Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще присъствате ли на протеста на 10.12.2018

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    27 42.19%
  • Ще си помисля

    4 6.25%
  • Не

    33 51.56%
Страница 55 от 87 ПърваПърва ... 545535455565765 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 541 до 550 от общо 864
  1. #541
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Днес посрещам коледа на вилата. Излязох на разходка и видях три нови пчелина в абсолютно безпашев район в който не съм сложил нито един кошер. Така че мераклии ще има винаги.
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    То и в моето село постоянно има нови. Ама след година викат- да ги ........... мамата само ме жилят и до там. Пчеларството е за умни хора не за прости цигани (извинявам се за израза).
    Е най-лесно е да ги сложиш в най-близкото село или при баба и дядо а дали става или не е отделен въпрос има захар, инверт, апифонда.... 3-4 години съм обикалял цялата област докато си намеря подходящо място за пчелин ....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  2. #542
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Градски, ти съзираш ли стари муцунки, като мен.
    https://www.facebook.com/SUBITIATA/v...825984981/?t=7

  3. #543
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Това съм го пропуснал.

    ОБРЪЩЕНИЕ НА ПРОФ. Д-Р ГЕОРГИ ЦАНКОВ, ПРЕДСЕДАТЕЛ НА НАЦИОНАЛНАТА НАУЧНА АСОЦИАЦИЯ ПО ПЧЕЛАРСТВО, ЧЛЕН НА ОБПС
    Уважаеми маг.Михайлов, Уважаеми колежки и колеги пчелари! Дами и господа! Поздравления и благодарности за това, че след хубаво проведеният протест продължавате да поставяте за решаване на такъв важен проблем какъвто е единно централно ръководство на пчеларския отрасъл. Историята на нашето пчеларство и на пчеларството в другите страни определено показва, че пчеларството има успехи тогава когато има едно ръководство, което да се събира периодично да обсъжда проблемите и да предлага как най-добре да се решават. Да се бори всички пчелари да са равни пред закона, а не само малцина от тях. За съжаление вече 30 години нашите чиновници-високо платени от МЗХГ не помагат да се създаде такова ръководство. След протеста отново се предлага да се създаде съвместен между чиновниците и пчеларите общ консултативен съвет. Опита от проведените протести определено показва, че може нещо да се постигне само без чиновниците. Така, че би следвало да се стремим да постигнем това, което са постигнали в Сърбия и Унгария. Едно ръководство , един пчеларски съюз от пчелари. Представители на този съюз след това да се срещат с чиновниците и да обсъждат предлаганите от пчеларите проблеми.Моля Ви в Арбанаси този въпрос, който е принципен да се обсъжда. Г-н Михайлов предлага по късно тези въпроси да се обсъждат и тук в София. При възможност тогава и аз бих могъл да участвам. Между многото други проблеми, важни за развитието на пчеларството нашата Научна Асоциация по пчеларство вече три години поставя и следните: 1. Решаването на въпроса с единно централно ръководство(пчеларски съюз).2.Възстановяването на старата Научна опитна станция по пчеларство. Научните сътрудници на такава станция ще могат да събират и предават информация за новостите в областа на технологията в пчеларството.Медоносната растителност. Производството на пчелни майки. Борбата срещу болестите и вредителите при медоносната пчела. Ще вършат научни изследвания по пчеларство. Създаването на дирекция по пчеларство към МЗХП не ще може да върши всички тези неща. В нея ще работят чиновници а не учени. Научното обслужване се нуждае от учени в областа на пчеларството. Накрая асоциацията поставя въпроса да се възстанови практиката за залесявания с медоносна дървесна и храстова медоносна растителност. Това ще позволи да се спира почвената ерозия, която се шири и отнася плодородна земя. Ще увеличава дървесните запаси и ще помага за развитието на пчеларството. Всички виждаме, че екологичната обстановка се влошава. Влошава се пчелната паша. Много често около пчелините има подходящи площи но те не се залесяват. Всички тези проблеми биха се решавали ако се обсъждат и поставят от пчеларската общност. Моля Ви при възможност, при срещата в Арбанаси , да бъдат обсъждани и тези въпроси.
    Уважаеми колеги в навечерието сме на коледните и новогодишни празници. Пожелавам на Вас и Вашите семейства много Здраве, успехи и много радост! Новата година да е по малко ройлива, Да е медоносна и успешна за всеки от Вас!
    С Уважение и искренни поздрави: проф.д-р Георги Цанков

    Е, работят хората, нема лабаво. Само се чудя при такива радетели, що сме на тоя хал.

  4. #544
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Липа-Стара Загора от две години не е част от никаква национална структура и е напълно независимо общинско дружество.

  5. #545
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Коледа е не забравяй Танасе.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #546
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Това съм го пропуснал.

    ОБРЪЩЕНИЕ НА ПРОФ. Д-Р ГЕОРГИ ЦАНКОВ, ПРЕДСЕДАТЕЛ НА НАЦИОНАЛНАТА НАУЧНА АСОЦИАЦИЯ ПО ПЧЕЛАРСТВО, ЧЛЕН НА ОБПС
    Уважаеми маг.Михайлов, Уважаеми колежки и колеги пчелари! Дами и господа! Поздравления и благодарности за това, че след хубаво проведеният протест продължавате да поставяте за решаване на такъв важен проблем какъвто е единно централно ръководство на пчеларския отрасъл. Историята на нашето пчеларство и на пчеларството в другите страни определено показва, че пчеларството има успехи тогава когато има едно ръководство, което да се събира периодично да обсъжда проблемите и да предлага как най-добре да се решават. Да се бори всички пчелари да са равни пред закона, а не само малцина от тях. За съжаление вече 30 години нашите чиновници-високо платени от МЗХГ не помагат да се създаде такова ръководство. След протеста отново се предлага да се създаде съвместен между чиновниците и пчеларите общ консултативен съвет. Опита от проведените протести определено показва, че може нещо да се постигне само без чиновниците. Така, че би следвало да се стремим да постигнем това, което са постигнали в Сърбия и Унгария. Едно ръководство , един пчеларски съюз от пчелари. Представители на този съюз след това да се срещат с чиновниците и да обсъждат предлаганите от пчеларите проблеми.Моля Ви в Арбанаси този въпрос, който е принципен да се обсъжда. Г-н Михайлов предлага по късно тези въпроси да се обсъждат и тук в София. При възможност тогава и аз бих могъл да участвам. Между многото други проблеми, важни за развитието на пчеларството нашата Научна Асоциация по пчеларство вече три години поставя и следните: 1. Решаването на въпроса с единно централно ръководство(пчеларски съюз).2.Възстановяването на старата Научна опитна станция по пчеларство. Научните сътрудници на такава станция ще могат да събират и предават информация за новостите в областа на технологията в пчеларството.Медоносната растителност. Производството на пчелни майки. Борбата срещу болестите и вредителите при медоносната пчела. Ще вършат научни изследвания по пчеларство. Създаването на дирекция по пчеларство към МЗХП не ще може да върши всички тези неща. В нея ще работят чиновници а не учени. Научното обслужване се нуждае от учени в областа на пчеларството. Накрая асоциацията поставя въпроса да се възстанови практиката за залесявания с медоносна дървесна и храстова медоносна растителност. Това ще позволи да се спира почвената ерозия, която се шири и отнася плодородна земя. Ще увеличава дървесните запаси и ще помага за развитието на пчеларството. Всички виждаме, че екологичната обстановка се влошава. Влошава се пчелната паша. Много често около пчелините има подходящи площи но те не се залесяват. Всички тези проблеми биха се решавали ако се обсъждат и поставят от пчеларската общност. Моля Ви при възможност, при срещата в Арбанаси , да бъдат обсъждани и тези въпроси.
    Уважаеми колеги в навечерието сме на коледните и новогодишни празници. Пожелавам на Вас и Вашите семейства много Здраве, успехи и много радост! Новата година да е по малко ройлива, Да е медоносна и успешна за всеки от Вас!
    С Уважение и искренни поздрави: проф.д-р Георги Цанков

    Е, работят хората, нема лабаво. Само се чудя при такива радетели, що сме на тоя хал.
    Това "маг." как да го чета, че нещо ми върви като на магьосник, факир, тука има - тука нема?

    Другото което е, е предложението на проф. д-р Георги Цанков. Аз предлагам, срещите да се провеждат в средата на страната, че всички да имат възможността по лесно да участват. Вие сте си от София и искате в София. Защо да не ви организират срещата и в хола на дома ви? Ще ви е най - удобно. Какво да кажат тези които са от крайморският район? Цял ден път?

  7. #547
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Липа-Стара Загора от две години не е част от никаква национална структура и е напълно независимо общинско дружество.
    Мислех си го но не бях сигурен , нали подкрепихте протеста на ОБПС. Имам предвид и независимото ПСБ.

  8. #548
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Ей го на мага как убаво обяснява.
    http://m.fermer.bg/пчеларството-2018...news28404.html
    А в края на статията има коментар

  9. #549
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ...Аз предлагам, срещите да се провеждат в средата на страната, че всички да имат възможността по лесно да участват...
    Много уместно предложение. Понеже непрекъснато пътувам, съм оценил предимствата на централното разположение. Само да не кажете, че тогава на зооинж. Матеев ще му е "в хола".
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #550
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Много уместно предложение. Понеже непрекъснато пътувам, съм оценил предимствата на централното разположение. Само да не кажете, че тогава на зооинж. Матеев ще му е "в хола".
    Понякога удряме и джакпота. Матеев има с какво и къде да ни посреща "в хола си". Не е задължително да е в Габрово. Може и в Долината на розите, а оттук и Долината на пчелите.

 

 
Страница 55 от 87 ПърваПърва ... 545535455565765 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •