Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 14 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 131
  1. #61
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Маниго това бзззз.Те и сега не правят бзззз,но не ги сменят.Нещо пропускаме в тия криле,но какво е то?
    Действително ли те интересува? Щото по принцип целия клип е за пропускане. Но все пак ща светна, щото си ми аверче. Първо насекомите нямат рецептори за болка. Сиреч не, няма да ги заболи каквото и да им отрежеш. Второ не знам дали спират да чуват майката. Но тя със сигурност става много по подвижна. И започва да снася като гламава. След което се изтощава и.....бива сменена! Естествено, че най-подходящото време за това е май. Но само защото през април в семейството е постъпило обилно количество прашец. А семейство, в което има зрели търтеи , и най-вече търтеевото пило на различни рамки е готово за възпроизводство. Това е кратката версия!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #62
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Някои пчелари им е мания да режат едното крило на майката. Това не ги кара непременно да сменят майката. Друг път пък и двете крила, че и крачето да се отреже, пак не залагат. Майката може да се сменя и при много други причини, но специално за Друмев 500 лв./час.

  3. #63
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Някои пчелари им е мания да режат едното крило на майката. Това не ги кара непременно да сменят майката. Друг път пък и двете крила, че и крачето да се отреже, пак не залагат. Майката може да се сменя и при много други причини, но специално за Друмев 500 лв./час.

    Гледай ся.За мен съм си намерил начин на самосмяна на 100%,но ми се иска да разбера защо като режеш крилата ги сменят.Знам всичко какво има в предното и задното крило,но не намирам причина за самосмена.Ей,това ме мъчи отвътре,но като гледам и ти незнаеш.Остана ми последна надежда Чанко да ме просветли...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #64
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    като гледам и ти незнаеш.
    Отдавна не "снасям" знания, особено на въпроси като твоите - нещо като изпит.

  5. #65
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Отдавна не "снасям" знания, особено на въпроси като твоите - нещо като изпит.

    Какъв изпит кви 5лв.Аз ако знаех щех ли да питам.Щях да се направя на умен и да си излея знанията.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #66
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Какъв изпит кви 5лв.Аз ако знаех щех ли да питам.Щях да се направя на умен и да си излея знанията.
    Абе аз знам на къде биеш, но алелите не са в крилата

  7. #67
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Абе аз знам на къде биеш, но алелите не са в крилата

    Там се Кубиталния индекс на предното десно крило....
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #68
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Там се Кубиталния индекс на предното десно крило....
    Бих ти написал една притча но ме мързи.Режат крилата да няма баланс нещо като въжейграчите. Но не ми е ясна логиката с осакатяване и качество ама всеки си има бръмбазлъци в главата чудно дали Фройд има нещо по въпроса

  9. #69
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Бих ти написал една притча но ме мързи.Режат крилата да няма баланс нещо като въжейграчите. Но не ми е ясна логиката с осакатяване и качество ама всеки си има бръмбазлъци в главата чудно дали Фройд има нещо по въпроса

    Давай,я тая прикча ЧичоГошо,че може да се окаже това където търся.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #70
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Може и така да е Хиче,но ето ти сам казваш,че режеш краче след като не се е поучиуло.В крачето е ясно какво има,но в крилете ми е чудно какво има,че ги кара да правят самосмяна.Не съм копувал такива майки,но съм чувал,че на ИО майките им режат крило.
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Там се Кубиталния индекс на предното десно крило....
    Гледай как сам си си отговорил, като отреже кубиталния индекс ,пчелите не могат да го измерят и вече не са сигурни че това е техната мама, и я сменят,не че другата ще е техна ама карай.
    Ясно ли ее!
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

 

 
Страница 7 от 14 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •