Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще присъствате ли на протеста на 10.12.2018

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    27 42.19%
  • Ще си помисля

    4 6.25%
  • Не

    33 51.56%
Страница 77 от 87 ПърваПърва ... 27677576777879 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 761 до 770 от общо 864
  1. #761
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    http://bioregister.mzh.government.bg...php?file=27995 Тук вече не се отваря.Защо ли?Или Апитрейт са мушенници или моя приятел Мостафоф.На протеста го нямаше, но то е ясно вече като бял ден защо е било така.Имал е важни дела.Рости с това погребение отказваш БИО-то бре човек, а то ни е надеждата.Муфтафов мой и мен да съди, но фактите говорят какъв е.Такива са много от вождовете и трябва първо тях да изчистите после ще ви подкрепим всички.От мен да знаеш.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #762
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    http://bioregister.mzh.government.bg...php?file=27995 Тук вече не се отваря.Защо ли?Или Апитрейт са мушенници или моя приятел Мостафоф.На протеста го нямаше, но то е ясно вече като бял ден защо е било така.Имал е важни дела.Рости с това погребение отказваш БИО-то бре човек, а то ни е надеждата.Муфтафов мой и мен да съди, но фактите говорят какъв е.Такива са много от вождовете и трябва първо тях да изчистите после ще ви подкрепим всички.От мен да знаеш.
    Ей, момчеце. Има нещо важно в мислите ти. Имаш топки, но с тия шльокавици няма нищо да докажеш и само излишно ще ти висят на врата. Седни, напиши един смислен пост, провери го от към грешки от всякакъв род, обоснови се и дай материала тук за да го видим, да помислим, ако наистина е важен. Защото в момента с този картеч от безсмислени думи, изречения и цели постове дразниш само хората. Когато представяш някаква теза в единия форум, а след това я подхващаш и в другия имай предвид, че не всички обикалят и в двата и трябва да я захванеш отначало, а не от средата. Имай предвид и това, че не умират от удоволствие само и само твоите постове да четат. Влез нормално в час за да не напуснеш ненормално училището. Погледни ми аватара. Възползвай се докато галя с перата/ крилата, че накрая ще използвам меча.

  3. #763
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Много ме кефят конспиративните ви теории. Опитвам се да се смея вместо да се ядосвам. Като знам как е тръгнало предложението за промяната в закона, като знам и как продължава да се движи, като знам ние какво сме свършили и какви са ни намеренията тези теории са повече от смешни. Но ви разбирам, няма какво да се прави цяла зима, дълга, студена, скучна зима.

    П.п. Повтарям, че освен да се забавлявате, можете да използвате присъствието ми тук за да направите някакви свестни предложения и аз евентуално да ги предвижа за обсъждане.

    П.п. И аз не разбирам що за чудо е това "био пчелна майка" и Друмев, Искрен беше на протеста, а Кръстев ще е на лекция в четвъртък в Стара Загора. Желаещите да заповядат.

  4. #764
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    ...можете да използвате присъствието ми тук за да направите някакви свестни предложения и аз евентуално да ги предвижа за обсъждане...
    Може би да се направи тема специално за обсъждане на промени в закона. А може и да има такава, ама да не се сещам за нея в момента. Все едно, изказал съм вече /пост 733/ мнение, че минимална изкупна цена няма как да се организира. Реализирането на практика на такава разпоредба как си го представят създателите на този текст, ми е интересно да го чуя. Такова нещо рано или късно ще опре до субсидирана с пари от бюджета цена на меда. Останалите данъкоплатци дали ще са съгласни? По тази логика, както вече съм писал, субсидии ще поискат и производителите на долни гащи. Как ще им откажете? Субсидия за опрашване е добре, но няма как да се дава урбулешката на калпак /брой кошери/. Трябва да има някакъв логичен критерий, иначе /пак в пост 733/ ще се сдобием с кошери във всеки селски двор, чакащи за субсидия. Не е като да не сме го гледали този филм. Преди няколко години пуснаха субсидия за тикви и по документи се засяха огромно количество. Естествено, веднага го премахнаха и се отчете за грешка. Само не знам какво стана с произведените тикви, няма толкова складове да ги съберат.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #765
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Може би да се направи тема специално за обсъждане на промени в закона. А може и да има такава, ама да не се сещам за нея в момента. Все едно, изказал съм вече /пост 733/ мнение, че минимална изкупна цена няма как да се организира. Реализирането на практика на такава разпоредба как си го представят създателите на този текст, ми е интересно да го чуя. Такова нещо рано или късно ще опре до субсидирана с пари от бюджета цена на меда. Останалите данъкоплатци дали ще са съгласни? По тази логика, както вече съм писал, субсидии ще поискат и производителите на долни гащи. Как ще им откажете? Субсидия за опрашване е добре, но няма как да се дава урбулешката на калпак /брой кошери/. Трябва да има някакъв логичен критерий, иначе /пак в пост 733/ ще се сдобием с кошери във всеки селски двор, чакащи за субсидия. Не е като да не сме го гледали този филм. Преди няколко години пуснаха субсидия за тикви и по документи се засяха огромно количество. Естествено, веднага го премахнаха и се отчете за грешка. Само не знам какво стана с произведените тикви, няма толкова складове да ги съберат.
    Когато решите, че някакъв въпрос е за нова тема, просто не се чудете. Направете я. Ако не знаете как питайте.
    А що се отнася за реколтата от тиквите. В парламента е.

  6. #766
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Агро, мненията ни съвпадат и по двата въпроса. Обаче аз казах да използвате ситуацията да давате предложения, иначе мненията винаги си ги обсъждаме. Предложенията ги виждам с точен текст, ясна теза,обосновка и последващи коментари.

  7. #767
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    По-добре да не говорим за тикви, за да не засегнем някой от първите ни държавници все пак!!!

  8. #768
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ...А що се отнася за реколтата от тиквите. В парламента е.
    Тия тикви са субсидирани по друг закон - за политическите партии и са друг сорт.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #769
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Агро, мненията ни съвпадат и по двата въпроса. Обаче аз казах да използвате ситуацията да давате предложения, иначе мненията винаги си ги обсъждаме. Предложенията ги виждам с точен текст, ясна теза,обосновка и последващи коментари.
    Дори не смея да си помисля да давам предложения за промяна в закон с точен текст. За такова нещо си трябва съответното юридическо образование и опит в законотворчеството. Опита и в писането на закони, и в пчеларството, и в стругарството, с нищо не може да се замени. Това си е отговорност, веднага засяга и други закони, които се налага да бъдат променени. Мисля, някъде из темите, дадох примера с английската колониална власт в Индия, която въвела награда за глава от кобра и резултата, който получила.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #770
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Давай по други теми те със закона "големи" капацитети са се заели вече.

 

 
Страница 77 от 87 ПърваПърва ... 27677576777879 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •