Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще присъствате ли на протеста на 10.12.2018

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    27 42.19%
  • Ще си помисля

    4 6.25%
  • Не

    33 51.56%
Страница 25 от 87 ПърваПърва ... 1523242526273575 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 241 до 250 от общо 864
  1. #241
    А и в крайна сметка не можеш ли и ти да ги вземеш?

  2. #242
    Потребител
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    70
    Пчеларски район
    Елхово
    Не мога, Сашо!
    Дядо ми е станал пчелар в 1948то лето, баща ми се дърпаше от занаята, ама щом можех да нося рамките между кошерите - дори го разшири. Беше председател на дружеството в града ми за кратко време - аз, уви, вече над 30 години не членувам в такова. Мога да ви кача материали, с които не на протест, ами и в кенефа няма да идете - те ти единство и организация. Включая инфо за членове на дружеството от града Ми - то е ново, ново излюпено, пък за 1,5 години всичко излезе като цирей на сочен гъз.. Както и да е - това е друга тема, макар и свързана с тази.
    Относно въпроса ти: Дори и да помисля да взема нещо, как бих могъл при това ми пчеларско родословие? Би било против всичко, което съм научил от дядо ми и баща ми.. А и, ще е против това, на което уча децата си. Но пассаран един вид..
    Един бизнес, или стопанство в нашия случай, се определя от пазара - ако последния е беден, то или маркетинга е лош, или трябва да се пресметне алтернативния разход. Но, никъде в бизнеса няма перо "субсидия". Това са мои мисли и не ангажирам никого с тях, все пак....

  3. #243
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    Ако решиш да се занимаваш само с пчеларство правиш промишлено ако не оставаш си с 50-кошера, евентуално емаш по малки приходи. Защо едното да пречи на другото. Ако цената на меда е 4лв на едро така е за мен така е и за теб.
    И защо е задължително????
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  4. #244
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Тези субсидии, помощи или там каквито и да се наричат са част от исканията. Изпокарахме се и се разцепихме още на тази точка и после нямало кой да ни чуе и да обърне внимание.
    За мен незаконните пръскания са много по-важни като въздействие отколко това дали някой ще открадне пари от ЕС и ето за това отивам. От къде в Министерството да знаят, че има проблем като сигурно никой нищо не им казва и те си мислят, че всичко е по мед и масло? При пръскането за дерматита мен ми се размина, защото ме покри зара и нямаше в моя район та ми мина малко покрай ушите. Ама като се замисля за каква огромна глупост е ставало на въпрос + отговорните хора даже нямат акъл да разберат какво са направили. И какъв извод им остана? Пръскай, бака, то няма проблеми. Кой се оплака? А от къде да знаят, че наредбата за пръскането не се спазва? За тях се спазва. Кой се е оплакал? Нещо доказателства да има или само приказки?
    Хубаво е да се обърне и внимание на вноса на мед от страни извън ЕС. Няма как да се забрани ама има как да се означи кое е от ЕС и кое от друга държава, та който иска да може да прецени според възможностите и желанията си какво да си купи.
    Този протест го виждам като стъпка в правилната посока и за това ще го подкрепя.
    Медец

  5. #245
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Само че не беше така. Върнаха на 100 човека по сто декара. Те не ги обработваха, взе ги бившия председател на ТКЗС-то. Ако не той, взе ги партийния секретар или председателя на АПК-то. Това преди субсидиите. Постепенно им ги изплати и сега са негови. По нашенски.
    Много си прав за партийните секретари само дето не уточни, че го направиха, и продължават да го правят, не "ония" а съвременните. Ония бяха толкова заблудени, че изобщо не допускаха , че системата може да се разклати а камо ли да падне и когато падна, забравиха да мигат камо ли да реагират. Виж, съвременните са друга работа, знаят си интереса и работят яко само за него. Няма ли след някоя и друга година да кажем същото и за част от пчеларите т.е. "партийните секретари им изкупиха пчелите, защото не ги гледаха" Кофти предположение, но в другите сектори става точно това. Сами виждате фактите и парадоксите. Два пчелина в едно поле, единия плаче защото му се натравят пчелите, другия продава "био" мед. Сърдите се, че не подкрепяме протеста и субсидиите. Подкрепяме и двете, не подкрепяме начина на разпределение а той винаги един и същ - някой лев за всички регистрирани ЗП а лъвския пай ще получат други пак " регистрирани" ЗП само, че в други регистри. Парите са достъпни за всички ама регистрациите или сертификациите са достъпни само за определени хора. Виновни проверяващите или сертифициращите. Войника не е виновен, че изпълнява безпрекословно заповедите, рискува да получи куршум от командира си.

  6. #246
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    И защо е задължително????
    А ти как искаш да е? Аз съм с промишлено производство евентуално моят мед е с по-ниско качество и за това цената трябва да е по-ниска? Или искаш да кажеш обратното. Ще изчакам отговора ти, меда е мед независимо дали от акация, рапица, сланчоглед и т.н. Ти имаш манов, аз нямам манов ама ти нямаш слънчогледово!

  7. #247
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    А ти как искаш да е? Аз съм с промишлено производство евентуално моят мед е с по-ниско качество и за това цената трябва да е по-ниска? Или искаш да кажеш обратното. Ще изчакам отговора ти, меда е мед независимо дали от акация, рапица, сланчоглед и т.н. Ти имаш манов, аз нямам манов ама ти нямаш слънчогледово!
    Тук не става дума чий мед е качествен. Твърдиш че ако се издържам само от пчелите трябва непременно да развивам промишлено пчеларство. Защо е задължително?
    Нима не мога да го правя и без промишлено с малко на брой кошери? Или щом съм с 50 броя не мога да развивам пчеларски бизнес и съм любител.
    Цената - ами нали сме пазарна икономика търсиш най-добрия за теб пазар и продаваш ако ти излиза сметката
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #248
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Кой се оплака? А от къде да знаят, че наредбата за пръскането не се спазва? За тях се спазва. Кой се е оплакал? Нещо доказателства да има или само приказки?
    Аз, цяло лято говорих за този дерматит, надавах гласност, казах до какво ниво са стигнали кошерите, но никой не обърна внимание. Казах и за последиците, които след това ни съпътстваха, снимки правих и какво - едно нищо. С апел призовах, но някой да обърна внимание? Нииикой.
    Никой не бил знаял, че наредбата не се спазва. Да бе, така им е изгодно.

  9. #249
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз, цяло лято говорих за този дерматит, надавах гласност, казах до какво ниво са стигнали кошерите, но никой не обърна внимание. Казах и за последиците, които след това ни съпътстваха, снимки правих и какво - едно нищо. С апел призовах, но някой да обърна внимание? Нииикой.
    Никой не бил знаял, че наредбата не се спазва. Да бе, така им е изгодно.
    Казал си и си направил каквото си могъл. Ето за това говоря. Тогава си бил сам, днес може да сме/сте двама и така. Със сигурност е дразнещо да виждаш проблема, да кажеш какво да се направи и накрая пак няма резултат. Осъзнаването на ситуацията и разбирането на последствията изисква време, а такова може и да нямаме. Само че според мен търсения резултат ще дойде и си заслужава да се повтарят нещата докато се разберат.
    Предполагам, че има и други, които като мен, слабо ги е интересувало какво толкова става с пчеларството в България, вадели са си мед, продават си го и шапка на тояга. Я има някой проблем, я няма, ама нищо сериозно. И така година след година. Да де, само че проблемите стигнаха и до моята ограда и за мен е ясно - или реагирам и евентуално нещата се променят, или продължавам по инерция и каквото стане.
    Медец

  10. #250
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Въпроса е към Александър
    Може ли да разясниш малко, за твоя метод на промишлено производство.

 

 
Страница 25 от 87 ПърваПърва ... 1523242526273575 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •