Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 34
  1. #21
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    От последните два клипа можем само да мечтаем за такъв дар от ВСЕВИШНИЯ.

  2. #22
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    Цитат Първоначално публикувано от 3emu Виж публикацията
    https://www.youtube.com/watch?v=2HZP9fMIOhA
    Има всякакви измамници, а в нашата държава може да не сте чували.
    Това е в Саудитска Арабия
    Дори това е използвано машинно масло, смесват го в машина за тесто и слагат захар...
    https://www.youtube.com/watch?v=Q7CyqOsN9zI
    А и се наричат мюсюлмани, а ако лъжеш в исляма ти излизаш от религията.
    Е това е мед:>
    Господ дава на когото пожелае.
    https://www.youtube.com/watch?v=njr4K7Fo05Q
    https://www.youtube.com/watch?v=wQgI2xUfjF0
    От теЗи два клипа можем само да мечтаем за такъв дар от ВСЕВИШНИЯ

  3. #23
    Потребител
    Регистриран
    31.05.2020
    Мнения
    55
    Пчеларски район
    град София
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    Това няма как да е истина, ядене на каквито и да е петролни продукти е несъвместимо с живота както за хората, така и за животните (с изключение може би на някои микроорганизми).
    Нещо сте се объркали, ако нямате общи познания, защо се обаждате, пишете?
    Познавам хора, които пият бензин*( нафта )...

    Мога да Ви кажа, че тук при мен ориза го смесват с пластмаса.
    https://www.youtube.com/watch?v=hz7ru9P-U7M
    Вкарват го от китай, индия и т.н.
    Лично съм патил от такъв "ориз".Купен от Лидл.
    Хората го купуват, дори ориза при варенето не се удвоява.Когато човек го яде се усеща , че не е ориз, а пластмаса.
    A при машинното масло, когато се смеси със захар, ако човек вземе лъжица от машинното масло със захар*( филтриран захарен сироп ) е все едно мед, при ядене не знам как е.
    Не съм опитвал.
    В Саудитска Арабия те нямат почти мед, нямат раститалност, пустиня е за това и мед нямат.
    Техните технологии са доста по-напред от нашите за вадене на мед, отглеждане на пчелите, и разбира се не слагат сироп от захар.
    При тях почти меда не се кристализира, заради високите температури, меда им почти няма никаква вода*( влажност ), а и градусите достигат над 50 през лятото.
    Даже не знаех, че имат акация, вадят много малки количества мед.
    Дубай преди 60 години беше пустиня, сега е най-напредлания град в света.
    Даже преработват морската вода и си я доставят до домовеете, имат уникални и много скъпи машини за поливане на полетата, като цяло всичко е заради нефта, отделно печелят огромни пари от туризма.Да Дубай е в обединените арабски емирства, не може да се сравнява със саудитска арабия, освен Мекка и Мадина.
    Те имат предимно Сидр мед, който е доста скъп там при тях, заради малките количеста 2 към 1 на нашия на едро.
    Ако при нас Мановия мед се продава 9-10 лева на едро, техния Сидр мед е 20 лева*( ако някой продава въобще на едро) на едро и двойно на дребно...40 лева върви килограма *( 100 риала )
    Но при положение, че вадят около 100-200 килограма на година, това е нищо.
    За това и се появяват всякакви измамници, които правят "МЕД" и т.н.

  4. #24

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от 3emu Виж публикацията
    Нещо сте се объркали, ако нямате общи познания, защо се обаждате, пишете?
    Познавам хора, които пият бензин*( нафта )...
    То и аз знам хора, дето хрупат стъклени чаши, ама това доказва ли безопасността на едно такова деяние?!

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от 3emu Виж публикацията
    ако нямате общи познания, защо се обаждате, пишете?
    Същото се отнася по-скоро за теб. Не знаеш нищо за арабските страни, които споменаваш, нямаш представа за "технологията" им, не знаеш достатъчно, да не кажа нищо и за меда от дървото Сидр. Поста ти е пълен с фактологически грешки и откровени глупости.

    Иначе клипчетата, ако не са някаква постановка, изглеждат като истински. Разследването се води от Министерството на търговията, поне този, който говори и обяснява пред камерата се представя така.

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от 3emu Виж публикацията
    Нещо сте се объркали, ако нямате общи познания, защо се обаждате, пишете?
    Познавам хора, които пият бензин*( нафта )...

    .......
    Е това и Тръмп не би го казал! Каквато и да е епидемията. Тези, твойте познати... да не са орки? Бензина е токсичен под всякаква форма. Най-бързо идват симптомите при дишане в наситен с пари въздух..... Не ми се пише даже.

    п.п. Вземи и си прегледай общите познания, че се излагаш. Китайци и нам си кви... пластмасов ориз и марули... В кои се огледа? В тези, които дъвчат всичко? И защо намеси кинтите на Дубай?
    Със здравде.

  8. #28
    Потребител
    Регистриран
    31.05.2020
    Мнения
    55
    Пчеларски район
    град София
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Е това и Тръмп не би го казал! Каквато и да е епидемията. Тези, твойте познати... да не са орки? Бензина е токсичен под всякаква форма. Най-бързо идват симптомите при дишане в наситен с пари въздух..... Не ми се пише даже.

    п.п. Вземи и си прегледай общите познания, че се излагаш. Китайци и нам си кви... пластмасов ориз и марули... В кои се огледа? В тези, които дъвчат всичко? И защо намеси кинтите на Дубай?
    Със здравде.
    Не , мойте познати са като
    Sylvie
    Които знаят всичко за всеки.
    https://www.youtube.com/watch?v=nyHGoTQaynw
    Малко за Сидр меда.
    При мен върви по 50 лева 200 грама, така че.

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от 3emu Виж публикацията
    ...Малко за Сидр меда.
    При мен върви по 50 лева 200 грама, така че.
    А с машинното масло по колко върви?

    Гледам не цепиш басма на никого, пък си много тънкообиден...

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от 3emu Виж публикацията
    Не , мойте познати са като
    Sylvie
    Които знаят всичко за всеки.
    https://www.youtube.com/watch?v=nyHGoTQaynw
    Малко за Сидр меда.
    При мен върви по 50 лева 200 грама, така че.
    Ми не, всъщност не знам нищо за никого, защото не се интересувам.

    Ти изобщо не спомена Йемен в предишния си пост, говориш за СА и Дубай, "те там имат/нямат..." кои са те? В ОАЕ и СА няма сидр. Ти научаваш за този мед от някакви смотани филмчета в Тубата, аз - от планините на Хадрамот. Не ми обяснявай каквото и да било, щото познавам Йемен отблизо. Както и Дубай. Не знам защо всички толкова го възхваляват и си умират да ходят там. Бил богат? Глупости. Мегаломани са и правят някакви грандиозни проекти. Но са потънали в дългове и в 2008 ако не беше Абу Даби да им метне няколко десетки милиарда с Дубай щеше да е свършено. Дубай петрол няма, някакви мижави количества. Дубай разчита основно на туризъм. И там съм живяла та и Дубай познавам добре. За СА нищо не мога да кажа, не съм била там, не познавам тази страна.

    Дубай бил най-напреднал град в света? LOL Ти май в Сингапур никога не си бил.

    Сега за меда. Каквото и да продаваш, не те знам къде си, но това не е чист сидр мед. Първо хадрамите много, много рядко продават чист мед и то само на добре познати хора. Даже и на Амазон дето е 140$ за половин килограм се съмнявам да е чист. Пазят си го за лекуване и за собствена консумация. Все още имам 1 буркан купен миналия Ноември директно от Хадрамот. Вярно, не е кристализирал до сега.

    Та така. Колкото и филмчета да пускаш, аз имам лични впечатления.

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •