Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 14 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 131
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от varom Виж публикацията
    Кога пчелите си сменят майката без пчеларя? -Ами когато си решат,по някакви си техни критерии.. На нас майката вече не ни харесва ,ама те си я държат.Даваш им млада (купена ) а те я сменят.Случвало се е ,като давам пити със запечатано пило,постепенно по една ,това семейство да си направи самосмяна.Дали ,че вече пчелите подготвят повече килийки а майката не може да им смогне и това ги ядосва ? Незнам! Осакатяването явно не е все тая за майката (иначе може да и отрежем и главата)но пчелите усещат нейният проблеми и след първоначалното увеличаване на снасянето (според книгите) може би след това критериите им за яйцеснасяне вече да са по големи от това което им предлага майката и те я сменят.Ама дали е така? Те си знаят.А може и някой друг.

    Аз твърдо мога да твърдя,че пчеларя може може да предизвика самосмяна без да е касапин.Казваш,че пчелите я сменят след подаване на пило.Според мен това се случва защото пчелите не са нейни.Може би си забелязъл,че след като пронесе майката някой залагат веднага матучници.Според мен това са спасителни,а не самосменни и го правят заради възрастовия баланс.../това наистина последното мога да съм в грешка още не съм го разчел/
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #102
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз твърдо мога да твърдя,че пчеларя може може да предизвика самосмяна без да е касапин.Казваш,че пчелите я сменят след подаване на пило.Според мен това се случва защото пчелите не са нейни.Може би си забелязъл,че след като пронесе майката някой залагат веднага матучници.Според мен това са спасителни,а не самосменни и го правят заради възрастовия баланс.../това наистина последното мога да съм в грешка още не съм го разчел/
    Тихата смяна се влияе и от външни условия и е август месец когато е естествено явление.
    А ти това де го правиш е аномалия а ако режеш крака мажеш ли го с кремче здраве бабе.

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Тихата смяна се влияе и от външни условия и е август месец когато е естествено явление.
    А ти това де го правиш е аномалия а ако режеш крака мажеш ли го с кремче здраве бабе.

    Те си ги до гризката.Не само от външните услови,но от модела зависи.Напримерно има хора гледат модел майки за отводки.От тях и да скубиш пило няма проблем,но има и такива модели още след второто вземане вече са заложили тихата смяна...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #104
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Те си ги до гризката.Не само от външните услови,но от модела зависи.Напримерно има хора гледат модел майки за отводки.От тях и да скубиш пило няма проблем,но има и такива модели още след второто вземане вече са заложили тихата смяна...
    Абе да ти е ...бем и двуцилиндровите трабанчетата де си завъдил.

  5. #105
    Потребител
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Северно от София
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз твърдо мога да твърдя,че пчеларя може може да предизвика самосмяна без да е касапин.Казваш,че пчелите я сменят след подаване на пило.Според мен това се случва защото пчелите не са нейни.Може би си забелязъл,че след като пронесе майката някой залагат веднага матучници.Според мен това са спасителни,а не самосменни и го правят заради възрастовия баланс.../това наистина последното мога да съм в грешка още не съм го разчел/
    Ако пчеларите могат да накарат пчелите да правят бърза ,сигурна и навременна самосмяна ,да му мислят майко производителите.Но това не ни пречи да опитваме.

  6. #106
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Те си ги до гризката.Не само от външните услови,но от модела зависи.Напримерно има хора гледат модел майки за отводки.От тях и да скубиш пило няма проблем,но има и такива модели още след второто вземане вече са заложили тихата смяна...
    Въртиш го отговора на въпроса си в постовете си, но тъй като не мислиш, а само тропаш по клавиатурата разни неща, чути от този или онзи, не можеш да го усетиш. Близо си, но ти дори и твоите си постове не четеш.

  7. #107
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от varom Виж публикацията
    Ако пчеларите могат да накарат пчелите да правят бърза ,сигурна и навременна самосмяна ,да му мислят майко производителите.Но това не ни пречи да опитваме.

    Какво да му мислят?Толкова е лесно и просто,но без помоща на Муисей нямаше да се светна как става още щах да правя едно и също...Колега идва ерата на "Дупените майки".Кой не почне да полва Дупени ще риве или ще се откаже от пчеларстване...,е има и мушенци дето ще обявява Глинец,че да прикриват зимна смъртност.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #108
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Въртиш го отговора на въпроса си в постовете си, но тъй като не мислиш, а само тропаш по клавиатурата разни неща, чути от този или онзи, не можеш да го усетиш. Близо си, но ти дори и твоите си постове не четеш.

    Моите верно неги чета,но вашите не ги пропускам и до сега не прочетох едно мнение като ората със знание"защо правят самосмена като им режеш двете криле под средата?Какво има в крилете,че залагат самосмена?"
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #109
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Въртиш го отговора на въпроса си в постовете си, но тъй като не мислиш, а само тропаш по клавиатурата разни неща, чути от този или онзи, не можеш да го усетиш. Близо си, но ти дори и твоите си постове не четеш.
    А боянския Чорбич малко се бърка мисли че като той прави магарии майката е самосменна демек пчелите са я сменили ама ако не ги беше пипал дали ще я сменят в тоя момент.

  10. #110
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Моите верно неги чета,но вашите не ги пропускам и до сега не прочетох едно мнение като ората със знание"защо правят самосмена като им режеш двете криле под средата?Какво има в крилете,че залагат самосмена?"
    Груб ми е отговора, но ме издразни. Ако някой ти съкрати ръчичките до лактенцата, мислиш ли, че жена ти ще те трае и няма да си обуе новите бикини с цел самосмяна?

 

 
Страница 11 от 14 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •