Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще присъствате ли на протеста на 10.12.2018

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    27 42.19%
  • Ще си помисля

    4 6.25%
  • Не

    33 51.56%
Страница 41 от 87 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 401 до 410 от общо 864
  1. #401
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Така ли звучи -омаскарявам го . Изобщо не се учудвам кой го казва. Като съмишленик и на линия, я кажи какво мислиш за стратегиите му.
    Какъв съмишленикедин път сме говорили по телефона и на протеста се запознахме и поговорихме 2-3 мин.
    Колкото до пчеларството, ако чуеш какво мисля аз, на Георги размислите ще ти се сторят като виц
    Шегувам се разбира се. Определено съм за яко затягане на контрола, но преди това трябва да се оправят някои бакии, като определено пчеларството трябва да се раздели на хоби и професионално. Хобито да се освободи от осигуровки и т.н. и да се започва със затягането на дисциплината. Абсолютно съм против заплащане на опрашването, но съм принуден да работя в тази посока. Искам здрави пчели и анти дъмпингова политика към цената и не ми трябват никакви помощи субсидии и т.н.
    Ще споделя и една идея която много искам да се опитаме да прокараме някак. Да се отпусне бюджет на растителна защита и да има се издаде заповед за сформиране на групи за взимане на проби. Да има група във всяка област и в нея да участва председател на пчеларско дружество от областта. Групите да взимат проби на случаен принцип от растенията в земеделските блокове. Да се правят изследвания с които да се търсят забранените неоникотиноиди, както и следи от забранени за ползване в ЕС други пестициди. Бюджет за 20-30 проби на област ще бъдат достатъчни. По този начин ще се постигне силен психологически ефект върху земеделците, защото няма да е ясно на кой блок ще кацне комисията и същевременно няма да е скъпо. Естествено има начини отново за мошенгии, но мисля че ефекта би бил поразителен особено ако и санкциите за хванатите са подобаващи, като очаквания добив от блока по 3 примерно.

  2. #402
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    А как ще определите кой е хоби и кой е профи.Според мен трябва да има из пит.Кой не знае де са ушите на пчелите става хоби кой знае профи.Шегувам се и аз разбира се.Също може тия да минат и покрай някой пчелин и да вземат проби за сравнение.Гледай хванали някой БИО с инверт с пари от ДеСаМи
    п.п.Нямате право колеги Биологични да кандидатствате за ДеСаМи оня гледа отгоре.Напролет ще разберете за какво идва реч.Дет са вика и Работна група нема ви помогне.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #403
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    А как ще определите кой е хоби и кой е профи.Според мен трябва да има из пит.Кой не знае де са ушите на пчелите става хоби кой знае профи.Шегувам се и аз разбира се.Също може тия да минат и покрай някой пчелин и да вземат проби за сравнение.Гледай хванали някой БИО с инверт с пари от ДеСаМи
    п.п.Нямате право колеги Биологични да кандидатствате за ДеСаМи оня гледа отгоре.Напролет ще разберете за какво идва реч.Дет са вика и Работна група нема ви помогне.
    Гледа, гледа, но май и той трябва да мине през офталмолог.

  4. #404
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Естествено има начини отново за мошенгии, но мисля че ефекта би бил поразителен особено ако и санкциите за хванатите са подобаващи, като очаквания добив от блока по 3 примерно.
    "Поразителен ефект"
    По слабия да посегне на по силния,определено ще има поразителен ефект..
    Може би ще трябва да се поизчакат малко по други времена,когато,например,дъ жавата да е по силна,за да закриля по слабия!!!Иначе поразителния ефект ще е върху по слабия.

  5. #405
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Какъв съмишленикедин път сме говорили по телефона и на протеста се запознахме и поговорихме 2-3 мин.
    Колкото до пчеларството, ако чуеш какво мисля аз, на Георги размислите ще ти се сторят като виц
    Шегувам се разбира се. Определено съм за яко затягане на контрола, но преди това трябва да се оправят някои бакии, като определено пчеларството трябва да се раздели на хоби и професионално. Хобито да се освободи от осигуровки и т.н. и да се започва със затягането на дисциплината. Абсолютно съм против заплащане на опрашването, но съм принуден да работя в тази посока. Искам здрави пчели и анти дъмпингова политика към цената и не ми трябват никакви помощи субсидии и т.н.
    Ще споделя и една идея която много искам да се опитаме да прокараме някак. Да се отпусне бюджет на растителна защита и да има се издаде заповед за сформиране на групи за взимане на проби. Да има група във всяка област и в нея да участва председател на пчеларско дружество от областта. Групите да взимат проби на случаен принцип от растенията в земеделските блокове. Да се правят изследвания с които да се търсят забранените неоникотиноиди, както и следи от забранени за ползване в ЕС други пестициди. Бюджет за 20-30 проби на област ще бъдат достатъчни. По този начин ще се постигне силен психологически ефект върху земеделците, защото няма да е ясно на кой блок ще кацне комисията и същевременно няма да е скъпо. Естествено има начини отново за мошенгии, но мисля че ефекта би бил поразителен особено ако и санкциите за хванатите са подобаващи, като очаквания добив от блока по 3 примерно.
    Брях, че съм те развеселил. Аз като съм съмишленик на Бойко, да не си лягам с него.

    пп.Довечера ще те моля да ми обясниш как ще се обединявате, чрез разделение.

  6. #406
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Георги Кръстев, никога не е показвал каквито и да е амбиции да става някакъв лидер в сектора. Изключително работлив, точен и мислещ колега. Не бива така се омаскаряват всички, които имат мнение по някакъв въпрос.
    Прав си, нямам намерение да оглавявам каквото и било, първо не се чуствам подготвен, второ нямам болни амбиции, трето и най-лошото е че за сега не виждам смисъл!

    п.п. Благодаря за добрите думи.

  7. #407
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Това че съм от Пчеларско сдружение Бургас, не значи че всички сме на едно и също мнение. Коментираме и ако ме уборят с ръка на сърце ще се извиня и ще кажа не бях прав... Имам си мнение по дадени въпроси имам топки, казвам си го. Благодаря на пожарникаря че ме следи и цитира тук и там , даваш гласност на думите ми. А те са истина! Ростиславе какво ни трябваше да се запознаваме, сега и ще изкарат снимка от някъде.. и стана кашата ..

    п.п. Добро утро, нека този ден бъде по-добър за вас, жените ви пуснат и освободите напрежението в макарите.

  8. #408
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Кръстев Виж публикацията
    Прав си, нямам намерение да оглавявам каквото и било, първо не се чуствам подготвен, второ нямам болни амбиции, трето и най-лошото е че за сега не виждам смисъл!

    п.п. Благодаря за добрите думи.
    Жоре рано е още и според мен да подскочиш.Още си млад и кръвтати ври,не е смръзната като на старите ПЕСове.А смисъл винаги има от мен да знаеш щом Бай Ганьо иска Солунската митница макар и за кратко значи смисъл има.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #409
    Потребител
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    70
    Пчеларски район
    Елхово
    Много ми се ще да коментирам какво е "обединение"... За "разединение" също.
    И това все ми се чини мрънкане и реване. Отделно злоба и завист.
    Като гледам, всичко това се прокламира от "затвореното" бургаско дружество, че и там се получиха едни разединения... ама няма оглашения...
    Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!!!

  10. #410
    Колега Моридин. Излей си душата какво те мъчи че не качваме лекциите ( от там тръгна всичко, все едно сме длъжни), по това ли съдиш че сме ”затворено” дружество. Осъзнайте се малко да не сме секта! Който иска може дасе запознае със делата които вършим в Бургас! Айде малко ще ти разкажа! Освен лекторската програма която се прави за членовете на Пчеларско сдружение Бургас, участваме в редица инициативи заедно с община Бургас и общинска служа Земеделие! Посещаваме училища, детски градини, организираме и конкурс за детска рисунка! Общи поръчки ( за тях се подразбира ) Но най важното сдружението е гръб на своите членове! И при най малкия проблем!Не става само да разтягаме лакардии като пожарникаря! Членове на сдружението взеха дейно участие в това да зарадваме семейства в нужда за Коледа! Да вярно е участваме активно в редица дискусии по проблемите в сектора. Пример писмото за неоникотиноидите. А колкото до разединението в сдружението няма такова!. Просто един човек който по никакъв начин не участва в дейността на сдружението се отказа или по точно както казва той ”вдигна ръце”! Поздрави от Сектата на теб, на пожарникаря, и всички останали които ни мислите доброто надявам се!
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

 

 
Страница 41 от 87 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •