Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще присъствате ли на протеста на 10.12.2018

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    27 42.19%
  • Ще си помисля

    4 6.25%
  • Не

    33 51.56%
Страница 3 от 87 ПърваПърва 123451353 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 864
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    За мен основното на протеста не е искането на пари , а искането на някаква справедливост за пчеларския сектор спрямо другите сектори. Според мен е важно да се види , че пчеларите не сме безразлични към начина по който се отнасят към нас и че ни има като съсловие. Стоейки у дома нищо няма да променим. В момента има много несправедливости и неравенство и в самия сектор . След като имате градивни идеи защо не ги споделите , не само тук във форума , споделете ги на протеста или членувайте в някоя пчеларска организация , направете своите предложения към председателите с вашите виждания, ако трябва сами станете председатели и работете за благото на пчеларите. Като нещо не ви харесва опитайте се да го промените , но това няма как да стане само стоейки пред клавиатурите и недоволствайки .

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    На протеста няма да присъстват всички пчелари които не плащат осигуровки. Те се множат с всеки изминал ден и за това има обективни причини. Аз не ги оправдавам, защото това е нихилизъм. Все пак те знаят, че нищо няма да получат и няма да присъстват. Интереса клати феса. Утре като се отпусне де минимис всички тези пак ще са против. След 2020г. ако има подпомагане за опрашване те пак няма да получат и съответно ще са против и ще са онеправдани. Съжалявам аз ще отида на протеста ако въобще има такъв, защото подозирам че ще ни замажат очите с едно парички няколко дни преди 10-ти и протеста ще се провали.

    П.П Току що се запознах с един евро доклад за пчеларството и разбрах, че в европа са наясно с проблемите и ще има промени в правилата на играта.В този ред на мисли исканията не са съвсем невъзможни.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    В момента се обсъжда и обработва втора протестна декларация от независими от национални организации дружества, които ще подкрепят протеста.

  4. #24
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Това което го мислите е безумно с малки изключения. Затова и гласувалите с НЕ стават все повече и повече. Като прибавим и останалите влезли, но не гласували, защото това си е НЕ се вижда какво е положението. Протест от страна на пчеларите няма да уреди нищо. Просто загуба на време на една шепа хора. Нашите централи мълчат, а това е най - лошият знак.
    Човеко, стига песимизъм! Хайде поразсъди малко, как, според теб, биха се оправили нещата? И без песизимисъм разбира се. дай една примерна програма за развитие на пчеларството у нас.


    rosty_sz
    В момента се обсъжда и обработва втора протестна декларация от независими от национални организации дружества, които ще подкрепят протеста.


    Дай малко подробности!

  5. #25
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Човеко, стига песимизъм! Хайде поразсъди малко, как, според теб, биха се оправили нещата? И без песизимисъм разбира се. дай една примерна програма за развитие на пчеларството у нас.
    В грешка си. Реалист съм. Това което се иска е направо ненормално, абсурдно. 60€? Вие луди ли сте? На кошер? Ми те ще лягат тези които ви слушат по паветата и ще умират от смях. 120 лева на кошер? И де минимис отгоре? Вы сошли с ума.

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    В грешка си. Реалист съм. Това което се иска е направо ненормално, абсурдно. 60€? Вие луди ли сте? На кошер? Ми те ще лягат тези които ви слушат по паветата и ще умират от смях. 120 лева на кошер? И де минимис отгоре? Вы сашли с ума.
    Много си е умно даже да искат 60 евра. То договорките винаги се почват от нереално високо и докъдето се стигне.

    Аз пък искам друго. Предложение - пишете колеги! Предлагам да се включи в искането земеделците, стопанисващи растителни култури, подлежащи на опрашване от пчели, да плащат в някакъв държавен фонд, който да се разпределя за опрашване. Това съответно ще доведе до отговорност от страна на полевъдите по отношение на пчелите.

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    ...Аз пък искам друго. Предложение - пишете колеги! Предлагам да се включи в искането земеделците, стопанисващи растителни култури, подлежащи на опрашване от пчели, да плащат в някакъв държавен фонд, който да се разпределя за опрашване. Това съответно ще доведе до отговорност от страна на полевъдите по отношение на пчелите.
    Нищо няма да доведе, даже ще ги настрои срещу нас, и ще почнат хептен да не им пука кога пръскат и т.н.! Държавата, разбирай чиновниците са зад тях, заради възможността и участието в корупционни схеми и познай кой пак ще го отнася...
    Нека с парите за деминимис за няколко години се създаде една национална лаборатория за контрол на патогените по региони, нека чиновниците в нашия сектор да почнат да работят, а не само да си бъркат в носа. Без субсидии и помощи, а с контрол и прилагане на наредбите и законите, сектора ще тръгне нагоре... Нооо тва е утопия, тук се работи на парче, и се гледа не по далеч от носа си! А относно парите за опрашване: ами то Европейския съюз, ако вземе такова решение, мисля че ще е на базата на произведената селскостопанска култура която зависи от опрашването в региона, а не ей така на глава/кошер... И пак ще опрем до земеделците и чиновниците, и няма как да е различно, защото двата сектора са свързни.
    Този пост е редактиран от nikawr; 27.11.2018 в 07:47.

  8. #28
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    " Интереса клати феса" винаги е бил актуален и решаващ. Аз зададох въпрос, одговор нямаше, дано тези дето ще дават парите не задават подобни въпроси, защото пак няма какво да отговорите.
    Субсидиране на всяко регистрирано пчелно семейство, независимо дали и какво опрашва, е единственото справедливо искане, което може да получи широка подкрепа. Съжалявам, че ще ви засегна, ама аз слагам кошерите в нивата на земеделеца, прибирам му нектара, не му разрешавам да използва пестициди, а накрая да ми плати и за опрашване. Ами, няма как да стане , защото просто няма да има с какво да ви плати. Няма земеделец , който без пестициди, да изкара продукция нито от рапица, нито от слънчоглед, бостани и люцерна ако щете. Невъзможно е. Знам, някъде плащат за опрашване, не знам дали вадят и мед от тези пчели ама едва ли.
    За забраната на внос от Турция. В България има разрешени три категории пестициди и базата е съвсем различна от представата ни и ограниченията са по отношение на квалификацията на клиента което на практика значи, че всеки може да купи всичко. Разрешени пестициди на Монсанто, Баер или Синджента под различни имена, произведени в Турция със същите активни вещества под други имена са 5-6 пъти по евтини. Защо да не може да ги внася? А всеки регистриран ЗП има и квалификация или лице с квалификация за РЗ така , че има законово основание на достъп до всички групи разрешени пестициди. А българина си е нихилист ама не защото знае нещо за нихилизма а защото живота го прави такъв. Съжалявам но аз така ги виждам нещата. Подкрепям протестите но съм си ганьовец и първо гледам интересите а така формулирани, вашите искания ми се струва, че не защищават болшинството пчелари.

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    На протеста няма да присъстват всички пчелари които не плащат осигуровки.....
    Рости, защо смяташ че като не плащам осигуровки от работата си пчелите, не плащам нищо, и не ми пука? Реално аз гледам 60 семейства и плащам близо 600 лв осигуровки от заплата си получавана от двете фирми където работя!!! Всички плащаме, абсолютно всички! Няма смисъл да се разграничаваме едни от други, но извинявай да се организра протест за искане на пари за нещо което си избрал да ти е професия или хоби е малко прекалено. То е същото, ако искам пари от държавата задето бизнеса ми примерно в сектор шиене на гоблени не върви и не мога да си продам продукцията на цена която ме устройва и Държавата искам да ми помага ... Нама как да стане!!! Някой от исканията са в грешна посока, не правилни, на парче, без мисъл за сектора! Лошото е че ще дадат едни мижави пари, ще замажат положението и така, кучето си лае, а кервана си върви!!! Избрал си това да ти е професия, боли те че бачкаш кат вол, а накрая идва търгаша и ти изкупува продукцията за жълти стотинки, ако въобще дойде, а за капак земеделците си пръскат с каквото и когато сметнат за необходимо! Така и не разбрахме, че с основно искане ДАЙ, нама да я бъде работата, защото държавата почти няма изгода от нас! Затова исканията въобще трябва да са в друга посока, неща които ще организират сектора и ще затегнат спазването на Европейските изисквания и норми. Срамно е да няма независима държавна лаборатория за контрол в сектора, а ревем за деминимис че мрели семействата и се питаме тука цяло лято що аджеба пълзят кат мравки по земята!? За какво говорим въобще!

  10. #30
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Много си е умно даже да искат 60 евра. То договорките винаги се почват от нереално високо и докъдето се стигне.

    Аз пък искам друго. Предложение - пишете колеги! Предлагам да се включи в искането земеделците, стопанисващи растителни култури, подлежащи на опрашване от пчели, да плащат в някакъв държавен фонд, който да се разпределя за опрашване. Това съответно ще доведе до отговорност от страна на полевъдите по отношение на пчелите.
    Не предложения, а кадърни хора, които да имат изпълними искания. Нещо реално. Нещо което като го предложите да не ви сметнат за луди, а нормални, интелигентно мислещи хора. В други страни това дори е и малко, но то е съпоставимо със стандарта им. Докато не се намерят сериозни хора, които да застанат на върха на организациите ще е все тъй. Тези хора да отговарят на някакви критерии, а не Сульо и Пульо, чакащи само да се появи нещо апетитно. Проблемите са вече много сериозни и всяко забавяне води към унищожение на сектора. Тук искам да попитам пак. Защо централите спят? Ако ще вършите работа е редно да се появите, ако ли не дайте знак за да се намерят други, които да хванат здраво хаотично движещото се кормило. Хайде стига с това безхаберие.

 

 
Страница 3 от 87 ПърваПърва 123451353 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •