Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще присъствате ли на протеста на 10.12.2018

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    27 42.19%
  • Ще си помисля

    4 6.25%
  • Не

    33 51.56%
Страница 2 от 87 ПърваПърва 12341252 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 864
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Няма, за да не предизвикам колики в нечии стомаси. А както казват умните глави, акъла на мъжа, минава през стомаха.
    Цитат от нета:
    "И все пак става ясно, че храната провокира процеси в мозъка на мъжа, които са проводник между центъра на емоциите и центъра на речта и действията на силната половина на човечеството."
    Нека ме извинят нежната част от форума.
    И добре си решил, че като гледам за срам ще е образа. Хората на революция ги тегли, ти за стомаси пишеш.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    И добре си решил, че като гледам за срам ще е образа. Хората на революция ги тегли, ти за стомаси пишеш.
    Е с празни стомаси, каква сила се постига. А, да - гладна стачка, ама това беше модерно в началото на демокрацията. То вярно глада по-силен от тока, ама... Нечии стомаси пълни и още искат, а други празни и пак такива ще си останат. Вервай ми!

  3. #13
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    До момента доста хора заявяват, че няма да присъстват на протеста. До момента не прочетох един пост в който някой от тези до момента 11 съфорумци да обясни аргументирано това си решение. Примерно по точка 1, не желая въпросната помощ, 2 не желая след 2020 подпомагане за опрашване, 3 нека земеделците пръскат с каквото си искат и когато си искат. Давам примерни отговори, който не казвам, че са в главите ви.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    До момента доста хора заявяват, че няма да присъстват на протеста. До момента не прочетох един пост в който някой от тези до момента 11 съфорумци да обясни аргументирано това си решение. Примерно по точка 1, не желая въпросната помощ, 2 не желая след 2020 подпомагане за опрашване, 3 нека земеделците пръскат с каквото си искат и когато си искат. Давам примерни отговори, който не казвам, че са в главите ви.
    Хайде аз да съм един от тези, макар че не съм гласувал.
    По точка 1, колко мислите, ще е левовата равностойност?
    По точка 2 как мислите ще се постигне 60 евро? Просто ей така, на ви 60 евро и си харчете за кеф. Не, няма да е така, пак ще бъде обвързано с някакво условие, от което доста колеги страдат сега.
    По точка 3 може и да се случи, но по-вероятно - не. Нямаме лоби за да се реализира такова искане. Какви сме ние, за разлика от зърнарите, от които зависи зърнения баланс на страната.
    За какво да си губя времето с необмислени искания? Стратегията е нещо сбъркана. Това според мен. Никой не ангажирам с моето мнение.

  5. #15
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    До момента доста хора заявяват, че няма да присъстват на протеста. До момента не прочетох един пост в който някой от тези до момента 11 съфорумци да обясни аргументирано това си решение. Примерно по точка 1, не желая въпросната помощ, 2 не желая след 2020 подпомагане за опрашване, 3 нека земеделците пръскат с каквото си искат и когато си искат. Давам примерни отговори, който не казвам, че са в главите ви.
    С извинение но трябва ли да е задължително по някоя от тези три точки... а и ми изглежда като подготовка за 10-11 декември за пост от от рода - протеста се провали защото видете ли ей ги тия 11-12 които гласуваха с "не" и другите са същите.... или нещо подобно... а какво е оправданието или аргументираното обяснение на повее от 600 потребители които са влезнали в анкетата и не са гласували при 658 прегледа само 24 гласа от които 12 са "не" .....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Хайде аз да съм един от тези, макар че не съм гласувал.
    По точка 1, колко мислите, ще е левовата равностойност?
    По точка 2 как мислите ще се постигне 60 евро? Просто ей така, на ви 60 евро и си харчете за кеф. Не, няма да е така, пак ще бъде обвързано с някакво условие, от което доста колеги страдат сега.
    По точка 3 може и да се случи, но по-вероятно - не. Нямаме лоби за да се реализира такова искане. Какви сме ние, за разлика от зърнарите, от които зависи зърнения баланс на страната.
    За какво да си губя времето с необмислени искания? Стратегията е нещо сбъркана. Това според мен. Никой не ангажирам с моето мнение.
    По т. 1. До момента за тази година има 4 официални искания за деминимис и сумата е не по малко от 20 лв на кошер. 2.Ако се стигне до плащане за опрашителната дейност на пчелите, много ясно, че ще има определени условия. Без правила в една игра е все едно да живееш в държава без закони. 3.И в момента е забранено внасянето на забранени за ползване препарати за растителна защита и ползването на разрешени препарати извън разпоредбите на Наредба 10. Искането е за спазване на закона и налагане на по строги наказания и това е нормално когато живеем в една правова държава законите да се спазват а за всичко друго да има наказания.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Не може ли да се вмъкне някоя точка за научни знания лаборатории и т.н. посветени на здравето на пчелите.

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Всичко може. Това са основните искания. По време на протеста протестиращите ще предложат ако има и други искания.

  9. #19
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Това което го мислите е безумно с малки изключения. Затова и гласувалите с НЕ стават все повече и повече. Като прибавим и останалите влезли, но не гласували, защото това си е НЕ се вижда какво е положението. Протест от страна на пчеларите няма да уреди нищо. Просто загуба на време на една шепа хора. Нашите централи мълчат, а това е най - лошият знак.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    По т. 1. До момента за тази година има 4 официални искания за деминимис и сумата е не по малко от 20 лв на кошер. 2.Ако се стигне до плащане за опрашителната дейност на пчелите, много ясно, че ще има определени условия. Без правила в една игра е все едно да живееш в държава без закони. 3.И в момента е забранено внасянето на забранени за ползване препарати за растителна защита и ползването на разрешени препарати извън разпоредбите на Наредба 10. Искането е за спазване на закона и налагане на по строги наказания и това е нормално когато живеем в една правова държава законите да се спазват а за всичко друго да има наказания.
    Исканията по точка 1 са нещо различно, от това, което ще се случи на практика - няколко лева.
    По т.две не съм имал предвид, че ще се случи без правила, но би следвало да са такива, които да удовлетворяват всички пчелари, които си плащат данъци и осигуровки, а не за някои да има, за други да няма, защото не се били усетили на време и др. подобни измислени от някой тарикат условия.
    По т.3 знам какво е правилото, апострофа ми бе относно криминализиране на деянието.
    Има много съществени въпроса, които би следвало да се поставят пред ковачницата на правила. В основата обаче, не би следвало да е искането на пари, а нещо градивно, от което трябва да се тръгне. Тогава обаче едва ли ще има масовост на протеста (ако не се искат пари).

 

 
Страница 2 от 87 ПърваПърва 12341252 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •