Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще присъствате ли на протеста на 10.12.2018

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    27 42.19%
  • Ще си помисля

    4 6.25%
  • Не

    33 51.56%
Страница 61 от 87 ПърваПърва ... 1151596061626371 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 601 до 610 от общо 864
  1. #601
    Аз познавам Иван Кънев и не бих гласувал за него. Виждам, че много се натиска за тези групи и комисии, но според мен той не е човек за там, а още повече да представлява цял регион. Направо се чудя как от толкова пчелари в този район, точно Кънев е избран. Дано и другите избрани не са като него.

  2. #602
    Всеки заинтересуван можеше да присъства на срещата в всеки един район! Да се правим на не разбрали малко е не сериозно! Води се протокол със протоколчик, както и Рости каза преди срещата беше проверена легитимността на всяко едно сдружение което присъства! Беше отправена покана към всички сдружения! Направи се и списък на гостите не членуващи в сдружения които също имаха идеи и участваха в конструктивния диалог. За какво ти е снимка пак да почнеш със подигравките по адрес на хората, има живот и извън форума! Чанко ако беше заинтересуван наистина щеше да присъстваш но на теб ти е най лесно да копираш кой какво казал в фейсбук а дали дадено лице въобще има нещо със някой сдружение какво те интересува и се почва едно плюене по хората които искат реално да направят нещо, важното да си драскаш в форума да отчиташ активност и до там! Стани част от решения, но не ти стиска то не си само ти, защото по лесно е да се плюе и каля! Айде спрете се за малко бре хора! Още не е тръгнало пък вече почнахте със простотиите!
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  3. #603
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Ситуацията много сложна. Едни искат да не се говори и избраните да си караааарат както знаят. Другите искат да им опонират, защото и те имат право на глас, но те пък щели да спъват развитието и да ги дърпат назад. Да, но първите като им се мълчи и не ги дърпат назад, набират сила и след това няма кой да ги озапти/спре. Е, кога е в добрата посока добре - ще им се добави още сила, но в повечето случаи минават на тъмния бряг, че то тогава започват да играят едни пари, а както е казал умния - парите развалят човека- все пак този умен не е Друмев. Та именно тези едни пари сформират едни игри, които вече са трън в очите на другите. Та именно тези, които дърпат назад са фактора, който спомага първите да не се самозабравят, иначе то и до сега си беше "добре". Всеки си прави каквото си иска и другите трябва да си мълчат. Няма как да стане. Затова приемете, че тези които говорят против, също имат равните права, защото може да говорят против, но тяхното да е по - вярно. Абе, всички знаем как стоят нещата, но всеки си ги пречупва през неговата си призма. Демек, както му е изгодно. Примерно парите за опрашването. В страните с висок стандарт и високи заплати 60€ са си направо смешни, но при нашия стандарт, ние ставаме смешни, че ги искаме. Та в случая и двете страни са прави, но зависи от какъв ъгъл се гледа. Затова всички страни трябва да се изслушват, а не да се делим на различни части въз основа на някакъв фактор, а да се обединим под един знаменател, а това е пчеларството. Без значение кой умен, прост, богат, беден, с право или без, с много или малко. Всички сме пчелари.

  4. #604
    Г-н Дончев ако реално искат да контролират дали другите си вършат работата, ще участват активно в взимането на решенията. Но не искат да носят отговорност, по лесно е да се дразни и пише по форумите. А реално едно предложение не са дошли да дадат, да го формулират и обосноват. Най лошото е че на всички коментиращи все пари са им в главата ще кажеш че това са най големите проблеми в сектора. И само около това се въртят коментарите тук! След 3-4 месеца като тръгнат пръскачките пак ще почнем да ревем и да се вайкаме ....
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  5. #605
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    не че имам нещо против тази работна група - за да похваля или мрънкам първо трябва да видя или прочета за какво ще работят (ще се борят)...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  6. #606
    Борка съгласен съм но същото важи и в обратната посока.
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  7. #607
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Г-н Дончев ако реално искат да контролират дали другите си вършат работата, ще участват активно в взимането на решенията. Но не искат да носят отговорност, по лесно е да се дразни и пише по форумите. А реално едно предложение не са дошли да дадат, да го формулират и обосноват. Най лошото е че на всички все пари са им в главата ще кажеш че това са най големите проблеми в сектора. След 3-4 месеца като тръгнат пръскачките пак ще почнем да ревем и да се вайкаме ....
    Ако всички дойдат на събранието и започнат да се надвикват, дали ще е възможно да се изслушат всички. Има хора които имат някакви добри идеи, но по - тихи за разлика от други. Ще вдигне веднъж ръка, ще подвикне леко, но в общата дандания никой няма да го чуе и той ще си замълчи, а ще подхванем безумната идея на някой напорист викач, и ако ръководството няма достатъчно ум да я прозре, че може да е глупава или тласкаща към някаква посока, ще я приеме. Та тука е добре, че съществува форума, фейса, за да може всеки на спокойствие да си каже мнението, а този който ръководи и има акъл в главата да разбере струва ли или не. А не всеки да крещи и половината идеи да ги отнесе вятъра. Тук може всеки да се обоснове, и ако има неясноти да му се зададат допълнителни въпроси на които той да даде допълнителни напътствия върху идеята му.
    А това за парите? Да, аз го казах и по - горе. Парите се появяват веднага при такива сдружения. Още с членския внос. А има ли пари, има и тъмна страна и наистина това са най - големите проблеми в сектора - парите. Иначе пръсканията пак ще си ги има, вайканията също ще ги има и мога да кажа защо. Защото и организациите, тези същите организации ще си затварят очите. Защото единия октопод ще се оплете в другия като влюбена двойка. Да го обяснявам ли точно или ще минем само с метафората? Ето, вече има организация. Да видим колко ще ги спрете пръскачките.

  8. #608
    Не ме разбра или вадиш думите ми от контекста! Не съм против съвременните средствата за комуникация! Но да се води някакъв смислен диалог а не само несериозни подмятания! Вчера при нас абсолютно всеки беше изслушан и идеята му беше обсъдена, без значение колко е шумен. Има ли организация момента говорилня отпада!

    Цитат: Ето, вече има организация. Да видим колко ще ги спрете пръскачките.

    Поне ще пробваме да направим нещо по въпроса!
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  9. #609
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Не ме разбра или вадиш думите ми от контекста! Не съм против съвременните средствата за комуникация! Но да се води някакъв смислен диалог а не само несериозни подмятания! Вчера при нас абсолютно всеки беше изслушан и идеята му беше обсъдена, без значение колко е шумен. Има ли организация момента говорилня отпада!

    Цитат: Ето, вече има организация. Да видим колко ще ги спрете пръскачките.

    Поне ще пробваме да направим нещо по въпроса!
    Ами хайде, създайте го този смислен диалог, а не постоянно да се правите на ощипани моми. В много от така наречените подмятания има много сериозна истина, но понякога неудобна, но истина. Това исках да кажа през цялото време, че е необходимо да се изслушват такива неща, макар и дразнещи. Не може с лека ръка да отлюспим човека, че е с друго мнение и да му казваме, че е дразнещ или нахален. А, че много неща се подминават си е факт. Без значение дали са от събрание или от форума/фейса. Както съм казал и преди - трябва да има чуваемост. Няма ли, колкото и да е важен въпроса потъва. Дори понякога потъва и подпомогнат от някаква сила. Като например темата с БИО-то.

    Поне ще пробваме да направим нещо по въпроса
    Ето това е което ни управлява с години.

  10. #610
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Моите уважения към всички Вас, инициатори, бунтари и т.н. пчелари, стремящи се към търсене и налагане на правила удачни за... Тук се чудя какво да пиша. В крайна сметка от достъпната информация, се чудя кому е нужно това засекретяване на сбирки, протоколи и т.н. Повечето от пчеларите не членуват в ораганизации, защото не намират нужния смисъл от това. А защо да нямат право на глас? Ето през май ще има избори, значи ли това, че след като не си член на партия, нямаш право на глас? Както не веднъж писах, гледайки/четейки представляващите ни, предполагам в каква насока ще са правилата. Рости, докачлив си, нямам предвид теб, но както и днешния именник каза, може и да те употребят тия вълци. Дано не се окажа лош пророк. Стискам ти палци и знай, че никога не бих злоупотребил с информация, добита в лични разговори!

 

 
Страница 61 от 87 ПърваПърва ... 1151596061626371 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •