Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще присъствате ли на протеста на 10.12.2018

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    27 42.19%
  • Ще си помисля

    4 6.25%
  • Не

    33 51.56%
Страница 17 от 87 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 161 до 170 от общо 864
  1. #161
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Така и не се научихте да боравите с термините. Субсидии никога не е имало в пчеларството. Има подпомагане по програми и де минимис.
    Ти Атанасов доволен ли си от сегашното си положение като пчелар. Ако не къде ти беше кръчмаря? Ти като по-умен от повечето нас, защо не прозря на къде въврвят нещата и не взе мерки своевременно? Тъпа логика нали?

    Вече не сме равни пред пазара и тъгуването по старите времена не ни помага. Сега се иска нова идея, нов път.
    Да, бе. Подпомагане имах предвид. Аз ако бях по-умен нямаше да се занимавам да пиша така, както ги виждам нещата, а щях да пиша : изедници, убийте ги , долу, оставка, Уууууу. И всички щяхте да ръкопляскате. Като пчелар защо да не съм доволен, не съм чакал на подпомагане и субсидии. Не съм разочарован, като теб например. Държа ниво от 2001г. -130 семейства и ако е добра годината -добре. Ако има добра цена, пак-добре. Ако -НЕ, не се тръшкам и не ходя по митинги. Не правя тонове инверт, не купувам тонове твърда храна и не гоня 100 кила добив. Та така я правя моята сметка с тъпата ми логика. Моята ролетка е къса и така меря живота, вие сте с дългите ролетки. Решихте, че ще станете богати с пчелите (хората ви ги дадоха за да имате поминък ), сега се оправяйте.

  2. #162
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    Аз също съм данъкоплатец! Това може да го кажеш на някой циганин от кварталната кръчма, тук не му е мястото. Пчелар съм от доста време и не съм получил и 1лв. субсидия до сега. Разлика в цената има само при био (а аз не съм един от тях) за всички други пазара е 1. Много прекупвачи ама стоката ти отива на едно и също място. Цената е една и съща.
    Чудесно, не виждам проблема ти.

  3. #163
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    Колегата преди мен е прав, трябва да се търси друг път за развитие. А без пари нищо не става. Без финансова помощ нещата стават твърде бавно и мудно.
    Да, дано го намерите пътя. За парите- банките дават пари, ако не знаеш.

  4. #164
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Баси, сектора загивал, трябвало промишлено производство. Ами произвеждайте бре, кой ви пречи. Нямало цена, ами вие като ставахте пчелари, кой ви прави сметката, къде беше кръчмаря. Трябвали субсидии за да се развиват, ами печелете и се развивайте, що трябва да сте на гърба на данъкоплатеца.

    пп. Знам , че не ви става хубаво, но това е живота. Много отдавна съм писал ( цитирал ) до какво водят субсидиите. Ако ги нямаше, много от вас нямаше да са пчелари и всички щяхме да сме равни пред пазара. Нямаше да го има и този дебат.
    Ей Атанасов не съм вярвал че ще съм на едно мнение с един убеден демократ като теб!

    Аз също няма да ходя да рева като протогер на протест щото ,,трябвало промишлено пчеларство" ама защо трябвало и на кого трябвало не ми стана ясно.

  5. #165
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Да, бе. Подпомагане имах предвид. Аз ако бях по-умен нямаше да се занимавам да пиша така, както ги виждам нещата, а щях да пиша : изедници, убийте ги , долу, оставка, Уууууу. И всички щяхте да ръкопляскате. Като пчелар защо да не съм доволен, не съм чакал на подпомагане и субсидии. Не съм разочарован, като теб например. Държа ниво от 2001г. -130 семейства и ако е добра годината -добре. Ако има добра цена, пак-добре. Ако -НЕ, не се тръшкам и не ходя по митинги. Не правя тонове инверт, не купувам тонове твърда храна и не гоня 100 кила добив. Та така я правя моята сметка с тъпата ми логика. Моята ролетка е къса и така меря живота, вие сте с дългите ролетки. Решихте, че ще станете богати с пчелите (хората ви ги дадоха за да имате поминък ), сега се оправяйте.
    С 130 семейства издържаш ли се? Ако да кажи и на глупак като мен как го правиш? Аз гледам 230 семейства живот и здраве ще станат 300. Защото аз не искам да работя като пазач(не че е лоша професия, няма срамна работа) някъде и да си викам - дано да има мед че да отида със семейството на море. Бях със 130 семейства чисто ми оставаха 7000 лв. Без да имам отровени семейства или нещо такова. И това е при много добра година! Кратко точно и ясно- защо си против субсидирането? Цената на меда няма да се промени със субсидиите или без тях.

  6. #166
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    Има ПЧЕЛАРИ които искат да се развиват професионално в тази сфера.
    Има банки. Да теглят кредит и да се развиват колкото си искат. А не да вземат някакви пари, които да връщат и внуците ми. Това не го ли разбрахте, че да дойдат едни пари от някъде, то те ще бъдат взети от другаде? Защо си мислите, че някой раздава пари и вие сте точно тия които трябва да ги вземете?
    Аз искам да си отворя салон за ферари, мазерати, майбах, порше, ламборгини. Сега тъй като съм затруднен да си купя по 20бр. от всяко, искам държавата да ме субсидира.
    По същите програми и всяка година да кандидатствам.
    Помагайте много ми е зор, семейство имам, давайте стачка. Ама защо мислите, че няма да приемат исканията, какво пък толкова, няма да забогатея, що се дърпате бре хора, давайте, хайде на стачка? Ееее, не искате. Какви сте такива, защо се цепите сега, обединявайте се де? За общата кауза.

  7. #167
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Има банки. Да теглят кредит и да се развиват колкото си искат. А не да вземат някакви пари, които да връщат и внуците ми. Това не го ли разбрахте, че да дойдат едни пари от някъде, то те ще бъдат взети от другаде? Защо си мислите, че някой раздава пари и вие сте точно тия които трябва да ги вземете?
    Аз искам да си отворя салон за ферари, мазерати, майбах, порше, ламборгини. Сега тъй като съм затруднен да си купя по 20бр. от всяко, искам държавата да ме субсидира.
    По същите програми и всяка година да кандидатствам.
    Помагайте много ми е зор, семейство имам, давайте стачка. Ама защо мислите, че няма да приемат исканията, какво пък толкова, няма да забогатея, що се дърпате бре хора, давайте, хайде на стачка? Ееее, не искате. Какви сте такива, защо се цепите сега, обединявайте се де? За общата кауза.
    А ти защо си мислиш, че ако не ги вземем внуците ти няма да плащат. И да вземем и да не ги вземем пак ще плащаме, как не го разбрахте това. Пари има просто се вземат незаконно (кражба)

  8. #168
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    А ти защо си мислиш, че ако не ги вземем внуците ти няма да плащат. И да вземем и да не ги вземем пак ще плащаме, как не го разбрахте това. Пари има просто се вземат незаконно (кражба)
    Значи влака тръгнал по нанадолнището и всички се радваме, че набира все повече и повече скорост, и никой не иска той да спре, че ще има поражения. Неее, има и хора които искат да спре и така е редно. Да се спре незаконното вземане/кражба/.

  9. #169
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    С 130 семейства издържаш ли се? Ако да кажи и на глупак като мен как го правиш? Аз гледам 230 семейства живот и здраве ще станат 300. Защото аз не искам да работя като пазач(не че е лоша професия, няма срамна работа) някъде и да си викам - дано да има мед че да отида със семейството на море. Бях със 130 семейства чисто ми оставаха 7000 лв. Без да имам отровени семейства или нещо такова. И това е при много добра година! Кратко точно и ясно- защо си против субсидирането? Цената на меда няма да се промени със субсидиите или без тях.
    Ами кой е казал, че се издържам или, че трябва да се издържам. Ха-ха, като не искаш да работиш, гледай 300--3000 семейства или си смени ролетката.
    При 1300 семейства, ще правиш -70 000лв.на година, дано ти стигнат за море и то в странство.
    За тровенето трябва да се работи здраво от пчеларските организации и то на национално ниво. Такива селски дружества, дето се пръкнаха напоследък, могат само банкетчета за коледа да си правят.

    "Кратко точно и ясно- защо си против субсидирането?" ----ще разцъкам да ти цитирам нещо, от по-умни хора.

  10. #170
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Значи влака тръгнал по нанадолнището и всички се радваме, че набира все повече и повече скорост, и никой не иска той да спре, че ще има поражения. Неее, има и хора които искат да спре и така е редно. Да се спре незаконното вземане/кражба/.
    Че кой не иска да се спре? Говорите така все едно това ще е първото субсидиране в историята на България във всички сектори. Само пчеларството няма директни плащания. Ако се приемат исканията сигурно всички които сте против ще отидете в ДФЗ и ще кажете -аз не искам субсидия? Или ще сте 1-ви на опашката?

 

 
Страница 17 от 87 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •