Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще присъствате ли на протеста на 10.12.2018

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    27 42.19%
  • Ще си помисля

    4 6.25%
  • Не

    33 51.56%
Страница 46 от 87 ПърваПърва ... 36444546474856 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 451 до 460 от общо 864
  1. #451
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от peter11_82 Виж публикацията
    Изобщо няма такова нещо. Написах, че пиша рядко, защото в повечето случаи нямам какво да напиша от скромния си опит или не влизам със седмици. Изтъкнах какво съм инвестирал, за да стане ясно, че давам всичко да се развивам и да не се гледа с пренебрежение на скромния ми брой постове.
    Ясно, може би погрешно сме те разбрали, но вероятно, защото така си изложил мнението си. А що касае чисто пчеларски мнения и опит, те са споделяни във времето. До колко са правилни е въпрос на гледна точка. И както писах в предишен пост, активността във форума е по някакъв повод, който почти винаги е свързан с някакви интереси. В последно време стигнах до този извод. Хора, колеги, набират популярност тук в последно време, защото щели да им затворят крана на паричния поток. Защо ли? Защото са свикнали да разчитат на него, а не на собствени сили. Ето аз съм пчелар с почти 100 семейства, пчеларството не ми е основен доход, защото съм достатъчно прозорлив, обаче това не ме прави по-малко пчелар от този с 1000 семейства. Аз не разчитам на чужда финансова помощ, въпреки че си плащам чинно всички финансови задължения на държавата. А сега се, къде е равнопоставеността? Той защо трябва да е превилегирован? Защото се бил усетил и станал биологичен или защото има безсънни нощи пред вратата на фонд земеделие, или защото се подвел по примамливите оферти на държавата, или защото станал пчелар по "Млад фермер" или.. или.. На мен тогава кой ще ми признае лишенията на детето ми от сладолед, почивка, и т.н. Че работното ми време започвава сутрин в осем и приключва в десет вечерта, без значение делник ли е, празник ли е. Хайде стига толкова, че някой пак ще помисли че му завиждам, а аз просто излагам факти.

  2. #452
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от peter11_82 Виж публикацията
    Не се притеснявай - от този момент аз сам си налагам БАН на влизането и писането в този форум...
    Що бе? Ти пък сега. Просто така ми дойде в началото като зачетох поста ти. Не си влизал от толкова време, няколко поста на кръст и ни съдиш ние защо тъй и иначе. Затова го казах това за бана, но няма проблем, пиши си както казах, давай да видим и ти какво знаеш, можеш, току сме научили и ние нещо от теб. Все пак сме хора да си помагаме, макар, че в повечето време съм забелязал си пречим. Няма да се сърдиш. Давай напред.

  3. #453
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Еееех, не ми се пише от телефона ама .Ок на един БИОТО на друг друго на трети трето му пречи.Аз също съм БИО. И колегите го знаят това.Но аз започнах да гледам, обичам пчелите когато бях на 26г. Сега съм на 47.Как , какво , защо - не знам. Просто така стана и до ден днешен.Преди 3 -4 год. Излязох на светло като регистрирах дъщеря си като ЗС. На мен закона не го позволява. Просто съм старшина
    от БА .От тогава до ден днешен плащам осигуровки, семестри и т.н. тя е студентка по медицина вече 6 ти курс във Варна. А по малкият ми син е 3 ти във ВВМУ корабоводене също Варна.Така , че искам да кажа , че дълго време откак гледам пчели не съм си и помислял за еврофинансиране.И 115 те кошера които имам сега не са плод на никакви програми. Ноооо хванах се на хорото на БИОТО ще го доиграя и тогава ще му мислим.Друмев като стана сега и ловец малее няма отърване от мен.

  4. #454
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от bat_minka Виж публикацията
    Еееех, не ми се пише от телефона ама .Ок на един БИОТО на друг друго на трети трето му пречи.Аз също съм БИО. И колегата го знаят това.Но аз започнах да гледам, обичам пчелите когато бях на 26г. Сега съм на 47.Как , какво , защо - не знам. Просто така стана и до ден днешен.Преди 3 -4 год. Излязох на светло като регистрирах дъщеря си като ЗС. На мен закона не го позволява. Просто съм старшина
    от БА .От тогава до ден днешен плащам осигуровки, семестри и т.н. тя е студентка по медицина вече 6 ти курс във Варна. А по малкият ми син е 3 ти във ВВМУ корабоводене също Варна.Така , че искам да кажа , че дълго време откак гледам пчели не съм си и помислял за еврофинансиране.И 115 те кошера които имам сега не са плод на никакви програми. Ноооо хванах се на хорото на БИОТО ще го доиграха и тогава ще му мислим.Друмев като стана сега и ловец малее няма отърване от мен.

    Бат Минка гледам земляк си.Щом си БИО и пишеш значи си от тия БИО които бачкате за другото БИО.Извинявай но чесно да ти кажа заради една грешка нямаш право да ходиш да хвърлиш за 5лв.Не съм против да вземеш и ти ама зърнара тей е преценил,че нашите пчели са гладни вашите не.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #455
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от bat_minka Виж публикацията
    Еееех, не ми се пише от телефона ама .Ок на един БИОТО на друг друго на трети трето му пречи.Аз също съм БИО. И колегите го знаят това.Но аз започнах да гледам, обичам пчелите когато бях на 26г. Сега съм на 47.Как , какво , защо - не знам. Просто така стана и до ден днешен.Преди 3 -4 год. Излязох на светло като регистрирах дъщеря си като ЗС. На мен закона не го позволява. Просто съм старшина
    от БА .От тогава до ден днешен плащам осигуровки, семестри и т.н. тя е студентка по медицина вече 6 ти курс във Варна. А по малкият ми син е 3 ти във ВВМУ корабоводене също Варна.Така , че искам да кажа , че дълго време откак гледам пчели не съм си и помислял за еврофинансиране.И 115 те кошера които имам сега не са плод на никакви програми. Ноооо хванах се на хорото на БИОТО ще го доиграя и тогава ще му мислим.Друмев като стана сега и ловец малее няма отърване от мен.
    Що се намеси бе Човек? С твоите проблеми сме запознати определен кръг от хора. Нямаше нужда да се обозначаваш. По същия начин, след един мой пост, Ростислав се припозна. Понякога се чудя, как да изтъкна нещата, тъй че да не ви засегна, имайки предвид мошениците, които се спотайват вече, след протеста. Те винаги ще си останат такива мижатурки. Колкото и да се промени пчеларството, те пак ще си останат нагаждачи, които са от ден до пладне.

  6. #456
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Що се намеси бе Човек? С твоите проблеми сме запознати определен кръг от хора. Нямаше нужда да се обозначаваш. По същия начин, след един мой пост, Ростислав се припозна. Понякога се чудя, как да изтъкна нещата, тъй че да не ви засегна, имайки предвид мошениците, които се спотайват вече, след протеста. Те винаги ще си останат такива мижатурки. Колкото и да се промени пчеларството, те пак ще си останат нагаждачи, които са от ден до пладне.
    Тъкмо ще се обединим и разграничим - както каза по - горе някой.

  7. #457
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А така. Излей си мъката. Аз за това съм тук, за да те изслушам.


    На 26т да му викаш мъка и то няма 666 кошера.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #458
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Добра вечер. 5-6 страници за една вечер, напрегнахте ме хеля след тез ракйки.
    Споделям: Да не участваш в програми и всички начини на финансиране в които участват конкурентите ти е голяма грешка, а не повод за гордост.
    Отговарям: Как да разделим хобито от профито в сектора е огромен проблем. Принципно бих казал, хоби- за задоволяване нуждите от мед на 3-4 семейства ( на пчеларя, а брат му на родителите му и родителите на съпругата) това са 10-12 човека - 15 да са, по 4 кг 60 кг. делено на 20 кг/кошер (статистика от МЗХГ) 3 бр. ама нека хайде нека са 10 бр.
    Профи: (трябва с това да се издържаш) 45 семейства за осигуровки и още 200 за да вземеш 1000 лв. на месец (толкова взимат сервитьорките в нашия град) и какво стана 10 са хоби, а над 250 са профи. По средата какво правим? А мнозинството са там, по-средата.

  9. #459
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Добра вечер. 5-6 страници за една вечер, напрегнахте ме хеля след тез ракйки.
    Споделям: Да не участваш в програми и всички начини на финансиране в които участват конкурентите ти е голяма грешка, а не повод за гордост.
    Отговарям: Как да разделим хобито от профито в сектора е огромен проблем. Принципно бих казал, хоби- за задоволяване нуждите от мед на 3-4 семейства ( на пчеларя, а брат му на родителите му и родителите на съпругата) това са 10-12 човека - 15 да са, по 4 кг 60 кг. делено на 20 кг/кошер (статистика от МЗХГ) 3 бр. ама нека хайде нека са 10 бр.
    Профи: (трябва с това да се издържаш) 45 семейства за осигуровки и още 200 за да вземеш 1000 лв. на месец (толкова взимат сервитьорките в нашия град) и какво стана 10 са хоби, а над 250 са профи. По средата какво правим? А мнозинството са там, по-средата.
    Господин Профи , ако една година е -нулева с какво ще издържаш семейството. Отиваш при хобито или тръгваш да ревеш по митинги.

    пп. имам и още въпроси, но ние хобитата ходим на работа.

  10. #460
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    ТОЧНО поради тази причина с мааалко повече уважение към тези " лудите" люде къде не разчитат на друга работа, ПОЕЛИ СА ОГРОМЕН РИСК. Заложили са си гъза и бачкат в една насока. Без коледен бонус, без 13 заплата, без пенсия на 50... капиш ? Знам че има много работни хора, и се гърбят на 2 работи, но айде моля.. за мен бонус няма.. Представи си сега че всички пчелари искат да станат полицаи пожарникари и военни. просто си помисли... А

 

 
Страница 46 от 87 ПърваПърва ... 36444546474856 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •