Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 34
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    В момента стоя под една липа и все едно вали, гледайки в посока Слънцето.
    Преди дестина дена отварях всички кошове. В началото като ги почнах ми направи впечатление, че имат средно по рамка пресен мед, но си викам ограбили са някой кош нейде. Обаче след 10тия кош положението не се промени и почнах да се чеша зад врата от де тоя мед. Грозде тая година няма въобще, мина някакъв дъжд края на май и за 5 дена окапа навсякъде на почти 100%. Сушата е повсеместна и продължителна при мен. Сега като те чета, почвам да си мисля че "вината" може да е в липите. При мен също са зелени... Сега съжалявам, че не го опитах тоя мед...

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    И аз се чудих изминалата зима,защо меда е кристализирал в питите и от къде се взе????Дори "обвиних" изоставеното лозе.Имах и подозрение за есенна мана,но....сега се потвърждава.Явно есенната мана няма да е безобидна!!!

  3. #13
    Потребител
    Регистриран
    31.05.2020
    Мнения
    55
    Пчеларски район
    град София
    В Испания, Аржентина, Португалия и Бразлия, имат дъбов мед, мед от кестен, евкалиптов мед, манов мед и т.н.
    Проблемът при тях е, че повечето мед го миксират със захар и е много трудно да се намери качествен мед, почти всичкият се изнася за чужбина*( качествен и некачествен )
    Медът от дъб го продават за кестенов... и т.н.
    Нямат чист мед като цяло, имам впредвид, че нямат само дъбов мед, манов мед, евкалиптов или кестенов мед, медът им е миксация между 4 вида...
    В различните региони е различна концентрацията на манна или кестен.
    Вкусът на меда няма нищо общо с нашия, а последния , който опитах беше кестенов: нямаше почти никакъв вкус, дори не горчи.
    Не се усеща , че човек яде мед, спицифичния вкус в гърлото, след опитването на меда.
    Отделно, че слагат захар и най-елементарният тест?*( изпитание за качество на меда ) , който човек може да направи без никакви средства се проваля. Не съм го изпращал на лаборатория, но изхвърлих имитацията на меда в кофата*( цената беше в лева около 39 лева*( 19.5Е) за кило, тук в България имаме да си мечтаеме да продаваме на дребно на такава цена и то фалшив мед, без да ни подгонят хората ).
    Kaто цяло повечето хора си нямат хал-хабер от мед и какво е качествен мед, те си мислят, че като е сертифициран, особено в богатите европейски страни, значи е качествен.
    Повечето от тях имат сертификат за биоЩракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Organic-Logo-1024x576.png
Прегледи:      216
Размер:	6.9 KB
ID:	10440, но въпреки това са си миксират меда със захар, при тях е доста по-голяма корупцията, отколкото в нашата държава. Говоря за Испансият, Португалският и Аржентинският мед. Aко видите, не купувайте!
    Цената на едро в тези държави варира между 2 и 3 евро*( В Аржентина и Бразилия е малко по-евтино, те не са в евро и не включва транспорт ) на кило за тези видове мед, които споменах по-горе. А биото е с 1 евро по-скъпо.Така че, какво да очакваме, ако цените им са такива, нали?
    Да, ама не, ако нещо се продава за мед, трябва да е мед, а не микс с мед и захар.Дори това да е конвенционален мед, да ама те биото миксират.

    Мед от Мексико не съм опитвал все още.

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от 3emu Виж публикацията
    В Испания, Аржентина, Португалия и Бразлия, имат дъбов мед, мед от кестен, евкалиптов мед, манов мед и т.н.
    Проблемът при тях е, че повечето мед го миксират със захар и е много трудно да се намери качествен мед, почти всичкият се изнася за чужбина*( качествен и некачествен )
    Медът от дъб го продават за кестенов... и т.н.
    Нямат чист мед като цяло, имам впредвид, че нямат само дъбов мед, манов мед, евкалиптов или кестенов мед, медът им е миксация между 4 вида...
    В различните региони е различна концентрацията на манна или кестен.
    Вкусът на меда няма нищо общо с нашия, а последния , който опитах беше кестенов: нямаше почти никакъв вкус, дори не горчи.
    Не се усеща , че човек яде мед, спицифичния вкус в гърлото, след опитването на меда.
    Отделно, че слагат захар и най-елементарният тест?*( изпитание за качество на меда ) , който човек може да направи без никакви средства се проваля. Не съм го изпращал на лаборатория, но изхвърлих имитацията на меда в кофата*( цената беше в лева около 39 лева*( 19.5Е) за кило, тук в България имаме да си мечтаеме да продаваме на дребно на такава цена и то фалшив мед, без да ни подгонят хората ).
    Kaто цяло повечето хора си нямат хал-хабер от мед и какво е качествен мед, те си мислят, че като е сертифициран, особено в богатите европейски страни, значи е качествен.
    Повечето от тях имат сертификат за биоЩракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Organic-Logo-1024x576.png
Прегледи:      216
Размер:	6.9 KB
ID:	10440, но въпреки това са си миксират меда със захар, при тях е доста по-голяма корупцията, отколкото в нашата държава. Говоря за Испансият, Португалският и Аржентинският мед. Aко видите, не купувайте!
    Цената на едро в тези държави варира между 2 и 3 евро*( В Аржентина и Бразилия е малко по-евтино, те не са в евро и не включва транспорт ) на кило за тези видове мед, които споменах по-горе. А биото е с 1 евро по-скъпо.Така че, какво да очакваме, ако цените им са такива, нали?
    Да, ама не, ако нещо се продава за мед, трябва да е мед, а не микс с мед и захар.Дори това да е конвенционален мед, да ама те биото миксират.

    Мед от Мексико не съм опитвал все още.
    Защо се учудваш?Колко процента мислиш,че в България са яли истински мед.В търговската мрежа има 4–5 пъти повече преработен български.. мед отколкото произведен.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Защо се учудваш?Колко процента мислиш,че в България са яли истински мед.В търговската мрежа има 4–5 пъти повече преработен български.. мед отколкото произведен.

    Ти ма уби, бе братчет. Къде ги четеш тез статистики. При 10 000 т.-12 000 т. производство по 4-5 пъти повече, това са 40 000 т. -в търговската мрежа. То БГ-еца само мед / било и менте / да яде, пак не се вързва.

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ти ма уби, бе братчет. Къде ги четеш тез статистики. При 10 000 т.-12 000 т. производство по 4-5 пъти повече, това са 40 000 т. -в търговската мрежа. То БГ-еца само мед / било и менте / да яде, пак не се вързва.
    Като е в магазина,трябва да го купиш и тогава изядеш.Щом е в търговската мрежа е НЕ изяден.

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    31.05.2020
    Мнения
    55
    Пчеларски район
    град София
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Като е в магазина,трябва да го купиш и тогава изядеш.Щом е в търговската мрежа е НЕ изяден.
    Moже да се намери чист български мед на пазара, но ние като българи почти не ядем мед.
    Аз като цяло преди по 1 кофа от 25 килограм за 3 месеца свършвах, но мойте приятели и познати, сигурно да си купят мед 1,2 пъти в годината по 1 кило, а повечето от тях*( софиянците моят набор) се интересуват само от наркотици и алкохол.
    Отделно, че почти всички пчелари взеха да хранят пчелите с филтираран захарен сироп и да миксират меда при центрофугата, слагат филтриран захарен сироп 1 към 10 или 2 към 10
    Положението е много лошо.А това се прави в цял свят, даже някой продаваха машинно масло със захар за мед.

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от 3emu Виж публикацията
    ...даже някой продаваха машинно масло със захар за мед.
    Тук не се ли увлече малко?

  9. #19
    Потребител
    Регистриран
    31.05.2020
    Мнения
    55
    Пчеларски район
    град София

    Exclamation

    https://www.youtube.com/watch?v=2HZP9fMIOhA
    Има всякакви измамници, а в нашата държава може да не сте чували.
    Това е в Саудитска Арабия
    Дори това е използвано машинно масло, смесват го в машина за тесто и слагат захар...
    https://www.youtube.com/watch?v=Q7CyqOsN9zI
    А и се наричат мюсюлмани, а ако лъжеш в исляма ти излизаш от религията.
    Е това е мед:>
    Господ дава на когото пожелае.
    https://www.youtube.com/watch?v=njr4K7Fo05Q
    https://www.youtube.com/watch?v=wQgI2xUfjF0

  10. #20
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Това няма как да е истина, ядене на каквито и да е петролни продукти е несъвместимо с живота както за хората, така и за животните (с изключение може би на някои микроорганизми).

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •