито пък да се подобрява качество. Цените в търговската мрежа, макар и бавно, упорито си вървят все нагоре. Една Гърция, по морал и дисциплина на светлинни години от нас, фалира точно заради субсидиите. В Европата се получава при нас не. Получава се, защото се субсидират производителите а не "нашите хора". В Германия един фермер може да притежава до 500 дк. тука няма ограничение. При тях картел няма как да се получи, при нас няма как да се избегне. Излиза, че нас , които няма как да получим субсидии , това не ни засяга. Ами засягани. И сега прекрасно знаете, че ниските цени и ниското качество не са само от вносния мед. Ами лъвския пай ще отиде точно там та ще повлияе и на двете неща. А цените засягат всички пчелари.

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    Сигурно трябва да е така...
    Колега, това, което си написал, повечето е невярно. Бях написал защо, но стана токов удар и ми се изтри написаното, а нямам време да пренаписвам. Може би довечера.
    За субсидиране на пчеларството има един единствен шанс. Той е някой някъде да прецени, че без професионално пчеларство ще я закъсаме с опрашването. Но за съжаление това може да се докаже едва след затриването на сектора. За меда няма шанс - той не е стратегически хранителен продукт, а по-скоро луксозен, като шоколада. И да поскъпне, и да изчезне, на никого освен на пчеларите не му пука.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #53
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    В шуменската пчеларска организация където членувам масата са хора над 50 години , като тук таме има и по някой по млад колега, но това , което ми прави впечатление е , че никой не се натиска за председателското място , няколко човека на въздраст 65-70 години се занимават с писането на протестни писма , които се обсъждат на събрания с всички. Мисълта ми е , че няма млади хора , които да искат да се включат активно в дейността на една такава организация . Защо ?
    Подкрепям протеста, само защото сектора я закъсва все повече и повече, но исканията на този протест за мен са нерационални, а от деминимис нищо не очаквам, никога не съм очаквал и никога няма да кандидатствам. Нека си го кажем направо - пчеларските съюзи организираха протест, за да могат лидерите им да си вземат деминимиса. В това се състои целия напън и не се опитвайте да правите младите на глупаци, че не е това. Няколко човека манипулират пчеларската гилдия само и единствено за лична облага, и докато възрастните им се вържат по акълЯ простия, младите нищо не можем да направим. Те ти един пример - аз съм един от първите хора, които Матеев срещна във форумите. От най- първите и от два- три разменени коментара, ми стана ясен що за тюфлек е. Е - колко пъти алармирах за него? Колко хора ми повярваха? Колко ми се възпротивиха тогава и почнаха да ми разтягат философии, как не съм бил прав и колко съм неблагодарен към един такъв велик радетел на пчеларския сектор? А? Колко? Обезводнихте се да му лижете задника - ето ви го сега, радвайте му се, дано сте доволни и картоните на Дончев да успокояват душиците ви, че кандо неморалния си получава заслуженото. А вие - вие какво получавате ..... ДЕМОНимис хахаххаха даже трябва посред зима да биете път до София, за да протестирате, че инак и толкова няма да получите хахаххахахах хем е смешно, хем е жалко. Така, че нидейти рива - въпреки всичко младите ще ви подкрепим протесчето, барем да си вземете жълтите стотинки. А следващия път, като се появи пак някой революционер с дебели пачки, пак му се натиснете за първи съмишленици.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  4. #54
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    аз съм за подпомагане на пчеларите, но тия до 200 кошера примерно ...т.е. да варира, 40 лв на кошер за пчелар с 50 кошера, 30 лв на пчелар до 100 кошера, 20 лв на пчелар до 200 кошера... за мен това е стимулиране на малките!
    сега ще ме извиняват тия с по 1000 кошера, но те не са пчелари, а печалбари!

  5. #55
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    аз съм за подпомагане на пчеларите, но тия до 200 кошера примерно ...т.е. да варира, 40 лв на кошер за пчелар с 50 кошера, 30 лв на пчелар до 100 кошера, 20 лв на пчелар до 200 кошера... за мен това е стимулиране на малките!
    сега ще ме извиняват тия с по 1000 кошера, но те не са пчелари, а печалбари!
    Не си извинен.

  6. #56
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    В последните дни четох някои доста интересни неща все по темите разискващи се тук. Чудя се какво и в какъв ред да ви споделя. Мисля за загрявка да почнем от тук.
    https://selo.bg/news/zaradi-osp-samo...dFDzB2YVbrUI-k

  7. #57
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    аз не подкрепям протеста, защото е главно за тия с много кошери, новоизлюпени пчелари/печалбари, био, Матеивци ипр. Догодина като купувате отводки го питайте дали има слаба година ... веднъж био, дваж програми с отводки, трети път мед, четвърти път Деминимис. Т.е. тия пчелари които се чудят как да стигнат до протеста с развързани гащи, да знаят че тия които ни представляват са си вързали гащите с по 4 колана !!!

  8. #58
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    В последните дни четох някои доста интересни неща все по темите разискващи се тук. Чудя се какво и в какъв ред да ви споделя. Мисля за загрявка да почнем от тук.
    https://selo.bg/news/zaradi-osp-samo...dFDzB2YVbrUI-k

    Ще умра от смях. Кой ги пише тези дивотии.

    "Защото всъщност, не ние имаме нужда от Европа, която винаги се е държала с нас като мащеха, а Европа има….и тепърва ще има нужда от нас в следващите години. В идните времена нито земеделието, нито Светът ще бъдат същите. Тогава България ще бъде малък, но сигурен пристан на спасение, но за малцина….И тогава всеки ще разбере, колко е важно да имаш дори 1 декар на село."

  9. #59
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Това ли ти направи най-силно впечатление от целия текст?

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Това ли ти направи най-силно впечатление от целия текст?
    Ами на теб какво ти направи впечатление, как 4000 фермера са фалирали? Дали са фалирали или са прекратили регистрация. Мирише от километри на БСП.

    пп. но да те чуем.

 

 
Страница 6 от 87 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •