Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще присъствате ли на протеста на 10.12.2018

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    27 42.19%
  • Ще си помисля

    4 6.25%
  • Не

    33 51.56%
Страница 56 от 87 ПърваПърва ... 646545556575866 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 551 до 560 от общо 864
  1. #551
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    А в края на статията има коментар
    За това и аз казах, че нови няма да има.

  2. #552
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    За това и аз казах, че нови няма да има.
    Извинявам се сега видях объркал съм темата.

  3. #553
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    И още идеи :

    "Предлагам следното , да се направи официален сайт на Българското пчеларство от държавните служби с регистър на всички ЗС занимаващи се с пчели . Достъпът до регистри обсъждания и д-р. Да бъде достъпен само за тях . Всичко случващо се по неофициален начин и чрез фейсбук ци и др. Е несериозно .
    След това създайте мрежа от активни пчелари по общини ( не закъснели дядовци и чичковци) млади хора с нужните знания и желание за развитие с широк поглед напред.(Пълно е с такива колеги) Всяка Община да си има представител и въпросите свързани с нашият сектора първо да минават под формата на анкета а след това всички тия представители на общините се събират и решават. Много добре знаете ,че не е сериозно 10 души поставени лица избрани или самоизбралисе по липса на добра организация или избрани по инерция с съмнителни намерения е ъпсурдно да решават каквото и да било.
    Нещата за да са правилни и добре могат да станат само по един начин. Вместо да има 100 измислени организации може да се създаде един държавен орган който да бъде контролиран от нас от тия 13000 и това ако стане няма да са само 13000 може да станат и 26000 защото има много мегдан и несъбрани нектар и пчелни продукти.Определено държавата ще има полза от това 1 заради осигуровките 2 от данъци 3 опрашване то ще е много по наситено -знете какви са ползите от него 4 тия 26000хил заедно с семейството си харчейки пари захранват местния бизнес който плаща данъци . Това е един прост механизъм полезен за почти всички. Има глад за Българския мед и пчелни продукти.
    Ние сме земеделска държава и докато не се регулират и възстанови животновъдството и дребното земеделие няма да се случи нищо хубаво . Европа затри всичко това защото и трябваше работна ръка и д-р,..........."

    Все повече съм обнадежден.

  4. #554
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Картата е ясна. Начина за излъчване на представители не е. Споровете продължават. А ядовете са толкова много че ....
    Което идва да покаже, че работата не е толкова лесна и не бива да се свърши прибързано. Повечето организации в такива случаи правят конгрес, вселенски събор или както там се нарече. Но струва едни пари и само вече съществуваща организация може да ги събере предварително. Така че това, което се мисли, или ще го направят както винаги хора с пари, или ще го направи държавната администрация, както намери за добре. Всичко останало са празни приказки. А хора с пари ще ги дадат тогава и само тогава, ако имат полза от цялото нещо. Филантропи нещо не виждам, но знае ли човек, може да се намери някоя фондация с идеална цел, която да поеме масрафа по такова масово събитие. Защото то трябва да е организирано и проведено по начин, приемлив за признаване от страна на държавната администрация и от възможно повече регистрирани собственици на пчелини. Може да бъде направено нещо надве-натри, но полза от такова нещо трудно може да се очаква. Както винаги, ще се намерят несъгласни, които ще организират собствени събития и представителността, която се търси, ще стане под въпрос. Питам се защо е толкова важно нещата да се случват в спешен порядък.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #555
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Стратегиите май ще се окажат две. Едната Мишова и една от Конфедерацията. Тази на Конфедерацията е входирана в министерството, и аз не съм я чел, а сега разбирам, че има и втора.......
    Стратегията на КБП е една единствена, и е публикувана във форума за първи път през лятото на 2015-та година:
    https://pchelari.com/forum/showthread.php?t=2486

    След това другите пчеларски организации започнаха да се упражняват с Copy/Paste и да си присвояват заслуги, които всъщност ги нямат. В този си вид с леки промени тази стратегия е внасяна в МЗХ поне 10 пъти. Също така вече не си спомням колко депутати, министри и журналисти са получавали папки с тази стратегия или флашки с файловете на стратегията. В това число влизат и евродепутати - стари и нови ......

    Постепенно мозъците на получилите стратегията започнаха да узряват и в един момент стратегията започна да придобива много висока популярност по света и у нас. И веднага се намериха популисти, които започнаха да си присвояват заслугите. И към днешна дата популистите ръководят нещата, а не ние, така че очаквате едно голямо осиране на иначе добрата базова идея.

  6. #556
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    05.01.2019 г.

    " Днес пчеларите организират срещи по региони в цялата страна"




    Баси, и Левски не е бил толкова потаен.

  7. #557
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Това според мен е най важното извоюване на протеста а именно създаване на ЕКСП и днес ще стане факт.

  8. #558
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    Това според мен е най важното извоюване на протеста а именно създаване на ЕКСП и днес ще стане факт.

    Е, хубаво, ама аз чета три форума и пет групи, а съм в пълен мрак. Когато се пише за широка представителност, какво се има предвид - единия файтон хора от селските дружества. Това най-важно завоевание , само за тях ли е.

  9. #559
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Е, хубаво, ама аз чета три форума и пет групи, а съм в пълен мрак. Когато се пише за широка представителност, какво се има предвид - единия файтон хора от селските дружества. Това най-важно завоевание , само за тях ли е.
    Член ли си на някаква регионална пчеларска организация.

  10. #560
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    Член ли си на някаква регионална пчеларска организация.
    Въпроса ти е риторичен. Е, и като не съм член -какво, да умирам ли.

 

 
Страница 56 от 87 ПърваПърва ... 646545556575866 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •