Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще присъствате ли на протеста на 10.12.2018

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    27 42.19%
  • Ще си помисля

    4 6.25%
  • Не

    33 51.56%
Страница 15 от 87 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 864
  1. #141
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    Ми защото всеки може да каже че глюкозата му е био( хора всякакви ) и да ти гарантира за това.
    Някой някъде е измъдрил правила , които предизвикват неравенство, и това не са пчеларите !
    Ми да. Ето, всеки си прекарва глюкозата за БИО и си гарантира именно с тези правила, а ние много ясно, няма да сме съгласни.

  2. #142
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ааааа, сега викаш е момента - да плеснем с ръце и да се прегърнем. Кой е....л булката, няма значение, важното е от сега нататък, кой ще я е...нали? Малко грубо, но е вярно.
    това го казва един модератор на пчеларска група ,и ще чакаме обединение.който е е.. л е...л .кака се омъжи

  3. #143
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от сезгин Виж публикацията
    това го казва един модератор на пчеларска група ,и ще чакаме обединение.който е е.. л е...л .кака се омъжи
    Този модератор е модератор на група/форум, а не обединител. За обединението са необходими вождове с топки, а не с празни дисаги.

  4. #144
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    За мен е много интересно дали има 4 искания, около които да се обединят Дончев, Александров, Атанасов и Калин? Опитайте господа, пък може да излезе нещо.


    п.п. Калине, формулирай моля програмаджия. Аз не съм виждал по три годишната някой да се "нажебил" и да върви "като мазен котарак". Все са обикновени отрудени хора. Не виждам нищо лошо и дори е глупаво да има финансиране, от което се възползват мои конкуренти, а аз да не се възползвам.

  5. #145
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    За мен е много интересно дали има 4 искания, около които да се обединят Дончев, Александров, Атанасов и Калин? Опитайте господа, пък може да излезе нещо.


    п.п. Калине, формулирай моля програмаджия. Аз не съм виждал по три годишната някой да се "нажебил" и да върви "като мазен котарак". Все са обикновени отрудени хора. Не виждам нищо лошо и дори е глупаво да има финансиране, от което се възползват мои конкуренти, а аз да не се възползвам.
    Рости, ще ме провокираш да си отделя от времето и аз да ти напиша не четири, а 40 искания и то много по смислени и реални. Важно е кой ще ми ги прочете, замисли върху тях и да осмисли, че те са за отрасъла, който е затънал до гуша. Но тъй като това няма да се случи, просто няма защо да го правя, но пък и никога няма да се съглася да се раздават пари на Сульо и Пульо. Има и такива които ги ползват рационално, но повечето са такива които ги профукват без всякаква мисъл в главата. И защо? Защото я нямат. Разпределението трябва да е по друг начин, защото се казва - дават се субсидии на пчеларите в България, а не на някои пчелари в България. Сто пъти го казах. Живем под едно небе.

  6. #146
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    п.п. Калине, формулирай моля програмаджия. Аз не съм виждал по три годишната някой да се "нажебил" и да върви "като мазен котарак". Все са обикновени отрудени хора. Не виждам нищо лошо и дори е глупаво да има финансиране, от което се възползват мои конкуренти, а аз да не се възползвам.
    Програмджия за мен е човек, който се бори за усвояване на средства, раздавани от държавата на калпак, уж за развитие на сектора, а то.... Точно държавата е виновна за да се стигне до това дередже в пчеларството, не без съдействието на определени хора от нашите среди. И както казва Друмев, схемите са замислени, а след това правилата са нагодени към тях. Наливането на пари в пчеларството доведе до неконкурентна среда. Хайде да се замислим сега, ако всички са на опашката за евросредства ще има ли за всички - не. Какво като всички си съдираме задниците от работа, и аз работя, и ти работиш и другия, но сме поставени в неравностойно положение един спрямо друг. Аз не вземам, защото мисля, че мога, а и се справям без тези средства- за сега де. Някъде по скоро някой писа, че стоката плод на нашия труд не е конвертируема, т.е. не е като зърното и неговите производни - стоки от първа необходимост. Съответно това наливане на пари в пчеларството без ясна визия, доведе до това дередже. Много хора станаха пчелари, макар, че преди това са виждали пчела на кино - пчеличката Мая. За да се случат нещата в пчеларството би следвало да се създаде една браншова организация, която да анализира създалите се в последните години проблеми, да ги прегледа в дълбочина и съответно да предвиди мерки за излизане от дупката. Не мисля, че с митинг ще се оправят нещата. Нека изложа един сценарий - отиваме на митинг, четири искания от които най-лесно осъществимо е това за деминимиса. Министъра казва - ето ви `нам колко милиона, малко са ама поне е нещо, за другите искания ще мислим как да ги реализираме. Но до кога? Ами има време. Разотиваме се доволни, че нещичко сме постигнали и...после пак така. Аз така мисля, дано не съм прав! До колкото помня Матеев беше споделял цирковете в министерството, как сядат на масата пред министъра и започват да се разправят помежду си. И това защото старите кримки не искат да пуснат кокала. Онзи ден като гледах интервюто на президента на българската федерация по волейбол - същата работа. Човека с Алцхаймер вече и рече, че Любоо Ганев не бил още дорасъл за шевското място.
    Та такива ми ти работи. Аз така виждам нещата Рости. Не казвам, че съм прав, просто изразявам лично мнение.

    ПП Рости, извинявай, ако по някакъв начин съм те засегнал! В написаните от мен постове, не съм визирал теб. Предполагам колко ти е трудно и на мен не ми е лесно, но това е реалността за съжаление. Много мнения се изказаха за проблемите в пчеларството, но никой представителите (ръководителите) на масата (пчеларите) не се нагърбва да ги обобщи, просто защото така им е угодно - предполагам. Трябва според мен да се наложат някакви рестриктивни мерки, които биха довели до нещо по-добро. Няма да ги излагам сега, че ще стана по-черен от дявола. Каквото и да споделя, ще има някой засегнат. Аз съм за такива мерки, които и за мен биха съдали неудобство, но за съжаление без тях няма оправия. Както се казва - кучето скача според тоягата.
    Този пост е редактиран от kuline; 03.12.2018 в 10:10. Причина: допълнение

  7. #147
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Рости, ще ме провокираш да си отделя от времето и аз да ти напиша не четири, а 40 искания и то много по смислени и реални. Важно е кой ще ми ги прочете, замисли върху тях и да осмисли, че те са за отрасъла, който е затънал до гуша. Но тъй като това няма да се случи, просто няма защо да го правя, но пък и никога няма да се съглася да се раздават пари на Сульо и Пульо. Има и такива които ги ползват рационално, но повечето са такива които ги профукват без всякаква мисъл в главата. И защо? Защото я нямат. Разпределението трябва да е по друг начин, защото се казва - дават се субсидии на пчеларите в България, а не на някои пчелари в България. Сто пъти го казах. Живем под едно небе.
    Кажи с какво още да те провокираме и да ги напишеш?
    Медец

  8. #148
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Рости, ще ме провокираш да си отделя от времето и аз да ти напиша не четири, а 40 искания и то много по смислени и реални. Важно е кой ще ми ги прочете, замисли върху тях и да осмисли, че те са за отрасъла, който е затънал до гуша. Но тъй като това няма да се случи, просто няма защо да го правя, но пък и никога няма да се съглася да се раздават пари на Сульо и Пульо. Има и такива които ги ползват рационално, но повечето са такива които ги профукват без всякаква мисъл в главата. И защо? Защото я нямат. Разпределението трябва да е по друг начин, защото се казва - дават се субсидии на пчеларите в България, а не на някои пчелари в България. Сто пъти го казах. Живем под едно небе.
    Въпроса не е да напишеш 40 а, 4 но с тях да са съгласни изброените съфорумници. Това не е просто приумица, а истински пример, защото точно така стоят нещата в момента. Има доста дружества на общинско ниво които са истински и работещи. Всички те е добре да се обединят около исканията си. Проблемите са страшно много и 40 искамия и предложения не са проблем. Въпросът е че те трябва да се споделят и от останалите. Та ето защо в момента исканията са това. В отговор и на Калин ще кажа че моите виждания сащо са свързани с изключително силни рестрикции във сектора, след като съм се съгласил да представлявам някакви хора (председател на общинско дружество ) моите възгледи остават на заден план. Аз мога да ги излагам обеснявам агитирам за тях, но когато членовете на дружеството гласуват, аз изпълнявам. И ето достигнахме до отговора на въпроса защо това са исканията - защото членовете на дружествата искат това.
    Отделно от всичко мисля че протеста няма да доведе до нищо по-лошо от колкото е сега. Напротив, можем да получим шанс за по нататъшно развиие на нещата. Тоест ако го няма, със сигурност нищо няма да се промени, но ако се състои има малък шанс нещо добро да се случи.

  9. #149
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    Пчеларите все по трудно оцеляваме с всяка изминала година . Това , че се нуждаем от допълнително подпомагане не е защото сме направили шкембета от пчеларството и искаме да пълнеем още. Просто искаме занимавайки се с пчеларство да можем да си издържаме семействата , но на този етап това е почти невъзможно. Тъй че е нормално по форумите и извън тях пчеларите да искаме равностойно подпомагане и отношение съпоставимо с другите сектори в земеделието , а не да ни третират все едно не съществуваме.
    Съгласен съм с теб напълно!

  10. #150
    Не мога да разбера какъв ви е проблема че не искате субсидии? Мислите че едни ще забогатеят а други ще обеднеят ли? Ако не бяха организирали протест тогава щяхте пак да пишете из форумите. Вие сте хора на който няма как да се угоди! Има ПЧЕЛАРИ които искат да се развиват професионално в тази сфера. Тези субсидии ще са ни от голяма полза.

 

 
Страница 15 от 87 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •