Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще присъствате ли на протеста на 10.12.2018

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    27 42.19%
  • Ще си помисля

    4 6.25%
  • Не

    33 51.56%
Страница 81 от 87 ПърваПърва ... 31717980818283 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 801 до 810 от общо 864
  1. #801
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Друго съществено не прочетох, след като го прехвърлих на две-три. То и така е написан, та не можеш да разбереш къде са новите, къде старите текстове.....
    Е, то така на две-три не става, иска се задълбочено четене. Иначе си схванал парата--цената.

  2. #802
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Е, то така на две-три не става, иска се задълбочено четене. Иначе си схванал парата--цената.
    Ей, взе и на мен да ми писва.
    Пишете си и си творете!
    Напишете нещо ясно и разбираемо. Стига с тия половинчати писанки и недомлъвки бре. То човек трябва да седи нон стоп в интернет, та да може да разбере какво искате да кажете.

  3. #803
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Какво мога повече да кажа от това, което се изписа по него. За мен единственото нещо, направило ми впечатление е цената на меда, но... според мен няма как да стане, въпреки че имам желание. Друго съществено не прочетох, след като го прехвърлих на две-три. То и така е написан, та не можеш да разбереш къде са новите, къде старите текстове, а може и шарж да е било. Знам ли вече, кое, какво е.
    Щипливите неща са няколко:
    тотална замяна на смисъла на чл. 5 който носи правата на "националните" организации
    предложението за цената на меда
    ограничаване броя на семействата в всяко землище
    Много ми е интересно как ще коментирате последното? Трябва ли да има ограничение? Как да се реши колко да са кошерите? Ползи и вреди от такова ограничение? и т.н.

  4. #804
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Щипливите неща са няколко:
    тотална замяна на смисъла на чл. 5 който носи правата на "националните" организации
    предложението за цената на меда
    ограничаване броя на семействата в всяко землище
    Много ми е интересно как ще коментирате последното? Трябва ли да има ограничение? Как да се реши колко да са кошерите? Ползи и вреди от такова ограничение? и т.н.

    Не трябва да има такова ограничение.Само какво мога да направя на колегите да си направя пчелин и ми окапа косата.Другото което е при зимната им смъртност няма ли да мога с пари да попълня бройката в общината.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #805
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ей, взе и на мен да ми писва.
    Пишете си и си творете!
    Е, рано запали. Виж колко по- важни неща има:

    Чл. 11. (1) (Изм. - ДВ, бр. 19 от 2011 г., в сила от 09.04.2011 г.) Пчелните семейства могат да се настаняват върху земеделски земи, горски територии, собственост на държавата, общините, физически и юридически лица, както и в урегулирани поземлени имоти.(2) За устройване на постоянни пчелини с над 10 пчелни семейства държавата или общините могат да учредяват право на ползване.(3) Правото на ползване се прекратява:1. в случай че лицето, в полза на което е учредено, преустанови отглеждането на пчелните семейства;2. със смъртта на лицето, съответно прекратяването на юридическото лице, в полза на което е учредено; в този случай правото на ползване се учредява в полза на наследниците, съответно правоприемниците, които продължават отглеждането на пчелните семейства, или на лицето, придобило собствеността върху тях.(4) (Изм. - ДВ, бр. 19 от 2011 г., в сила от 09.04.2011 г.) Когато общината продава земи - частна общинска собственост, които са ползвани за пчелини над 20 години и върху които и в момента се отглеждат над 10 пчелни семейства, собственикът на пчелина има право да закупи при равни други условия ползваните от него земеделски земи или горски територии в размер не по-малко от 3 декара - за ниви, 2 декара - за ливади, и 1 декар - за овощни градини и гори.(5) Допустимост на концентрация на пчелни семейства в едно землище:1.Общият брой на пчелните семейства разположени в постоянни пчелини на територията на землището на едно кметство, ненадвишава повече от единброй на всеки един хектар площ от общата площ на землището;2. Общият брой на пчелните семейства на подвижно пчеларство,разположени във временни пчелини, ненадвишава пет броя на всеки хектар площ от общата площ на землището през периодите от време с обилен цъфтеж и нектароотделяне на разстителността в землището и при условията на чл.13, ал.2.3. Пчелин с пчелни семейства до осем броя или с до 1000 лв. икономически размер на стопанството в стандартен производствен обем, разположени на собствен парцел в съответствие с изискванията на чл.15, не се администрират;
    4. Минимална препоръчителна концентрация на пчелни семейства на територията на землището на едно кметство, с целподсигуряване на опрашване за поддържане на биологичното разнообразие и качеството на екосистемите, не трябва да е по-малко от едно пчелно семейство на всеки пет хектара площ от общата площ на землището.


    Аз например се чудя, баба Злата ли ще изчислява количеството нектар в моя район. Тя дали ще има достъп до сайта на земеделците, та да види какво ще сеят.

  6. #806
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Щипливите неща са няколко:
    тотална замяна на смисъла на чл. 5 който носи правата на "националните" организации
    предложението за цената на меда
    ограничаване броя на семействата в всяко землище
    Много ми е интересно как ще коментирате последното? Трябва ли да има ограничение? Как да се реши колко да са кошерите? Ползи и вреди от такова ограничение? и т.н.
    Поне това, кото прочетох за броя кошери го има и в сегашния Закон. Това не е императивна форма, т.е. има допускане - ако има обилна нектароотделяща растителност, то може или нещо от този сорт.

  7. #807
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Поне това, кото прочетох за броя кошери го има и в сегашния Закон. Това не е императивна форма, т.е. има допускане - ако има обилна нектароотделяща растителност, то може или нещо от този сорт.
    Нищо не си прочел. В сегашният има ограничение- брой кошери на кв. м. Сега ще има ограничение на кг. нектар. Ти си на далавера, щото нови около теб няма да има. Викаш --нема паша и закона ги гони. Кеф--и аз съм на далавера.

  8. #808
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Нищо не си прочел. В сегашният има ограничение- брой кошери на кв. м. Сега ще има ограничение на кг. нектар. Ти си на далавера, щото нови около теб няма да има. Викаш --нема паша и закона ги гони. Кеф--и аз съм на далавера.
    Даа, може и да остарявам, може и да оглупявам. Май по-добре ще е да правя като други, само да чета, пък каквото разбера.

  9. #809
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Даа, може и да остарявам, може и да оглупявам. Май по-добре ще е да правя като други, само да чета, пък каквото разбера.
    А стига ве. Сам ли ме оставяш в отбора на лошите мрънкачи.

  10. #810
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Нищо не си прочел. В сегашният има ограничение- брой кошери на кв. м. Сега ще има ограничение на кг. нектар. Ти си на далавера, щото нови около теб няма да има. Викаш --нема паша и закона ги гони. Кеф--и аз съм на далавера.

    А колко могат да дойдат с ремаркетата.Ебати далаверата глинеца в кърпа ти е вързан върви бонус.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 81 от 87 ПърваПърва ... 31717980818283 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •